Ισπανία

«Σούζα» στον Κριστιάνο! (video)

Συνεχίζει να δίνει... απαντήσεις ο «στρατιώτης» Κριστιάνο Ρονάλντο. Σκοράροντας δις λοιπόν, η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε το διπλό στο «σπίτι» της Ράγιο Βαγιεκάνο με το τελικό 3-2.

Σα να ‘χει βάλει στόχο να... μπαίνει στο μάτι του Μπλάτερ μετά τα όσα έγιναν. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο λίγες μέρες μετά το χατ-τρικ του κόντρα στη Σεβίλλη, σημείωσε ακόμα δύο τέρματα και οδήγησε τη Ρεάλ Μαδρίτης στο 3-2 απέναντι στην Ράγιο Βαγιεκάνο.

Μόλις στο 3’ ο «CR7» πήρε ωραία την μπάλα, μπήκε στην περιοχή και με εξαιρετικό πλασέ άνοιξε το σκορ για τη «βασίλισσα». Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ήταν η σειρά του Μπενζεμά να «απαντήσει» (στην κριτική που δέχεται) για δεύτερο σερί παιχνίδι, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του, μετά από ωραία κεφαλιά (κι αφού σέρβιρε εξαιρετικά ο Μπέιλ).

Ο Ουαλός φαίνεται πως μπαίνει ολοένα και περισσότερο στο κλίμα της νέας του ομάδας και στο 48’ μοίρασε νέα ασίστ, αυτή την φορά για τον Πορτογάλο που έγραψε το 3-0 στο ρελαντί, πετυχαίνοντας το 13ο του γκολ σε 12 ματς πρωταθλήματος! Κι ενώ φαινόταν πως δεν θα υπήρχαν περαιτέρω συγκινήσεις στο παιχνίδι, οι γηπεδούχοι μπήκαν από το πουθενά ξανά στο κόλπο. Κι αυτό διότι μέσα σε δύο λεπτά (53’, 55’) κέρδισαν ισάριθμα πέναλτι με τον Βιέρα να μειώνει σε 3-2. Βέβαια στα εναπομείναντα λεπτά τίποτα δεν άλλαξε, παρά το γεγονός πως η Ράγιο είχε 2-3 καλές στιγμές και έτσι οι Μαδριλένοι πήραν το τρίποντο, συνεχίζοντας το κυνήγι της Μπαρτσελόνα.