Πόλο

«Έπνιξε» τη Μλάντοστ ο Απόλλων Σμύρνης και πλησιάζει στην πρόκριση

Με άνεση, ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε 15-7 τη Μλάντοστ Ζάγκρεμπ και σημείωσε τη δεύτερη νίκη του στον προκριματικό όμιλο του Euro Cup πόλο ανδρών που διεξάγεται στη Βαρκελώνη.

Εντυπωσιακός ο Απόλλων Σμύρνης, επικράτησε 15-7 της Μλάντοστ Ζάγκρεμπ στη Βαρκελώνη για τη δεύτερη αγωνιστική του προκριματικού ομίλου του Euro Cup πόλο ανδρών που διεξάγεται στην καταλανική πρωτεύουσα και με «2 στα 2» πλησίασε στην πρόκριση στους ομίλους.

Η ομάδα του Νίκου Δεληγιάννη προηγήθηκε 2-0 και 3-1 στο ξεκίνημα του αγώνα, αλλά βρέθηκε πίσω στο σκορ με 5-4, ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε 6-6.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Απόλλωνα έκαναν ένα επιμέρους σκορ 4-1 στην τρίτη περίοδο και 5-0 στην τελευταία, έχοντας επιθετικό πλουραλισμό και δέκα διαφορετικούς σκόρερ.

Οκτάλεπτα: 4-3, 2-3, 1-4, 0-5

Οι σκόρερ του ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ: Τρούλος 3, Τσαχιλίδης 2, Γαρδίκας 2, Αλαμάνος 2, Τόττης 1, Γωνιωτάκης 1, Δίπλαρος 1, Σουσιασβίλι 1, Μόκκας 1, Μπογκντάνοβιτς 1