Πόλο

Νίκησε την Εγκερ και παρέμεινε δεύτερος ο Εθνικός

Με καταπληκτική εμφάνιση της Ειρήνης Νίνου, ο Εθνικός νίκησε την Εγκερ 14-11 στο «Πέτρος Καπαγέροφ» για την πέμπτη αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ πόλο γυναικών και παρέμεινε δεύτερος στον τρίτο όμιλο.

Παρέμεινε δεύτερος ο Εθνικός. Οι «κυανόλευκες» επικράτησαν 14-11 της Εγκερ στον Πειραιά για την πέμπτη αγωνιστική του τρίτου προκριματικού ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ πόλο γυναικών και βρίσκονται πίσω από την ήδη προκριθείσα Ματαρό.

Οι Πειραιώτισσες πήραν ρεβάνς για την ήττα τους στον αγώνα του πρώτου γύρου με 16-15 στα πέναλτι. Ο Εθνικός προηγήθηκε 5-3 στο ημίχρονο και 5-2 στην τρίτη περίοδο, έχοντας σούπερ σταρ τη Νίνου με 6 γκολ.

Τα οκτάλεπτα: 3-0, 2-3, 5-2, 4-6

ΕΘΝΙΚΟΣ (Στέφανος Λέανδρος): Σωτηρέλη, Καραμπέτσου 2, Κατσιμπρή, Κλαψιανού, Μπέτα, Ειρήνη Νίνου 6, Οικονόμου, Άλκ. Μπενέκου 2, Μιχαϊλοβιτς 1, Κανετίδου 1, Ιόλη Μπενέκου 1, Τορνάρου 1, Λυδία Μαυρωτά

ΕΓΚΕΡ: Τόρμα, Σίλαγκι 3, Μπόρσι 1, Πάρκες, Σότι, Κατόνα, Γουέστον, Μπελόριο 3, Λεντβάι, Μπόντι 1, Πογκόνι 1, Σέλακ 2, Μπάλοτς