Πόλο

Πρεμιέρα με ήττα ο Πανιώνιος

Ο Πανιώνιος ηττήθηκε στις λεπτομέρειες (13-12) από την Ορτίτζια, στην πρεμιέρα του Δ’ ομίλου του EuroCup.

Δεν τα κατάφερε απέναντι στην Ορτίτζια ο Πανιώνιος, ο οποίος ηττήθηκε με σκορ 13-12 στις Συρακούσες, στην πρεμιέρα του Δ’ ομίλου του EuroCup.

Το ματς ξεκίνησε στραβά για τους «κυανέρυθρους», που βρέθηκαν να χάνουν 3-1 στο πρώτο οκτάλεπτο και 7-4 στο ημίχρονο. Στη συνέχεια έκαναν την αντεπίθεσή τους και ισοφάρισαν σε 9-9, όμως οι γηπεδούχοι ξέφυγαν ξανά στο +2(11-9) και έφτασαν στη νίκη.

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 4-3, 2-5, 4-3

Ορτίτζια (Στέφανο Πικάρντο): Τεμπέστι, Κάσια 1, Γκιριμπάλντι, Λα Ρόζα 2, Ντι Λουτσιάνο 2, Κούπιντο 2, Τρινγκάλι, Καρνεζέκι 1, Κοντέμι 2, Καποντιέτσι, Φερέρο 1, Ναπολιτάνο 2, Καλαμπρέζι

Πανιώνιος (Κώστας Δήμου): Μαυροβουνιώτης, Κοπελιάδης, Μπουζαλάς, Γκιουβέτσης, Παπάκος, Γραμματικός, Καλαϊτζής 2, Μοσκόφ 4, Μουρίκης 2, Γούνας 1, Ουκρόπινα 3, Καπετανάκης, Λιμαράκης