Τένις

Πέταξε εκτός τελικού τη Σάκκαρη η Κόλινς

Το εμπόδιο της Ντανιέλ Κόλινς αποδείχτηκε ανυπέρβλητο για τη Μαρία Σάκκαρη, που ηττήθηκε 2-0 σετ (6-3, 6-3) και έμεινε εκτός τελικού στο Charleston Open.

Στα ημιτελικά σταμάτησε η πορεία της Μαρίας Σάκκαρη στο Charleston Open, καθώς ηττήθηκε 2-0 σετ (6-3, 6-3) από την Ντανιέλ Κόλινς και έμεινε εκτός τελικού.

Η Αμερικανίδα μπήκε δυνατά στο πρώτο σετ και πήρε τα τρία πρώτα γκέιμς, με την Ελληνίδα τενίστρια να απαντά με το ίδιο νόμισμα, ισοφαρίζοντας σε 3-3.

Ωστόσο, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, με την Κόλινς να κάνει σερί 3-0 και να προηγείται 1-0 στα σετ.

Στο δεύτερο σετ, η Κόλινς είχε εκ νέου το προβάδισμα από την αρχή, προηγούμενη 3-2 και εν συνεχεία 5-3, προτού τελειώσει το ματς και εξασφαλίσει το εισιτήριο στον τελικό.

Αντίπαλος της Κόλινς εκεί, η Ρωσίδα Νταρία Κασάτκινα, που νίκησε 2-1 σετ στον έτερο ημιτελικό την Τζέσικα Πεγκούλα.