Τένις

Νίκησε και περιμένει ο Τζόκοβιτς

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς νίκησε με 7-6(1), 4-6, 6-1 τον Χούμπερτ Χουρκάτζ και περιμένει να νικήσει ο Γιαννίκ Σίνερ τον Χόλγκερ Ρούνε για να προκριθεί στα ημιτελικά του ATP Finals.

Έκανε το καθήκον του και… περιμένει ο Νόβακ Τζόκοβιτς.

Ο Σέρβος πρωταθλητής επικράτησε 7-6(1), 4-6, 6-1 του Χούμπερτ Χουρκάτζ και περιμένει την αναμέτρηση του Γιαννίκ Σίνερ με τον Χόλγκερ Ρούνε για να μάθει αν θα συνεχίσει την πορεία τους στο ATP Finals.

Αν ο Σίνερ κερδίσει τον Ρούνε, ο Νόλε θα πάρει την πρόκριση για τα ημιτελικά, αφού ο Ιταλός έχει ήδη προκριθεί.

Ο Τζόκοβιτς πήρε στο τάι μπρέικ (7-1) το πρώτο σετ, εκμεταλλευόμενος σερί λαθών του αντιπάλου του.

Ο Χουρκάτζ έκανε την αντεπίθεσή του στο δεύτερο σετ και έτρεξε σερί πόντων που του έδωσαν προβάδισμα και, εν τέλει, ισοφάρισε 1-1 σετ.

Στο τρίτο, όμως ο Τζόκοβιτς ανέκτησε τις δυνάμεις του και ήταν σαρωτικός, καθαρίζοντας τη νίκη σε δύο ώρες και πέντε λεπτά.