Βόλεϊ

Πήρε… εκδίκηση από τον Άθλο η Καλαμάτα

Την πρώτη της νίκη για φέτος απέναντι στον Άθλο Ορεστιάδας πήρε η Καλαμάτα, με 3-2 σετ στην ένατη αγωνιστική της Volley League ανδρών.

Πρώτη νίκη στο τρίτο φετινό τους παιχνίδι πήρε η Καλαμάτα απέναντι στον Άθλο Ορεστιάδας με 3-2 σετ, για την ένατη αγωνιστική της Volley League.

Η ακριτική ομάδα προηγήθηκε στα σετ, όμως στη συνέχεια η Καλαμάτα πήρε τα ηνία του σκορ με 2-1. Ο Άθλος ισοφάρισε και έστειλε το ματς στο τάι μπρέικ, όπου οι Καλαματιανοί επικράτησαν στις λεπτομέρειες και πήραν το ματς.

Οι δύο ομάδες είναι ισόβαθμες με οκτώ βαθμούς, όμως παρά τη σημερινή ήττα, η ομάδα της Ορεστιάδας είναι αυτή που διατήρησε το πλεονέκτημα σε περίπτωση ισοβαθμίας στο φινάλε, λόγω του συνόλου των πόντων.

Διαιτητές: Αβραμίδης, Ιωαννίδης, Παρατηρητής: Σαρδάνης, Επόπτες: Ζηλιασκοπούλου, Σκαρλατούδη, Γραμματεία: Σαρδάνη.