Βόλεϊ

Υπέκυψε ξανά στο «θηρίο» ο ΠΑΟΚ

Μια ανώτερη Αλιάνζ Μιλάνο νίκησε 3-1 σετ τον ΠΑΟΚ στην Πυλαία στον δεύτερο αγώνα για τους «16» του CEV Cup βόλεϊ ανδρών και τον άφησε εκτός των προημιτελικών της διοργάνωσης.

Δεν τα κατάφερε ξανά κόντρα στην Αλιάνζ Μιλάνο ο ΠΑΟΚ. Οι «ασπρόμαυροι» έχασαν 1-3 σετ από την ιταλική ομάδα στο «Παλατάκι» στον δεύτερο μεταξύ τους αγώνα για τους «16» του CEV Cup βόλεϊ ανδρών και, μετά και την ήττα 3-0 σετ στην πόλη της Βόρειας Ιταλίας την περασμένη εβδομάδα, έμειναν εκτός των προημιτελικών της δεύτερης τη τάξει ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης.

Στα θετικά για τον «δικέφαλο» η επιστροφή στην αγωνιστική δράση του Μπαμ Βαν Ντε Ντρις.

Στο τέταρτο σετ, η Μιλάνο μπήκε αποφασισμένη για να «καθαρίσει» το ματς και πήρε προβάδισμα με 12-9 και 18-14 για να γίνει το 24-19 μέχρι να φτάσουμε στο τελικό 1-3 σετ.