Σταμάτησε στα… επτά

Φιλική νίκη με σκορ 7-0 πανηγύρισε ο Πανθρακικός κόντρα σε επίλεκτη ομάδα Βελγίου. Τέσσερα γκολ ο Ιγκόρ.

Γερό «ξεμούδιασμα» για τους παίκτες του Πανθρακικού σε ένα απ’ τα τελευταία φιλικά παιχνίδια τους προτού φύγουν για… διακοπές. Οι Θρακιώτες επικράτησαν 7-0 μιας επίλεκτης ομάδας του Βελγίου που αποτελείται από νεαρούς ποδοσφαιριστές που αγωνίζονται στις χαμηλές κατηγορίες του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Άκη Μάντζιου ήταν εμφανώς ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, κάτι που επιβεβαιώνεται και απ’ το εύρος του σκορ. Μόλις στο 10’ ο σύλλογος της Κομοτηνής ήταν μπροστά με τρία(!) γκολ, χάρη στα δύο του Ιγκόρ και το ένα του Μπαϊκαρά, ενώ το ημίχρονο έκλεισε στο 6-0, με ακόμα δύο τέρματα του πρώτου κι ένα του Λαδάκη. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε δέκα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, με τον Λίτσκα.

Η σύνθεση του Πανθρακικού: Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Φραγκούλης, Εμπόου, Ζούλης, Ζδράβος – Ρίζος, Λαδάκης, Μπαϊκαρά, Καθάριος, Ίγκορ, Χασομέρης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Πασχαλάκης, Τριανταφύλλου, Μαμούτ, Στόγιος, Γκουτζίδης και Λίτσκας.