Super League 2

Στο… ψαχνό τον Ηρακλή

Δυναμικά στο «κόλπο» της ανόδου μπήκε ο Ηρακλής Ψαχνών, επικρατώντας του… συνονόματού του Ηρακλή με 2-1 στην δεύτερη αγωνιστική των πλέι οφ ανόδου της Football League.

«Χτύπημα» που κρατάει τον Ηρακλή σε απόσταση απ’ τις θέσεις που οδηγούν στην άνοδο έδωσε ο Ηρακλής Ψαχνών, επικρατώντας 2-1 στο μεταξύ τους ντέρμπι.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τις ευκαιρίες χωρίς να καταφέρουν να κάνουν κάτι ουσιαστικό, όμως στο δεύτερο μισό του ματς η ομάδα των Ψαχνών μπήκε «αγριεμένη».

Και αφού προειδοποίησε στο 56’ με δοκάρι του Λίμα, ο Κρητικός ένα λεπτό αργότερα άνοιξε το σκορ. Ο Πορτουλίδης στο 77’ απάντησε, όμως η… χαρά του κράτησε πολύ, αφού ο Μπουμάλ με διαγώνιο σουτ απάντησε στην αμέσως επόμενη φάση και χάρισε τη σπουδαία νίκη στην ομάδα του.

Με το τρίποντο, με το οποίο έκαναν το 2/2 στα ματς των πλέι οφ, τα Ψαχνά έπιασαν τον Αιγινιακό στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, ενώ ο «Γηραιός» έμεινε στην πέμπτη θέση με τρεις βαθμούς.