Πορτογαλία

Συνεχίζει... ευρωπαϊκά

Σε τροχιά Ευρώπης παραμένει η Πάσο Φερέιρα, καθώς επικράτησε 2-1 της Αρούκα για την 13η αγωνιστική της Primeira Liga. Με δέκα ολοκλήρωσαν οι γηπεδούχοι και με εννέα οι φιλοξενούμενοι.

Την έκτη τη νίκη για τη φετινή σεζόν στο πορτογαλικό πρωτάθλημα πήρε η Πάσος Φερέιρα, καθώς έκαμψε την αντίσταση της Αρούκα, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής. Τρεις κόκκινες είχε η αναμέτρηση. Την πρώτη είδε ο Μινχόσα στο 45’, καθώς αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ η ομάδα του είχε μείνει με δέκα παίκτες τρία λεπτά πριν, χάρη σε γκολ του Πιντασίλγκο.

Στο 59’ ο Ολιβέιρα είδε απευθείας κόκκινη και λίγο μετά ο Ουρέτα ευστόχησε στο πέναλτι, κάνοντας το 1-1. Στο 83’ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με εννέα παίκτες, καθώς ο Αμάρο είδε δύο κίτρινες σε ένα πεντάλεπτο. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σισέρο έκανε το 2-1 και η ομάδα του την ανατροπή.