Βόλεϊ

Τα δυσκόλεψε ο Φοίνικας

Δυσκόλεψε κάπως το έργο πρόκρισης του Φοίνικα στο δεύτερο γύρο του CEV Cup βόλεϊ των ανδρών, μετά την ήττα με 1-3 σετ στην Αμβέρσα από την Αντβέρπ.

Ο Φοίνικας Σύρου έχασε με 1-3 σετ από την Αντβέρπ στο Βέλγιο, στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τον πρώτο γύρο του CEV Cup βόλεϊ των ανδρών και θα χρειαστεί στη ρεβάνς στο «Δημήτρης Βικέλας» στις 18 του μήνα νίκη με το ίδιο σκορ ή με 3-0 σετ, ώστε να κριθεί η πρόκριση στο «χρυσό» σετ.

Οι παίκτες του Νίκολιτς φάνηκαν στο τάραφλεξ μόνο στο πρώτο σετ, αφού στα επόμενα τρία έδειξαν πως υπολείπονται σε φυσική κατάσταση των γηπεδούχων και υπέκυψαν φυσιολογικά.

Τα σετ: 26-28, 25-15, 25-18, 25-15 σε 94΄