Ισπανία

Της έκανε χαλάστρα…

Ισοπαλία 2-2 με την Λα Κορούνια πήρε η Γρανάδα στο Ριαθόρ, αν και οι γηπεδούχοι είχαν καταφέρει να κάνουν την ανατροπή στο σκορ και να προηγηθούν με 2-1. Το γκολ της ισοφάρισης

Η Γρανάδα αποδείχθηκε πολύ σκληρό… καρύδι για την Λα Κορούνια μέσα στο Ριαθόρ. Οι φιλοξενούμενοι πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας μετά το 2-2 με τον Ιμπάνεθ να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 83ο λεπτό.

Το παιχνίδι ξεκίνησε εξαιρετικά για την Γρανάδα, η οποία μόλις στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Πίτι. Ωστόσο οι γηπεδούχοι δεν πανικοβλήθηκαν. Κατάφεραν να περάσουν μπροστά στο σκορ, πετυχαίνοντας δύο τέρματα μέσα σε ένα διάστημα πέντε λεπτών.

Στο 34ο λεπτό ο Ροντρίγκες έκανε το 1-1 για την Λα Κορούνια και ο Πέρεθ το 2-1.

Ωστόσο η Γρανάδα πήρε την ισοπαλία με το γκολ του Ιμπάνεθ στο 83ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το ματς με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Φαρίνα με κόκκινη κάρτα.