Viral

Το «κόλλησε» και στον τελικό ο Βέλλιος! (vid)

Το θαύμα χάρη στην κεφαλιά του Απόστολου Βέλλιου πλησίασε η Βέτσιελαντ, όμως η Κοπεγχάγη σώθηκε στην παράταση και σήκωσε το Κύπελλο Δανίας.

«Λίρα 100» για ακόμη ένα ματς αποδείχτηκε ο Απόστολος Βέλλιος για την Βέστσειλαντ. Και όταν πρόκειται για τέρμα στον τελικό Κυπέλλου κόντρα στην Κοπεγχάγη, το γκολ αποκτά ακόμη μεγαλύτερη κρισιμότητα.

Ο Έλληνας επιθετικός έφερε την ομάδα του ένα βήμα πιο κοντά στην έκπληξη ανοίγοντας στο 31ο λεπτό του τελικού το σκορ με ωραία κεφαλιά έπειτα από στημένη φάση. Το ματς έγινε ροντέο, αφού η Βέτσιελαντ δεν έπαψε στιγμή να μάχεται, όμως τελικά το… θηρίο χαμογέλασε στην παράταση. Η Κοπεγχάγη βρήκε γκολ, 3-2, στην έξτρα διάρκεια και έβαλε άδοξο stop στον άθλο του Βέλλιου και των συμπαικτών του.