Ισπανία

Τρελό «χουνέρι» απ’ την Βαλένθια! (video)

Θα το φυσάνε και δεν θα κρυώνει στην Μάλαγα το «χουνέρι» που τους έκανε η Βαλένθια. Κι όχι άδικα, αφού οι «νυχτερίδες» διέλυσαν με σκορ 5-1 τους Ανδαλουσιάνους!

Πράγματα και θαύματα από την Βαλένθια του Ερνέστο Βαλβέρδε!

Με τέσσερα γκολ σε έξι λεπτά, οι «νυχτερίδες» έκαναν μια... χαψιά την Μάλαγα με σκορ 5-1 και συνεχίζουν την προσπάθεια να βγουν στο Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης περιόδου.

Η... καταιγίδα ξεκίνησε στο 25’ με το τέρμα του Παρέχο. Δεν πέρασαν τρία «γεμάτα» λεπτά και ο Σολδάδο έκανε το 2-0 μέσα σε αποθέωση στο «Μεστάγια». Αμ δεν τέλειωσαν εκεί οι γηπεδούχοι! Γιατί με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Ισπανός φορ διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα, «γράφοντας» το 3-0, ενώ το «τρελό» 4-0 διαμόρφωσε ένα λεπτό αργότερα ο Κανάλες!

Η μοναδική αντίδραση των Ανδαλουσιάνων ήταν με την λήξη του πρώτου μέρους, όταν μείωσε ο Μπαπτίστα με εκτέλεση φάουλ.
Το εκκωφαντικό 5-1 ολοκλήρωσε ο Μπανέγα στο 56’, με τα υπόλοιπα λεπτά του παιχνίδιου να παιρνούν χωρίς περαιτέρω τέρματα!