Βόλεϊ

Τρίτη η Λαμία στη Χαλκίδα

Την τρίτη θέση στο τουρνουά που διοργάνωσε ο Ηρακλής Χαλκίδας κατέκτησε η Λαμία επικρατώντας της Ολυμπιάδας Πατρών με 3-1 σετ στον μικρό τελικό.

Οι Λαμιώτες προηγήθηκαν στα σετ, όμως οι Πατρινοί –που προετοιμάζονται για την Α2 ισοφάρισαν. Η ομάδα της Volleyleague, όμως, ανέβασε ξανά στροφές και πήρε τη νίκη στο τελέυταίο ματς που έδωσε στο τουρνουά.

Τα σετ: 3-1 (25-17, 23-25, 25-18, 25-19)

Γ.Σ.ΛΑΜΙΑ (Κουτσογιάννης): Αγγελόπουλος, Μαδούρας Χάκουγορθ, Λέσκε, Παπαθωμοπουλος, Χέντσκι / Τσιράκης (λ), Κουκούλης (λ), Δημητριάδης, Καρβούνης, Μάτζιος.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΤΡΩΝ (Δαρείος): Φιλίππου, Δημησιάνος, Γεωργάτος, Χριστόπουλος, Ντόντης, Ράπτης / Κόζης (λ), Μάρκου, Χασάπης, Γεράνιος, Παπαεμανουήλ.

Ο προπονητής της Λαμίας Θανάσης Κατσίγιαννης είπε μετά το ματς: «Εμείς διανύουμε μόλις την δεύτερη εβδομάδα προετοιμασίας. Συνεπώς δε μπορούμε να πούμε πολλά. Προετοιμαζόμαστε για τον αγώνα με τον Ηρακλή στη Θεσσαλονίκη για το Λιγκ Καπ. Αν κάτι πάει στραβά με τη συμμετοχή του Ηρακλή τότε θα δώσουμε κάποια φιλικά στη Λαμία».