Πόλο

Χωρίς άγχος ο Παναθηναϊκός

Δίχως να απειληθεί σε κανένα σημείο του αγώνα μετά το προβάδισμά του από το πρώτο οκτάλεπτο, ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε του ΑΝΟΓ με 13-8 στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής για την Α1 πόλο ανδρών.

Σε μία ακόμα νίκη έφτασε ο Παναθηναϊκός, καθώς επικράτησε του ΑΝΟΓ μέσα στη Γλυφάδα με 13-8 για την 14η αγωνιστική της Α1 πόλο Ανδρών.

Από το πρώτα λεπτά του αγώνα έδειξαν τις… άγριες διαθέσεις τους οι παίκτες του Κώστα Λούδη και κατάφεραν να προηγηθούν στο πρώτο οκτάλεπτο με 4-1, ενώ το ημίχρονο βρήκε τους «πράσινους» μπροστά στο σκορ με διαφορά τριών τερμάτων (6-3).

Στη συνέχεια οι Γλυφαδιώτες προσπάθησαν, αλλά δεν μπόρεσαν να μειώσουν στην τρίτη περίοδο την απόστασή τους από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι στο τέλος άνοιξαν κι άλλο το σκορ φτάνοντας στο τελικό 13-8.

Με τη νίκη αυτή ο Παναθηναϊκός διατηρήθηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Α1 πόλο Ανδρών με 33 βαθμούς, ενώ ο ΑΝΟΓ έμεινε 8ος με 15 βαθμούς.

Τα οκτάλεπτα: 1-4, 2-2, 2-2, 3-5

Παναθηναϊκός (Λούδης): Παπαδόγκωνας 5, Θεοδωρόπουλος 3, Αφρουδάκης Γ. 3, Δερμιτζάκης 1, Κομάντινα 1

ΑΝΟΓ (Βολτυράκης): Παπαδόπουλος 4, Καζάζης 1, Αγγελίδης 1, Χατζηγούλας 1, Κόμτζιας 1