Παρακολουθήστε σε real time τον επαναληπτικό της φάσης των "8" του Κυπέλλου Ελλάδας μεταξύ Ατρομήτου και Ολυμπιακού.

19:25
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε τη δεύτερη αναμέτρηση για τα προημητελικά του Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Ολυμπιακό.
19:29
Όλα ανοιχτά για την πρόκριση, αφού το 0-0 στον πρώτο αγώνα στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης" αφήνει όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά στη ρεβάνς που θα διεξαχθεί σε λίγη ώρα στο Περιστέρι.
19:30
Με αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα του ο Ολυμπιακός. Από την άλλη πλευρά, οι γηπεδούχοι, που ζουν και αναπνέουν για την αποψινή αναμέτρηση, θα αγωνιστούν χωρίς τους τραυματίες, Παπαδόπουλο και Ιγκλέσιας, αλλά και τον τιμωρημένο, Φυτανίδη.
19:31
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
19:31
Ατρόμητος (Γιώργος Παράσχος): Σηφάκης, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Νάστος, Γιαννούλης, Δημούτσος, Πίτου Γκαρσία, Φάμπιο, Καραμάνος, Ούμπιδες, Ναπολεόνι Στον πάγκο: Μπάρκας, Κιβρακίδης, Μπρίτο, Φωτάκης, Αρκούδας, Γεωργίου, Μπάλλας
19:33
Ολυμπιακός (Μίτσελ): Μέγιερι, Μανωλάς, Μαρκάνο, Σαλίνο, Μπονγκ, Κάμπελ, Ντινγκά, Μανιάτης, Πέρες, Ντομίνγκες,Ολαϊτάν Στον πάγκο: Κάρολ, Μασάντο, Σάμαρης, Σαβιόλα, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Βέργος, Βούρος
19:34
Διαιτητής: Μάνταλος Σταύρος Βοηθοί: Δημητριάδης Ιορδάνης, Ποντίκης Κωνσταντίνος 4ος: Παπαπέτρου Αναστάσιος
19:35
To γήπεδο όλα δείχνουν ότι θα γεμίσει μέχρι την έναρξη του ματς, ενώ στις κερκίδες βρίσκονται περισσότεροι από 1.000 οπαδοί των "ερυθρόλευκων".
19:41
Οι δύο ομάδες σε λίγα λεπτά θα ολοκληρώσουν το καθιερωμένο ζέσταμα και θα αποσυρθούν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.
19:58
Aτρόμητος και Ολυμπιακός κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
19:58
Όλα έτοιμα για τη σέντρα.
20:00
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
20:03
2' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ολαϊτάν έκλεψε τη μπάλα σε επικίνδυνο σημείο, ο Τσόρι "έσπασε" στον Πέρες, ο οποίος είδε το χλυαρό σουτ που επιχείρησε να εξουδετερώνεται από τον Σηφάκη.
20:03
3' Μικρή διακοπή στο ματς μέχρι να καθαρίσει η ατμόσφαιρα από τα καπνογόνα.
20:06
5' Συστάσεις από τα μεγάφωνα για τα καπνογόνα στους οπαδούς των δύο ομάδων.
20:06
Το ματς συνεχίζεται κανονικά.
20:08
7' Καλή φάση για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Γιαννούλη, ο Μπονγκ δεν μπόρεσε να απομακρύνει και ο Νάστος με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα πάνω απ' τα δοκάρια του Μέγιερι.
20:14
13' Μεγάλη στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι έβγαλε τον Φάμπιο τετ-α-τετ, όμως ο Μανωλάς κατάφερε να προλάβει τελευταία στιγμή τον Πορτογάλο.
20:16
14' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Ωραία ενέργεια και σουτ του Ολαϊτάν έξω από την περιοχή και η μπάλα βρίσκει το δεξί κάθετο δοκάρι του Σηφάκη.
20:21
20' Νέα καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Κάμπελ έστρωσε τη μπάλα στον Τσόρι, όμως το πλασέ του από το ύψος του πέναλτι πέρασε πάνω απ' την εστία του Ατρόμητου.
20:26
26' Σουτ του Μπονγκ έξω από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Σηφάκη.
20:27
55%-45% η κατοχή της μπάλας υπέρ της ομάδας του Μίτσελ.
20:32
32' Διαμαρτύρονται για πέναλτι στον Ατρόμητο σε διεκδίκηση του Μανωλά με τον Ναπολεόνι.
20:37
37' Σέντρα του Τσόρι από τα δεξιά, ο Ολαϊτάν πιάνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει αρκετά μέτρα πάνω απ' την εστία του Ατρόμητου.
20:42
42' ΓΚΟΛ, 1-0, για τον Ατρόμητο.
20:43
Ο Ταυλαρίδης στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Ολυμπιακού έπειτα από λανθασμένη έξοδο του Μέγιερι σε φάουλ του Ούμπιντες.
20:45
Από οριακή θέση μπήκε στη φάση ο αμυντικός του Ατρόμητου που πρόλαβε τους αμυντικούς των "ερυθρόλευκων" και έσπρωξε τη μπάλα στην κενή εστία.
20:46
45' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ολαϊτάν "χόρεψε" την άμυνα των γηπεδούχων, όμως ο Σηφάκης έδιωξε με το πόδι το σουτ του παίκτη του Ολυμπιακού.
20:46
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.
20:49
45+4' Ημίχρονο στο Περιστέρι.
20:50
Ο Ατρόμητος προηγείται 1-0 του Ολυμπιακού χάρη στο τέρμα του Στάθη Ταυλαρίδη στο 42ο λεπτό.
21:05
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου!
21:10
50' Αναγκαστική αλλαγή ετοιμάζει ο Παράσχος, καθώς ο Καραμάνος δεν μπορεί να συνεχίσει.
21:11
51' Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Καραμάνου πέρασε ο Μπάλλας.
21:13
52' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Σηφάκης πετάχτηκε στο "Γ" και έδιωξε κεφαλιά του Ντινγκά.
21:15
55' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό.
21:16
56' ΓΚΟΛ, 1-1, ο Ολυμπιακός ισοφαρίζει με τον Τσόρι Ντομίνγκεζ.
21:16
Ο Σηφάκης έπεσε σωστά όμως ο παίκτης του Ολυμπιακού τον νίκησε και ισοφάρισε για την ομάδα του.
21:18
Ο Μάνταλος καταλόγισε χέρι στον Μπάλλα.
21:18
Το replay της φάσης δεν είναι διαφωτιστικό.
21:22
60' Σουτ του Τσόρι από πλάγια θέση, η μπάλα περνάει δίπλα από την εστία του Σηφάκη.
21:24
Να υπενθυμίσουμε ότι με το 1-1, το εισιτήριο της πρόκρισης πηγαίνει στον Ολυμπιακό, έπειτα από το 0-0 του πρώτου ματς.
21:28
68' Σουτ στην κίνηση του Ντινγκά από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα πάνω από την εστία του Ατρόμητου.
21:33
72' Επικίνδυνη στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Δημούτσος βγήκε στην αντεπίθεση έκανε το σουτ υπό πίεση και η μπάλα πέρασε άουτ.
21:34
74' Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Κάμπελ πέρασε ο Σάμαρης.
21:35
74' Από μία κίτρινη κάρτα σε Ταυλαρίδη και Ολαϊτάν για μια αψιμαχία.
21:36
76' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Νάστου πέρασε ο Μπρίτο.
21:37
77' Καλό φαλτσαριστό σουτ του Πέρες, η μπάλα καταλήγει άουτ.
21:44
83' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Ούμπιντες ο Μπρίτο πιάνει την κεφαλιά όμως ο Μέγιερι διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.
21:44
84' Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Τσόρι πέρασε ο Σαβιόλα.
21:46
86' Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Δημούτσου πέρασε ο Γεωργίου.
21:54
Τέλος της αναμέτρησης.
21:54
21:54
Ο Ολυμπιακός παίρνει την πρόκριση στους "4" του Κυπέλλου Ελλάδος έπειτα από το 1-1 στο Περιστέρι.
21:55
Ο Ταυλαρίδης έδωσε προβάδισμα στον Ατρόμητο στο 42', όμως ο Τσόρι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 56' χάρισε την πρόκριση στους "ερυθρόλευκους" σε συνδυασμό και με το 0-0 στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης".