Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 32η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ

16:38
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Πανθρακικού απέναντι στον Απόλλωνα στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
16:39
Κρίσιμη αναμέτρηση για τους φιλοξενούμενους που θέλουν να απομακρυνθούν από τις τελευταίες θέσεις τι βαθμολογίας και να αποφύγουν τον υποβιβασμό.
16:44
Σαφώς πιο άνετοι βαθμολογικά οι παίκτες του Άκη Μάντζιου, που έχουν ήδη "κλειδώσει" την παραμονή τους στη "μεγάλη" κατηγορία και την επόμενη σεζόν.
17:08
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
17:08
Πανθρακικός (Άκης Μάντζιος): Πασχαλάκης, Μπεν Σαμπάτ, Παπαγεωργίου, Ίγκορ, Λαδάκης, Μακρυδημήτρης, Έμποου, Ρομέου, Μπαϊκαρά, Τζάνης, Μολίνα Στον πάγκο: Αθανασιάδης, Τριανταφύλλου, Σεϊδάν, Χασομέρης, Σαρακατσάνος, Χρήστου, Καθάριος
17:08
Απόλλων (Λόρι Σάντσες): Γκόμες, Χατζηζήσης, Δεληζήσης, Κανακούδης, Κόρμπος, Πετρόπουλος, Μίνκγας, Φαρινόλα, Τσοκάνης, Λουσέρο, Παπαζαχαρίας Στον πάγκο: Σταματόπουλος, Σόντερμπεργκ, Παντελιάδης, Τσιλιγκίρης, Μπάρκογλου, Ντάλμπεργκ, Άμπροουζ
17:09
Διαιτητής: Mιχάλης Κουκουλάκης
17:15
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
17:15
Όλα έτοιμα για τη σέντρα.
17:18
1' Έναρξη της αναμέτρησης
17:23
6' Πρώτη τελική στο ματς για τον Πανθρακικό. Σουτ του Μολίνα έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Γκόμες.
17:25
8' Καλή φάση για τον Απόλλωνα. Ο Πετρόπουλος πιάνει την κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει κόρνερ.
17:28
11' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Πανθρακικός με τον Τζάνη.
17:29
Εξαιρετικό σουτ του μεσοεπιθετικού των γηπεδούχων από το ύψος της περιοχής, η μπάλα αφού βρήκε το δοκάρι του Γκόμες κατέληξε στα δίχτυα.
17:32
14' Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ο Μίνγκας βγήκε στην πλάτη της άμυνας και με σουτ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα άουτ.
17:34
17' ΓΚΟΛ, 1-1, ο Απόλλων με τον Κόρμπο!
17:35
Ο Κόρμπος έπιασε στον ύπνο την άμυνα του Πανθρακικού και με κοντινή κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ ισοφάρισε για την "Ελαφρά Ταξιαρχία".
17:43
26' Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό. Ατομική ενέργεια του Μπαϊκαρά, αλλά το σουτ που επιχείρησε κατέληξε άουτ.
17:45
27' ΓΚΟΛ, 2-1, ο Απόλλωνας γυρίζει το ματς με τον Πετρόπουλο.
17:46
Ωραίο κοντρόλ του Πετρόπουλου στην περιοχή, έκανε γρήγορο τελείωμα και νίκησε τον Πασχαλάκη.
17:49
30' Ο Κουκουλάκης ακυρώνει γκολ του Παπαζαχαρία για επιθετικό φάουλ στον Πασχαλάκη.
17:49
Έξαλλος ο Λόρι Σάντσεζ και όλοι οι παίκτες του Απόλλωνα.
17:50
Η υπόδειξη πάντως είναι σωστή αφού στη φάση είναι εκτεθειμένος ο Αντώνης Πετρόπουλος.
17:52
35' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Λουσέρο "έσπασε" στον Πετρόπουλο και ο Χρήστο διώχνει πάνω στη γραμμή.
17:55
37' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μακρυδημήτρης στη θέση του Χρήστου.
18:05
45+2' Ο Ρομέου φαίνεται να αντιμετωπίζει σοβαρό πρόβλημα τραυματισμού και ο Μάντζιος ετοιμάζει αλλαγή.
18:06
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
18:06
Ο Απόλλων προηγείται στην Κομοτηνή 2-1 απέναντι στον Πανθρακικό.
18:21
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου!
18:29
52' Χωρίς φάσεις στο δεύτερο ημίχρονο, γρήγορος ρυθμός στο ματς.
18:31
54' Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ατομική ενέργεια του Πετρόπουλου και σουτ από το ύψος της περιοχής, το οποίο διώχνει δύσκολα ο Πασχαλάκης.
18:33
56' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ωραίο σουτ του Κόρμου, ο Πασχαλάκης διώχνει με τα πόδια.
18:35
59' Καλή φάση για τον Πανθρακικό. Σουτ του Ίγκορ μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Γκόμες.
18:36
60' ΓΚΟΛ, 2-2, ο Πανθρακικός ισοφαρίζει με τον Τζάνη.
18:37
Ο Τζάνης επιχειρεί σέντρα, η μπάλα κοντράρει, αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα.
18:38
62' Κίτρινη κάρτα στον Κόρμπο.
18:40
64' Κίτρινη κάρτα στον Σαμπάτ.
18:47
71' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Κόρμπου πέρασε ο Παντελιάδης.
18:50
74' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Μίνγκα πέρασε ο Ντάλμπεργκ.
18:51
74' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Μολίνα πέρασε ο Καθάριος.
18:51
75' Πέναλτι για τον Απόλλωνα!
18:52
Ο Μακρυδημήτρης βρίσκει τη μπάλα με το χέρι στην περιοχή.
18:52
76' ΓΚΟΛ, 3-2, ο Πετρόπουλος βάζει και πάλι τον Απόλλωνα μπροστά στο σκορ!
19:02
81' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Φαρινόλα πέρασε ο Τσιλιγκίρης.
19:09
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.
19:14
Τέλος της αναμέτρησης
19:14
Τεράστια νίκη του Απόλλωνα στην Κομοτηνή με σκορ 3-2 απέναντι στον Πανθρακικό.
19:14
Πετρόπουλος (27’ και 76’) και Κόρμπος (17’) απάντησαν στα γκολ του Τζάνη (11’ και 60’) και έδωσαν μεγάλη βαθμολογική ανάσα στην ομάδα του Σάντσεζ.