Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Απόλλων Σμ.-Χανιά για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. Ραδιοφωνικά από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

15:47
Καλησπέρα από το sport-fm.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον επαναληπτικό του Απόλλωνα Σμύρνης με τα Χανιά για τα προημιτελικά του Κυπέλλου.
15:48
Το 1-1 του πρώτου αγώνα στα Περιβόλια, δίνει προβάδισμα στους γηπεδούχους, αλλά αφήνει ανοιχτά όλα τα ενδεχόμενα.
15:50
Απόλλων Σμύρνης (Αλέκος Βοσνιάδης): Πίτκας, Βασιλαντωνόπουλος, Γκόλιας, Γεωργίου, Κοτσώνης, Πινέιρο, Ανγκούλο, Ψιάνος, Τζιώρας, Ηρακλής, Φαρινόλα.
15:51
Στον πάγκο: Πασάι, Χατζής, Καραδέμητρος, Λαγός, Φουκαράς, Σουάνης, Μπαμπάμ.
15:51
Χανιά (Τίμος Καβακάς): Μαρκαντωνάκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Γανωτής, Κοντέων, Γκότοβος, Σιλιγαρδάκης, Γκονζάλες, Ρένια, Νύκταρης, Πάγκαλος, Κρητικός.
15:52
Στον πάγκο: Σικαλιάς, Οικονομόπουλος, Σακελλαρίου, Αλέκου, Ενγκουέμ, Εσόνο, Μανίκος.
15:54
Και για τις δύο ομάδες είναι μια μοναδική ευκαιρία να προκριθούν στα ημιτελικά.
15:54
Τα Χανιά δεν τα έχουν καταφέρει ποτέ στην ιστορία τους.
15:54
Ενώ η τελευταία φορά που τα κατάφερε ο Απόλλων ήταν πριν από 14 χρόνια.
15:56
Και τότε αγωνιζόταν στη δεύτερη εθνική κατηγορία.
15:59
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Λαμπρόπουλος του συνδέσμου Ηλείας.
16:00
Βοηθοί του ο Σταθόπουλος (Ηλείας) με τον Σίπκα (Πέλλας).
16:01
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
16:03
2' Το σουτ του Πινέιρο κατέληξε άουτ.
16:15
Τα Χανιά έχουν την κατοχή και απειλούν -χωρίς αποτέλεσμα όμως- από στημένες φάσεις.
16:16
15' Καλή στιγμή για τα Χανιά! Η κεφαλιά του Κρητικού πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
16:19
18' Ο Ανγκούλο έβγαλε τη σέντρα από αριστερά, αλλά το σουτ που επιχείρησε ο Φαρινόλα ήταν πολύ άστοχο.
16:23
23' Από πλάγια θέση ο Νύκταρης σούταρε άουτ.
16:26
25' Ο Παπουτσογιαννόπουλος τραβάει από την φανέλα τον Φαρινόλα, ο οποίος ανατρέπεται στην περιοχή, αλλά ο διαιτητής δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι.
16:28
27' Το ξαφνικό σουτ του Πινέιρο δεν αιφνιδιάζει τον Μαρκαντωνάκη.
16:30
30' Σιλιγαρδάκης και Φαρινόλα παρατηρούνται με κίτρινη κάρτα.
16:35
33' Ο Ρένια βλέπει την κίτρινη κάρτα.
16:40
40' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ, 1-0.
16:41
Φάση διαρκείας, ο Ανγκούλο επωφελείται από τις κόντρες και με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα.
16:43
43' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΝΙΑ, 1-1.
16:44
Ο Κρητικός ισοφαρίζει με διαγώνιο σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή.
16:44
Η ασίστ από τον Ρένια, που νωρίτερα έχει κάνει επιθετικό φάουλ στον Κοτσώνη.
16:45
Με το συγκεκριμένο σκορ (αν φυσικά δεν αλλάξει στην συνέχεια) το ματς οδηγείται στην παράταση.
16:46
45' Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος.
16:47
45+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
17:04
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.
17:12
53' Αλλαγή για τον Απόλλωνα: Ο Λαγός πέρασε στη θέση του Ηρακλή.
17:12
54' Αλλαγή και για τα Χανιά: Ο Σακελλαρίου αντί του Νύκταρη.
17:15
56' Ο Παπουτσογιαννόπουλος αντικρίζει την κίτρινη κάρτα.
17:18
58' Κίτρινη κάρτα στον Γκότοβο.
17:18
59' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ, 2-1.
17:19
Ο Λαγός εκτέλεσε το φάουλ και ο Φαρινόλα με κεφαλιά έδωσε σκορ πρόκρισης στην ομάδα του!
17:20
Αδράνησε η άμυνα των Κρητικών.
17:24
65' Αλλαγή για τον Απόλλωνα: Ο Σουάνης πέρασε στη θέση του Φαρινόλα.
17:25
66' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ, 3-1.
17:26
Σε μια πανομοιότυπη φάση με την προηγούμενη, ο Λαγός έφερε την μπάλα στην περιοχή με εκτέλεση φάουλ και ο νεοεισελθών Σουάνης σκόραρε με κεφαλιά.
17:28
68' Αλλαγή για τα Χανιά: Ο Αλέκου αντί του Ρένια.
17:29
69' Άστοχο σουτ από τον Σιλιγαρδάκη.
17:35
Δεν φαίνεται να μπορεί να συνεχίσει ο Γκότοβος.
17:37
79' Το φιλόδοξο πλασέ του Τζιώρα κατέληξε άουτ.
17:37
Σφίγγει τα δόντια και ξαναπερνάει στον αγωνιστικό χώρο ο Γκότοβος.
17:41
82' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Παπουτσογιαννόπουλο που φεύγει νωρίτερα για τα αποδυτήρια, αφήνοντας με δέκα παίκτες τα Χανιά.
17:46
84' Αλλαγή για τον Απόλλωνα: Ο Χατζής πέρασε στη θέση του Ψιάνου.
17:48
89' Τελευταία αλλαγή και για τα Χανιά: Ο Εσόνο πέρασε στη θέση του Πάγκαλου.
17:49
90' Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
17:54
90+4' Λήξη της αναμέτρησης.
17:55
Σπουδαία πρόκριση για τον Απόλλωνα Σμύρνης, που επικράτησε 3-1 των Χανίων στο "Γ. Καμάρας" και σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτου αγώνα στα Περιβόλια έκλεισαν θέση στα ημιτελικά της διοργάνωσης!