Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Ξάνθη-ΟΦΗ για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. Ραδιοφωνικά από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

19:20
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Ξάνθης απέναντι στον ΟΦΗ στα Πηγάδια.
19:21
Δεύτερο ματς για τις δύο ομάδες, στο πλαίσιο των προημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας, με τους Ακρίτες να έχουν το προβάδισμα έπειτα από το 1-1 στο "Γεντί Κουλέ".
19:24
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
19:24
Ξάνθη (Ράζβαν Λουτσέσκου): Κυριακίδης, Μπέρτος, Γουάλας, Γούτας, Καρυπίδης, Ομπόντο, Βασιλακάκης, Σολτάνι, Λουσέρο, Κλέιτον, Καπετανος,
19:24
ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Αγριμάκης, Δαμιανάκης Κουτσιανικούλης, Ροβίθης, Κάλαϊτζιτς, Λαμπρόπουλος, Περογαμβράκης, Μπολάκης, Μαραθιανός, Φαζός, Μακρής.
19:30
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:39
9' Οι γηπεδούχοι έχουν ξεκινήσει δυνατά και πιέζουν για το γκολ.
19:41
11' Πρώτη ευκαιρία στο ματς για τον ΟΦΗ. Λάθος του Καρυπίδη, ο Περογαμβράκης κάνει το σουτ, όμως ο Γούτας βάζει την κόντρα και σώζει την ομάδα του.
19:46
16' Φάση για την Ξάνθη. Σουτ στην κίνηση του Σολτάνι, ο Αγριμάκης διώχνει εντυπωσιακά.
19:47
18' ΓΚΟΛ, 1-0, η Ξάνθη!
19:48
Ο Σολτάνι με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ανοίγει το σκορ
19:54
25' Πέναλτι για την Ξάνθη!
19:55
Χέρι του Μαραθιανού στην περιοχή, έπειτα από κόρνερ.
19:55
26' ΓΚΟΛ, 2-0, η Ξάνθη με τον Κλέιτον να ευστοχεί!
20:04
34' Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Πλασέ του Ομπόντο, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά της εστίας.
20:20
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
20:21
Η Ξάνθη προηγείται 2-0 του ΟΦΗ με τέρματα των Σολτάνι και Κλέιτον
20:33
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:40
52' Καμία αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής
20:50
63' Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Ομπόντο πέρασε ο Φλίσκας.
20:58
70' Επικίνδυνο γύρισμα του Σολτάνι, διώχνει την τελευταία στιγμή ο Δαμιανάκης
20:58
71' Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Βασιλακάκη πέρασε ο Παπαστεργιανός
21:08
80' Δεν έχει ρυθμό το ματς
21:10
83' Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Δυνατό σουτ του Κλέιτον, εξαιρετική επέμβαση του Αγριμάκη.
21:12
85' ΓΚΟΛ, 3-0, η Ξάνθη
21:12
Ωραία ενέργεια του Σολτάνι που σκάβει όμορφα την μπάλα πάνω από το σώμα του Αγριμάκη.
21:13
86' Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Κλέιτον πέρασε ο Βάλτερ
21:14
87' Κίτρινη κάρτα στον Κουτσιανικούλη
21:18
Δύο λεπτά καθυστερήσεων
21:21
90+2' Τέλος της αναμέτρησης