Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης 2-0

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Αστέρα Τρίπολης για την 26η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

16:21
Καλησπέρα από το γήπεδο "Γ. Καραϊσκάκης". Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τον Αστέρα Τρίπολης στις 16:45 στο παιχνίδι που ολοκληρώνει την 26η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
16:22
Ας περάσουμε στις 11άδες...
16:23
Ολυμπιακός:Ρομπέρτο, Μποτία, Σιόβας, Σαλίνο, Μασουακού, Μιλιβόγιεβιτς, Κασάμι, Ντομίνγκες, Αφελάι, Ντοσεβί, Χάρα.
16:25
Αστέρας Τρίπολης: Θεοδωρόπουλος, Γκοϊάν, Σανκαρέ, Κουρμπέλης, Τσοκάνης, Ινγκλέσιας, Μουνάφο, Μάσα, Ρόλε, Λούι, Μπαράλες.
16:26
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Γιαννιώτης, Εντινγκά, Ελαμπντελαουί, Διαμαντάκος, Φορτούνης, Μπενίτες, Σαντάνα.
16:28
Στον πάγκο του Αστέρα Τρίπολης: Μπαντής, Σκουρτάι, Παντελιάδης, Ζησόπουλος, Μπαντιμπανγκά, Τιε Μπι, Φερνάντες.
16:32
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Βοσκάκης. Βοηθοί του οι: Βέρρης και Σταυρουλάκης.
16:33
Λιγοστοί οπαδοί του Ολυμπιακού στις κερκίδες του γηπέδου.
16:34
Οι ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων είναι στα αποδυτήρια. Σε λίγο θα περάσουν στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη του αγώνα.
16:40
Ο Βίτορ Περέιρα εμπιστεύεται τους παίκτες που ξεκίνησε και στο παιχνίδι της ομάδας του με την SKODA Ξάνθη την Κυριακή.
16:41
Μεγάλο το κίνητρο που έχει ο Ολυμπιακός για να κατακτήσει τη νίκη. Οι ερυθρόλευκοι έχουν τη δυνατότητα να ξεφύγουν με έξι βαθμούς από τον Παναθηναϊκό μετά την ήττα των πράσινων στο Περιστέρι και την οριστική αφαίρεση τριών βαθμών.
16:43
Στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές. Σε λίγο η έναρξη του αγώνα.
16:45
1' Έναρξη του αγώνα.
16:48
Ορεξάτοι δείχνουν οι παίκτες του Ολυμπιακού. Έχουν την κατοχή της μπάλας στα πρώτα λεπτά.
16:50
4' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Μακρινό σουτ του Μιλιβόγιεβιτς. Η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.
16:50
Συνεχίζει η πίεση του Ολυμπιακού στην άμυνα του Αστέρα Τρίπολης.
16:55
6΄ Πρώτο σουτ για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας το έκανε έξω από τη μεγάλη περιοχή. Ο Ρομπέρτο μπλόκαρε εύκολα.
16:57
Έχει γρήγορο ρυθμό το παιχνίδι. Ο Αστέρας Τρίπολης προσπαθεί σιγά- σιγά να κρατήσει μπάλα και να κερδίσει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο.
16:58
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ.
17:00
13΄Ο Τσόρι Ντομίνγκες ανοίγει το σκορ για τον Ολυμπιακό. Νωρίτερα είχαν αλλάξει πολύ ωραία την μπάλα οι Μασουακού με τον Αφελάι από τα άκρα. Ο Ολλανδός έκανε τη σέντρα μέσα στην μεγάλη περιοχή της ομάδας της Τρίπολης... Εκεί βρέθηκε ο Ντομίνγκες ο οποίος σούταρε εύστοχα.
17:04
19' Καλή κίνηση του Αφελάι έξω από τη μεγάλη περιοχή. Ο Ολλανδός έκανε το σουτ. Η μπάλα κόντραρε στα σώματα των αμυντικών του Αστέρα.
17:06
20' Νέα καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντοσεβί βρήκε τον διάδρομο μέσα στην περιοχή του Αστέρα. Γύρισε την μπάλα στον Χάρα. Ο τερματοφύλακας του Αστέρα όμως ήταν στη σωστή θέση και πρόλαβε την μπάλα πριν φτάσει στον επιθετικό των ερυθρολεύκων.
17:08
Ο Αστέρας Τρίπολης προσπαθεί να πιέσει τον Ολυμπιακό. Έχει την κατοχή της μπάλας στις τελευταίες φάσεις. Δύσκολα όμως φτάνει στην εστία των ερυθρολεύκων.
17:09
22' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Σιόβας πρόλαβε και έδιωξε την μπάλα στην προσπάθεια του Μάσα να βρεθεί σε καλή θέση για να σουτάρει. Ο παίκτης της ομάδας της Τρίπολης είχε ανοίξει αρκετά την μπάλα.
17:15
29' Κάθετη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού και κοντά στην γραμμή του πλαγίου για τον Μάσα. Ο διαιτητής καταλογίζει οφ-σάιντ. Οριακά, αλλά ο παίκτης του Αστέρα δεν φαίνεται να είναι σε αντικανονική θέση.
17:15
Ο Αστέρας Τρίπολης έχει ανεβάσει ρυθμό μετά το τέρμα που δέχθηκε...
17:22
Πιέζει αρκετά ψηλά ο Αστέρας τον Ολυμπιακό. Οι παίκτες του Βεργέτη δυσκολεύουν αρκετά την κυκλοφορία της μπάλας για εκείνους του Περέιρα. Μάλιστα, έχουν την κατοχή της περισσότερη ώρα και δείχνουν απειλητικοί.
17:25
40' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Χάρα έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου.
17:26
41' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Μετά την εκτέλεση του κόρνερ από τον Ντομίνγκες ο Μποτία πάτησε δυνατά μέσα στη μεγάλη περιοχή. Έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Θεοδωρόπουλου.
17:31
Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά. Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του πρώτου 45λέπτου.
17:35
Στατιστικά ημιχρόνου: 5-2 οι τελικές προσπάθειες, 65%-35% το ποσοστό κατοχής της μπάλας
17:45
Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες για την έναρξη και πάλι του αγώνα.
17:45
46' Έναρξη του αγώνα...
17:49
48' Κεφαλιά του Μπαράλες μέσα από τη μεγάλη περιοχή μετά από γέμισμα που έγινε. Καμία ανησυχία για τον Ρομπέρτο.
17:52
51' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Χάρα έκανε τη σέντρα από τα δεξιά. Ο Θεοδωρόπουλος έδιωξε την μπάλα με δυσκολία, πριν βρεθεί στην πορεία της ο Μασουακού.
17:53
53' Φάουλ για τον Αστέρα σε πολύ καλό σημείο... Λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού.
17:53
53' Κίτρινη κάρτα στον Μποτία για το σκληρό μαρκάρισμα του στον Ρόλε. Και στον Ινγκλέσιας για διαμαρτυρία.
17:54
Το εκτέλεσε ο Μπαράλες το φάουλ. Η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι του Ρομπέρτο.
17:57
55' Νέα καλή στιγμή για τον Αστέρα. Οι παίκτες του κέρδισαν τη μπάλα. Αυτή έφτασε στον Μάσα, το σουτ του οποίο έδιωξαν οι αμυντικοί, η μπάλα κατέληξε στον Μπαράλες. Αυτός έκανε το σουτ. Η μπάλα πήρε ύψος.
17:58
56' Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Στον αγώνα οι Φορτούνης και Εντινγκά. Εκτός οι Κασάμι και Αφελάι.
17:58
57' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Μασουακού έκανε του σουτ. Η μπάλα κατέληξε εκτός αγωνιστικού χώρου.
17:59
Πολύ γρήγορος ο ρυθμός στο παιχνίδι...
18:00
Δύο λανθασμένες υποδείξεις από τον διαιτητή. Και οι δύο σε οφ-σάιντ που καταλόγισε. Αρχικά για τον Αστέρα και στην επόμενη φάση για τον Ολυμπιακό. Σε κανονικές θέσεις οι Μάσα και Ντομίνγκες.
18:05
63' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Το εκτέλεσε ο Ντομίνγκες. Ο Θεοδωρόπουλος έπιασε εύκολα την μπάλα.
18:06
65' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντομίνγκες εκτός αγώνα. Στη θέση του Μπενίτες.
18:07
66' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα... Ο Ινγκλέσιας από κοντά δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά που έκανε.
18:08
68' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπαντιμπανγκά στη θέση του Κουρμπέλη.
18:13
Με την είσοδο του Μπενίτες ο Ολυμπιακός αγωνίζεται με 4-4-2.
18:15
75' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
18:16
Δοκάρι για τον Ολυμπιακό μετά την κεφαλιά του Χάρα. Ακολούθησαν άλλα δύο σουτ των παικτών του Ολυμπιακού χωρίς ευτυχή κατάληξη για τους ερυθρόλευκους.
18:17
76' Ο Γκοϊάν παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα.
18:19
77' Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό... Δεν αποφέρει κάτι καλό για τους ερυθρόλευκους.
18:20
80' Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης: Ο Φερνάντες πέρασε στη θέση του Μουνάφο.
18:21
81' Έπειτα από σέντρα του Σαλίνο και κεφαλιά του Μπενίτες η μπάλα κατέληξε άουτ.
18:23
83' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 2-0.
18:24
Ο Θεωδορόπουλος απέκρουσε ασταθώς το σουτ του Ντοσεβί και στην εξέλιξη της φάσης ο επερχόμενος Φορτούνης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα καθαρίζοντας το ματς για τους Πειραιώτες.
18:26
86' Τελευταία αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης: Ο Μπαράλες έδωσε τη θέση του στον Σκούρτη.
18:29
89' Ο Θεοδωρόπουλος διώχνει ενστικτωδώς το διαγώνιο σουτ του Μπενίτες μέσα από την περιοχή.
18:30
90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
18:33
90+3' Λήξη της αναμέτρησης.
18:34
Ο Ολυμπιακός παίρνει τη νίκη 2-0 απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης, ξεφεύγει στο +6 (με ματς λιγότερο) και "κλειδώνει" τον τίτλο.