Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ κόντρα στη SKODA Ξάνθη. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94,6.

16:48
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τη SKODA Ξάνθη για την 30ή αγωνιστική της Superleague.
16:49
Οι γηπεδούχοι θέλουν τη νίκη που θα τους επιτρέψει να εκμεταλλευτούν τη χθεσινή απώλεια του Παναθηναϊκού και να τον πλησιάσουν, ενώ οι Ακρίτες ψάχνουν ό,τι καλύτερο προκειμένου να βρεθούν σε θέση... play-off.
16:49
Για να δούμε και τις συνθέσεις των ομάδων.
16:50
Ο ΠΑΟΚ ξεκινά με τους Ιτάνζ, Ρατς, Τζαβέλλα, Βίτορ, Κωνσταντινίδη, Κάτσε, Τζιόλη, Μακ, Περέιρα, Παπαδόπουλο, Αθανασιάδη.
16:51
Στον πάγκο της ομάδας της Θεσσαλονίκης κάθονται οι Γλύκος, Πούγγουρας, Κίτσιου, Γκολάσα, Πόζογλου, Νομπόα, Κουλούρης.
16:52
Για την Ξάνθη βασικοί είναι οι Κυριακίδης, Γκομσί, Γούτας, Παπάζογλου, Μπαξεβανίδης,Παπαστεργιανός, Ομπόντο, Λουσέρο, Σίλβα Κλέιτον, Σολτάνι, Καπετάνος.
16:53
Και αναπληρωματικοί είναι Αναστασόπουλος, Καρυπίδης, Βάλτερ, Βασιλακάκης, Φλίσκας, Μπέρτος, Ράνος.
16:55
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Μιχάλης Βοσκάκης, με βοηθούς τους Τάτση και Πετρόπουλο.
16:56
Τέταρτος διαιτητής είναι ο Δημήτρης Θάνος.
17:10
Βραβεύτηκε από την ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο παλαίμαχος Θεόδωρος Αποστολίδης. Το βραβείο το παραδίδει ο Φιλώτας Πέλιος.
17:11
Ακούστηκαν αποδοκιμασίες κατά του Γιώργου Τζαβέλλα κατά την παρουσίαση των ομάδων.
17:14
Όλα έτοιμα για τη σέντρα.
17:15
1' Ξεκινά ο αγώνας.
17:18
Επιθετικά έχει μπει ο Δικέφαλος του Βορρά στα πρώτα λεπτά του αγώνα.
17:23
9' Σολτάνι και Κλείτον συνδυάζονται μέσα στην περιοχή, όμως του σουτ του Βραζιλιάνου υπό πίεση φεύγει ψηλά άουτ.
17:32
Μέτριο θέαμα μπροστά σε ελάχιστο κόσμο στην Τούμπα.
17:35
21' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
17:36
Από σέντρα του Κάτσε, ο Παπαδόπουλος πιάνει καρφωτή κεφαλιά και κάνει το 1-0. Αιφνιδιάστηκε ο Κυριακίδης και δεν αντέδρασε σωστά.
17:40
26' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μακ.
17:42
28' Κίτρινη κάρτα στον Καπετάνο.
17:56
Σε χαμηλό ρυθμό, δίχως φάσεις και συγκινήσεις το παιχνίδι.
17:56
42' Σουτ του Περέιρα, η μπάλα ψηλά άουτ.
18:00
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
18:16
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος με αλλαγές για κάθε ομάδα. Ο Νομπόα αντί του Τζιόλη και Μπέρτος-Βασιλακάκης παίρνουν τις θέσεις των Γκομσί-Παπαστεριανού.
18:24
53' Δύο καταπληκτικές αποκρούσεις του Κυριακίδη κρατούν το 1-0!
18:25
Αρχικά ο Μακ από αριστερά βγάζει στον Περέιρα, ο οποίος νικιέται από τον τερματοφύλακα της Ξάνθης και στη συνέχεια ο ίδιος ο Σλοβάκος παίρνει νέα προσπάθεια χωρίς να σκοράρει.
18:26
54' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
18:27
Ξανά ο Παπαδόπουλος, αυτήν τη φορά με γυριστό συρτό σουτ κι ενώ καλυπτόταν από τον Γούτα, κάνει το 2-0.
18:31
60' Σουτ του Σολτάνι, η μπάλα ψηλά άουτ.
18:37
66' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ράνος αντί του Καπετάνου.
18:39
69' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Γκολάσα στη θέση του Παπαδόπουλου.
18:44
73' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ!
18:45
Τραγικό λάθος του Τζαβέλλα που προσπαθεί να γυρίσει στον Ιτάνζ, αλλά στην ουσία δίνει πάσα στον Κλέιτον και ο Βραζιλιάνος θα "κρεμάσει" τον τερματοφύλακα και θα μειώσει σε 2-1.
18:56
84' Γυριστό από τον Τζαβέλλα μετά από φάουλ του Ρατς! Εντυπωσιακή αλλά άστοχη η προσπάθειά του.
19:01
90' Δύο λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.
19:03
90+2' Από μια κίτρινη σε Αθανασιάδη, Μπέρτο μετά από φάουλ του πρώτου και νεύρα του δεύτερου.
19:04
Φάουλ για την Ξάνθη. Η τελευταία ευκαιρία λογικά των φιλοξενούμενων για να ισοφαρίσουν.
19:05
90+3' Κίτρινη στον Σολτάνι που έχει πολλά νεύρα και κινήθηκε... απειλητικά προς τη μεριά του διαιτητή.