ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός 3-1

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός στους "Ζωσιμάδες". Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

19:06
Γεια χαρά, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του σημερινού αγώνα στους "Ζωσιμάδες".
19:07
Ο Ολυμπιακός βρίσκεται στην κορυφή με 67 βαθμούς και θέλει να κάνει ένα ακόμα βήμα προς την μαθηματική κατάκτηση του πρωταθλήματος.
19:09
Από την άλλη ο ΠΑΣ Γιάννινα διεκδικεί με αξιώσεις την συμμετοχή στα πλέι οφ και με συγκομιδή 47 βαθμών καταλαμβάνει την 5η θέση.
19:09
Η ήττα της Ξάνθης στην Τούμπα ήχησε ευχάριστα στ' αυτιά των Ηπειρωτών, που είναι στο +1 από τους Ακρίτες.
19:10
Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μαζουακού, Σιόβας, Μποτία, Φορτούνης, Εντινγκά, Μιλιβόγιεβιτς, Ντοσεβί, Τσόρι, Χάρα.
19:11
Στον πάγκο: Γιαννιώτης, Κασάμι, Φουστέρ, Μπενίτεθ, Σαντάνα, Γιαννούλης, Διαμαντάκος.
19:11
ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Στρούνα, Μανιάς, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Ντάσιος, Τσουκαλάς, Ίλιτς, Τσάβες, Ακόστα, Χαρίσης.
19:11
Στον πάγκο: Σωτηρίου, Αυγενικού, Ναδάλες, Μπέριος, Σαπαλίδης, Γιάκος, Ηλιάδης.
19:19
Βροχερός ο καιρός στα Γιάννενα. Αυτό πάντως δεν πτόησε αρκετούς φίλους των Πειραιωτών να βρεθούν μεμονωμένα στο γήπεδο.
19:20
19:24
Θέση στις εξέδρες έχει πάει και ο πρόεδρος της ομάδας, Βαγγέλης Μαρινάκης.
19:25
Στα ματς των δύο ομάδων στους «Ζωσιμάδες», ο ΠΑΣ μετρά 5 νίκες, ο Ολυμπιακός 8, ενώ 6 αναμετρήσεις έχουν λήξει ισόπαλες.
19:26
Ημερομηνία Αγώνας Αποτέλεσμα 06/04/2014 ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-0 15/09/2012 ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-2 18/04/2012 ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-4 21/11/2009 ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-2 04/05/2003 ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-3 22/04/2001 ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-5 24/03/1991 ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-0 24/05/1987 ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-2 26/01/1986 ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-1 29/01/1984 ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-1 01/05/1983 ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-1 27/12/1981 ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-1 05/04/1981 ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-1 10/02/1980 ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-1 11/03/1979 ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-1 30/10/1977 ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-0 21/11/1976 ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-1 25/01/1976 ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-0 12/01/1975 ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-2
19:30
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Αρετόπουλος του συνδέσμου Τρικάλων, με βοηθούς τους Φραγκιαδάκη (Δωδ/σου), Δημητριάδη (Μακεδονίας) και τέταρτο τον Μαντάκης (Ημαθίας).
19:32
1' Οι γηπεδούχοι στη σέντρα.
19:34
Υπό βροχή εξελίσσεται το παιχνίδι.
19:39
7' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ντοσεβί κινήθηκε επικίνδυνα από δεξιά και έκανε το παράλληλο γύρισμα προς την περιοχή, ο Τσόρι την προβολή αλλά δεν μπόρεσε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα και ο Ντάσιος απομάκρυνε σωτήρια σε κόρνερ.
19:43
8' Σουτ του Χάρα, μπλοκάρει ο Βελλίδης.
19:43
12' Μεγάλη επέμβαση του Ρομπέρτο. Ο Ισπανός τερματοφύλακας άπλωσε το κορμί του στη δεξιά γωνία και αποσόβησε τον κίνδυνο στην κεφαλιά του Τσάβες.
19:47
15' Ο Μιχαήλ δέχεται την κίτρινη κάρτα για φάουλ πάνω στον Χάρα. Η πρώτη στο παιχνίδι.
19:48
16' Ο Τσόρι εκτέλεσε φάουλ από πλάγια θέση δεξιά, με τον Βελλίδη να βγαίνει πρώτος στην μπάλα και να μαζεύει.
19:49
17' Ο Σαλίνο παρατηρείται με κίτρινη κάρτα, για φάουλ στον Ακόστα.
19:51
20' Ψηλά άουτ κατέληξε το σουτ του Τσάβες.
19:56
23' Προσωπική ενέργεια του Τσόρι, που κάνει και το σουτ, αλλά ο Βελλίδης διώχνει σε κόρνερ. Στην εξέλιξη της φάσης η κεφαλιά του Μιλιβόγεβιτς κατέληξε άουτ.
19:59
27' Δεν βγήκε η κομπίνα που επιχείρησαν οι παίκτες του Ολυμπιακού. Πέρασε ανεκμετάλλευτο το φάουλ που κέρδισαν λίγο έξω από την αντίπαλη περιοχή.
20:03
31' Συρτό σουτ από τον Ντοσεβί, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Βελλίδης.
20:04
32' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ, 1-0.
20:05
Έπειτα από λάθος μεταβίβαση του Μιλιβόγεβιτς, η μπάλα έφτασε στον Ακόστα, αυτός τροφοδότησε τον Ίλιτς, ο οποίος με πλασέ στην κίνησε νίκησε τον Ρομπέρτο.
20:06
34' Ο Τσουκαλάς βλέπει την κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Ντοσεβί.
20:09
37' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης χάνει το τετ-α-τετ πλασάροντας άουτ.
20:11
Όλο και δυναμώνει η βροχή στα Γιάννενα.
20:14
42' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-0.
20:16
Ο Ίλιτς έστρωσε την μπάλα στον Μανιά, ο οποίος με πλασέ από πλάγια θέση την έστειλε στα δίχτυα.
20:18
Άφησε εκτεθειμένη την γωνια του ο Ρομπέρτο, που αιφνιδιάστηκε.
20:18
45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
20:39
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
20:39
46' Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Ο Ναδάλες πέρασε στη θέση του Ντάσιου.
20:45
Ο Μπενίτες θα αποτελέσει την πρώτη αλλαγή του Ολυμπιακού.
20:46
52' Ο Παραγουανός επιθετικός πέρασε στη θέση του Φορτούνη.
20:51
56' Η σέντρα-σουτ του Ακόστα από δεξιά, κατέληξε άουτ.
20:55
60' Ο Ίλιτς πλάσαρε στα δίχτυα, αλλά νωρίτερα είχε υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ με συνέπεια να μην καταλογιστεί το γκολ που πέτυχε.
20:57
Ετοιμάζει Κασάμι και Φουστέρ ο Περέιρα.
20:58
65' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Στο ματς ο Φουστέρ στη θέση του Τσόρι και ο Κασάμι αντί του Εντινγκά.
21:01
68' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 2-1.
21:03
Ο Μιλιβόγεβιτς με δυνατό ξερό σουτ, που βρήκε σε αμυνόμενο αλλάζοντας πορεία, νίκησε τον Βελλίδη που δεν μπορούσε να κάνει κάτι για να αποσοβήσει το γκολ.
21:04
70' Ο Ρομπέρτο ήταν σε ετοιμότητα στα σουτ των Τσάβες και Ίλιτς.
21:07
74' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Στρούνα έδιωξε πάνω στην γραμμή την κεφαλιά του Κασάμι.
21:08
74' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ, 3-1.
21:09
Γρήγορη αντεπίθεση ο Ακόστα ξέφυγε από τον Σαλίνο και τελείωσε υποδειγματικά την φάση.
21:11
77' Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Ο Μπέριος πέρασε στη θέση του Μανιά.
21:12
79' Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα για διαμαρτυρία.
21:13
80' Καλοεκτελεσμένο φάουλ από τον Μιλιβόγεβιτς, πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
21:18
82' Κίτρινη κάρτα στον Τσάβες.
21:20
86' Φάουλ κερδισμένο για τον Ολυμπιακό σε καλή θέση.
21:20
Το εκτέλεσε ο Κασάμι, η μπάλα έφυγε όμως αρκετά ψηλά.
21:22
89' Με Δέκα παίκτες θα συνεχίσει ο ΠΑΣ!
21:22
Ο Ακόστα δέχθηκε κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Σαλίνο, η οποία ήταν η δεύτερη του στο αποψινό ματς. Την πρώτη την είχε αντικρίσει δέκα λεπτά νωρίτερα.
21:23
90' Κίτρινη κάρτα στον Χάρα.
21:24
90' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Σταμάτης Σαπαλίδης στη θέση του σκόρερ του πρώτου τέρματος των γηπεδούχων, Μπράνα Ίλιτς.