Παρακολουθήστε σε real time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-Καλλονή, για την 31η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

14:32
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-Καλλονή, για την 31η αγωνιστική της Super League.
14:33
Οι γηπεδούχοι είναι στην 8η θέση του πρωταθλήματος με 43 βαθμούς και οι φιλοξενούμενοι έχουν τρεις λιγότερους και είναι στην 10η θέση.
14:35
Η ομάδα του Αγρινίου πριν τη διακοπή λόγω εορτών είχε χάσει με 3-0 από τον Πανιώνιο, ενώ η Καλλονή πήρε ξεκούραστα το τρίποντο, καθώς βάσει προγράμματος θα έπαιζε με τη Νίκη Βόλου, η οποία έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.
14:35
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
14:37
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Μπρακάλι, Κέβιν, Μάλεζας, Ετζεγκέλε, Μπεχαράνο, Γοδόι, Φωτάκης, Βιγιαφάνες, Κάπελ, Μαρτίνες, Άλβες
14:38
Στον πάγκο των Αγρινιωτών κάθονται οι Στεφανάκος, Ρουσκουγιέδα, Θεοδωρίδης, Μορένο, Μύγας, Λάζαρ, Παπουστογιαννόπουλος.
14:40
Καλλονή (Βλάχος): Άλεξιτς, Γιορέντε, Αντέγιο, Αναστασιάδης, Τσαμπούρης, Κεϊτά, Καλτσάς, Ναβάρο, Λεοζίνιο, Μανούσος, Πετρόπουλος
14:41
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων οι Πιπίνης, Αράς, Χωριανόπουλος, Στεφάνοβιτς, Μαρσέλο, Ξυδάς, Μίνγκας.
14:44
Ο Μάκης Χάβος δεν έχει στη διάθεση του τους τιμωρημένους Κούσα, Κουτρομάνο, ενώ άφησε εκτός αποστολής τους Βασιλείου, Σκαραμοτσίνο.
14:45
Δαύκος και Χογκ είναι τραυματίες με αποτέλεσμα ο Βαγγέλης Βλάχος να έχει στη διάθεση του μόνο τον Άλεξιτς για τον "άσο".
14:58
Διαιτητής: Ιωάννης Δελφάκης, βοηθοί οι Ηλίας Αλεξέας, Γεώργιος Γεωργιάδης. Τέταρτος Διαιτητής: Ηλίας Σπάθας
15:01
Έναρξη στο ματς!
15:05
3' Καλή στιγμή για την Καλλονή. Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ δεν αντέδρασε καλά η άμυνα του Παναιτωλικού, αλλά ούτε κι ο Αναστασιάδης που δεν μπόρεσε να κοντρολάρει καλά.
15:05
4' Απειλεί ο Παναιτωλικός. Δυνατό σουτ του Κάπελ μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία.
15:08
6' Δυνατό σουτ του Μαρτίνες για τον Παναιτωλικό, έδιωξε με δυσκολία ο Άλεξιτς πέφτοντας τη δεξιά του γωνία.
15:10
8' Σουτ εκτός εστίας για τον Παναιτωλικό. Ο Μαρτίνες κουβάλησε την μπάλα και μόλις έφθασε στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής δοκίμασε να νικήσει τον Άλεξιτς, αλλά αστόχησε με τον αντίπαλο πορτιέρο να δείχνει να μην ανησυχεί ιδιαίτερα.
15:12
10' Κοντά στο γκολ η Καλλονή. Εκτέλεση φάουλ του Λεοζίνιο, κακή έξοδος από τον Ράφαελ, αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει ο Αντέγιο και μετά από μικρή αναστάτωση στην άμυνα του Παναιτωλικού η φάση πέρασε.
15:14
12' Αγγίζει το γκολ ο Παναιτωλικός. Ο Βιγιαφάνες έκανε την κίνηση από τα δεξιά και το γύρισμα στη συνέχεια, με τον Τσαμπούρη να διώχνει πάνω στη γραμμή, ενώ παραμόνευε ο Άλβες.
15:16
Πολύ καλός ο ρυθμός αυτή τη στιγμή στην αναμέτρηση. Βοηθάει αρκετά το γεγονός ότι παίζουν ανοιχτά οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι δεν έχουν ουσιαστικά κάποιον στόχο αυτήν τη στιγμή στο πρωτάθλημα.
15:17
16' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 1-0!
15:19
Ωραίο τέρμα από τον Νίκο Μάρτινες. Ο Αργεντινός έκανε ωραίο, δυνατό και συρτό σουτ από τα όρια μεγάλης και μικρής περιοχής και η μπάλα κατέληξε στη δεξιά γωνία του Άλεξιτς, που δεν μπορούσε να αντιδράσει.
15:30
28' Γύρισμα του Μπεχαράνο, ασταθώς σε κόρνερ ο Άλεξιτς.
15:31
30' Κίτρινη κάρτα στον Νίκο Καλτσά της Καλλονής και στον Άνδρε Άλβες του Παναιτωλικού.
15:33
32' Σουτ του Πετρόπουλου από καλή θέση, αλλά είναι εκτεθειμένος.
15:47
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
15:47
45+1' Γύρισμα του Μανούσου, κέρδος ένα κόρνερ για την Καλλονή.
15:48
Τέλος πρώτου μέρους στο Αγρίνιο. Παναιτωλικός-Καλλονή 1-0.
16:06
Αλλαγές για την Καλλονή. Μίνγκας και Αράς στο παιχνίδι, εκτός οι Λεοζίνιο-Ναβάρο.
16:06
Έναρξη δεύτερου μέρους.
16:11
51' Δυνατό και άστοχο σουτ του Κεϊτά μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να φεύγει αρκετά ψηλά πάνω από την αντίπαλη εστία.
16:18
58' Δοκίμασε την τύχη του ο Αράς, η μπάλα έφυγε πολύ μακριά από την εστία του Ράφαελ.
16:22
60' Παραλίγο να σκοράρει από το πουθενά ο Παναιτωλικός, ο Άλεξιτς έπαθε μπλακ-άουτ και ο Άλβες του τσίμπησε την μπάλα, αλλά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων διόρθωσε το λάθος του.
16:25
62' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Λάζαρ αντί του Φωτάκη.
16:26
65' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μύγας αντί του Μπεχαράνο.
16:34
71' Μορένι αντί Άλβες για τον Παναιτωλικό.
16:34
71' Κίτρινη κάρτα στον Βιγιαφάνες.
16:38
74' Κλείνει τις αλλαγές του και ο Βαγγέλης Βλάχος. Ο Ξύδας αντί του Πετρόπουλου για την Καλλονή.
16:43
83' Δοκάρι για τον Παναιτωλικό!
16:45
Μετά την κεφαλιά του Μορένο μέσα από την περιοχή η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Άλεξιτς.
16:51
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος!
16:52
90+1' Δεύτερο γκολ για την Παναιτωλικό με τον Τσαμπούρη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του!
16:53
Οι γηπεδούχοι βγήκαν στην αντεπίθεση. Ο Κάπελ έκανε το γύρισμα για τον Μορένο και ο Τσαμπούρης προσπαθώντας να γλιτώσει τα χειρότερα, τα έκανε χειρότερα.