Κέρκυρα-ΠΑΟΚ 0-1

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Κέρκυρα-ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 31ής αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

19:06
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Κέρκυρας με τον ΠΑΟΚ.
19:08
Η μεν Κέρκυρα θέλει να ξεμπερδέψει και μαθηματικά με την υπόθεση "παραμονή". Μέχρι τώρα έχει συγκεντρώσει 40 βαθμούς, σε απόσταση έξι βαθμών από την επικίνδυνη ζώνη.
19:09
Για τον ΠΑΟΚ το μοναδικό κίνητρο είναι η 2η θέση (στο -2 από τον Παναθηναϊκό) ενόψει των πλέι οφ όπου θα διεκδικήσει την παρουσία στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ.
19:10
Πάμε να δούμε πώς θα ξεκινήσουν οι δύο ομάδες στο σημερινό παιχνίδι.
19:11
Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Γκόμεζ, Ντιόγκο, Ντιμιτρόφσκι, Βενέτης, Καρντόσο, Σιόντης, Χαβίτο, Γκαζαριάν, Κόντος, Μαρκόφσκι.
19:11
ΠΑΟΚ (Γιώργος Γεωργιάδης): Ιτάνζ, Κωνσταντινίδης, Ρατς, Βίτορ, Τζαβέλλας, Τζιόλης, Κάτσε, Νομπόα, Μακ, Αθανασιάδης, Περέιρα.
19:11
Ο Πόζογλου ήταν ο τελευταίος ποδοσφαιριστής που "κόπηκε" από την αποστολή του "Δικεφάλου"¨.
19:12
Την αποστολή των "ασπρόμαυρων" ακολουθεί και ο γιος του Ιβάν Σαββίδη, που έρχεται όλο και πιο κοντά στην ομάδα το τελευταίο διάστημα.
19:19
Στο γήπεδο βρίσκονται και περίπου 100 οπαδοί των φιλοξενούμενων.
19:24
Στον πάγκο για την Κέρκυρα: Σέτκους, Ανδρεόπουλος, Μανωλάς, Παρασκευαΐδης, Γεωργακόπουλος, Φάμπιο, Λεάλ.
19:24
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ: Γλύκος, Σκόνδρας, Κίτσιου, Γκολάσα, Κουλούρης, Ρικάρντο Κόστα, Σαββίδης.
19:26
Βγαίνουν από τα αποδυτήρια οι δύο ομάδες. Σε λίγα λεπτά η σέντρα.
19:30
1' Ο ΠΑΟΚ στη σέντρα. Έναρξη του αγώνα.
19:37
6' Ο Χαβίτο κινήθηκε απειλητικά από τη δεξιά πτέρυγα, έπαιξε το ένα δύο με τον Μαρκόφσκι, έκανε και το σουτ, αλλά η προσπάθειά του κατέληξε άουτ. Αυτή ήταν η πρώτη τελική στο ματς.
19:43
11' Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας για τον Μακ, ο οποίος βρήκε χώρο και δοκίμασε το πόδι του, αλλά από πλάγια θέση αριστερά έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
19:47
16' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Από λάθος του Καρντόσο, ο Περέιρα τροφοδότησε σε πλεονεκτική θέση τον Μακ, αλλά ο παίκτης της Κέρκυρας διόρθωσε το λάθος του και με προβολή, αποσόβησε τον κίνδυνο.
19:47
Κίτρινη κάρτα στον Νομπόα.
19:50
18' Καλή στιγμή και για την Κέρκυρα. Ο Μαρκόφσκι πήρε καλύτερη θέση στην περιοχή, πήρε και την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, αλλά δεν βρήκε στόχο.
19:51
20' Κίτρινη κάρτα στον Γκόμεζ, για επικίνδυνη προβολή στον Κάτσε.
19:53
22' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Γκόμεζ έκανε τη σέντρα, ο Μαρκόφσκι έπιασε εξ επαφής την κεφαλιά, με τον Ιτάνζ να διώχνει με υπερένταση.
19:54
22' Κίτρινη κάρτα στον Ρατς.
19:58
27' Το σουτ του Περέιρα λίγο έξω από την περιοχή, βρήκε σε ετοιμότητα τον Κουτζαβασίλη, ο οποίος μπλόκαρε σταθερά την μπάλα.
20:03
32' Ο Ρατς έκανε τη σέντρα από αριστερά, αλλά η κεφαλιά του Αθανασιάδη ήταν πολύ άστοχη, με αποτέλεσμα να καταλήξει πλάγιο άουτ.
20:05
34' Χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Περέιρα έφυγε από κανονική θέση, βγήκε απέναντι από τον Κουτζαβασίλη, αλλά το τελείωμά του ήταν απογοητευτικό.
20:14
43' Χέρι του Βίτορ στην περιοχή, διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι για τον μη καταλογισμό πέναλτι.
20:16
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
20:31
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές για Κέρκυρα ή ΠΑΟΚ.
20:40
48' Ο Κουτζαβασίλης μπλόκαρε την γυριστή κεφαλιά του Τζιόλη που προωθήθηκε.
20:45
55' Μέτριο ποιοτικά το ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος, με αρκετά αβίαστα λάθη εκατέρωθεν.
20:48
62' Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Κόντος εκτέλεσε το φάουλ γεμίζοντας στην περιοχή, ο Μαρκόφσκι πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ο Ιτάνζ είπε "όχι", διώχνοντας ενστικτωδώς. Ο Μαρκόφσκι δεν βρήκε τελικά την μπάλα, όμως δεν αιφνιδιάστηκε ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ.
20:49
63' Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους! Ο Ιτάνζ έπεσε στη δεξιά του γωνία και απομάκρυνε σε κόρνερ το γεμάτο σουτ του Χαβίτο.
20:51
65' Με δέκα παίκτες θα συνεχίσει ο ΠΑΟΚ! Ο Ρατς βλέπει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα (για σκληρό μαρκάρισμα στον Χαβίτο) και φεύγει για τα αποδυτήρια.
20:55
67' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Σκόνδρας πέρασε στη θέση του Περέιρα.
21:02
74' Και δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Κουλούρης αντί του Μακ.
21:04
77' Αλλαγή για την Κέρκυρα: Ο Λεάλ πέρασε στη θέση του Καρντόσο.
21:04
78' Κίτρινη κάρτα στον Κάτσε.
21:06
81' Κίτρινη κάρτα στον Λεάλ.
21:10
83' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ, 0-1! Ο Κάτσε με υπέροχη εκτέλεση φάουλ, στέλνει την μπάλα στο δεξί γάμα της αντίπαλης εστίας και ανοίγει το σκορ για τον "Δικέφαλο του Βορρά"! Ο Αλβανός μέσος είχε πετύχει το νικητήριο γκολ στον αγώνα της Τούμπας στον πρώτο γύρο.
21:14
86' Κίτρινη κάρτα στον Γκαζαριάν.
21:17
90' Τρία λεπτά θα είναι ο επιπλέον χρόνος.
21:19
90+2' Τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Γκολάσα πέρασε στη θέση του Κάτσε.
21:20
90+3' Λήξη της αναμέτρησης.