Πανθρακικός-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Πανθρακικός-Παναθηναϊκός, για την 31η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

14:52
Καλό μεσημέρι σε όλους, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανθρακικός-Παναθηναϊκός, για την 31η αγωνιστική της Super League.
14:53
Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται αυτήν τη στιγμή μετά και τη χθεσινή νίκη του ΠΑΟΚ επί της Κέρκυρας στην 3η θέση του πρωταθλήματος με 59 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι στην 15η με 34.
14:55
Οι πράσινοι προέρχονται από τρία παιχνίδια χωρίς νίκη και στις δηλώσεις του ο Γιάννης Αναστασίου ζήτησε... επανεκκίνηση.
14:57
Πανθρακικός: Αθανασιάδης, Μεχία, Ρομέου, Κάσες, Μπαϊκαρά, Εμπόου, Ίγκορ, Ντιγκινί, Μελίσσης, Ηλιάδης, Ποτουρίδης
14:57
Παναθηναϊκός: Στιλ, Κλωναρίδης, Μπεργκ, Ζέκα, Ατζαγκούν, Καρέλης, Ταυλαρίδης, Νάνο, Μπούι, Σίλντενφελντ, Μπούρμπος
14:58
Ο Μπούι παίρνει ακόμα μια ευκαιρία(;) για να δείξει πόσο κι αν πραγματικά μπορεί να προσφέρει. Από 'κει και πέρα -βάσει τις αρχικές σκέψεις του Αναστασίου- στον πάγκο έμεινε ο Δώνης, με τον Κλωναρίδη ουσιαστικά να παίρνει φανέλα βασικού και να δείχνει... επιθετική διάθεση.
14:59
Ξεκίνησε η αναμέτρηση
15:04
5' Τίποτα ιδιαίτερο στο πρώτο πεντάλεπτο της αναμέτρησης. Ψάχνονται οι παίκτες του Παναθηναϊκού.
15:08
8' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλωναρίδης σέντραρε για τον Καρέλη, ο τελευταίος έκανε από κοντά την προβολή, όμως ο Αθανασιάδης είναι σε ετοιμότητα και αρνείται το γκολ!
15:11
11' Μακρινό σουτ του Μπούι, δεν ανησυχεί τον Αθανασιάδη.
15:16
15' Σαφώς πιο ανεβασμένο πλέον το τριφύλλι, που έχει αναλάβει τα ηνία του ματς και προσπαθεί να βρει τους διαδρόμους στην άμυνα των γηπεδούχων.
15:18
18' Πρώτη τελική για τον Πανθρακικό, με την μπάλα να στρώνεται στον Μεχία, αλλά το σουτ του να είναι κακό απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής.
15:23
Ισορροπημένο πλέον το παιχνίδι με τον Πανθρακικό να 'χει πάρει μέτρα στο γήπεδο.
15:23
24' Ρομέου στρώνει στον Κάσες, αυτός πιάνει εν κινήσει το σουτ, αλλά ψηλά άουτ η μπάλα.
15:27
27' Καλή κυκλοφορία της μπάλας απ' τον Παναθηναϊκό, αυτή έφτασε στον Μπεργκ, εκείνος θέλησε να την σπάσει για Ζέκα, Ατζαγκούν, αλλά οι παίκτες του Πανθρακικού έκοψαν (με τον διαιτητή να δίνει λανθασμένα επιθετικό φάουλ του Ζέκα).
15:27
28' Κίτρινη κάρτα στον Μεχία για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπούρμπο.
15:28
29' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ηλιάδη από πλάγια θέση, ο Στιλ αν και σε πρώτη φάση έδειξε να αιφνιδιάζεται, εν τέλει μπλόκαρε την μπάλα.
15:32
33' Πέραν της φάσης του Καρέλη στα πρώτα λεπτά, ο Παναθηναϊκός δεν έχει κάποια άλλη αξιόλογη προσπάθεια.
15:32
Κίτρινη κάρτα στον Ατζαγκούν για θέατρο, που έπεσε εκτός περιοχής.
15:34
35' Σουτ του Ντιγκινί λίγο έξω απ' την περιοχή του τριφυλλιού, κόρνερ για τους γηπεδούχους (δεν βρήκε σε παίκτη του Παναθηναϊκού η μπάλα).
15:35
36' Κίτρινη κάρτα στον Μπούι για μαρκάρισμα με τα δύο πόδια.
15:36
37' Κίτρινη κάρτα στον Ρομέου κι ενώ δευτερόλεπτα πριν ο Ίγκορ θέλησε να πιάσει ψαλιδάκι και να απειλήσει τον Στιλ, όμως βρήκε αέρα.
15:39
40' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό, ελάχιστα εκτός περιοχής.
15:42
42' Το εκτέλεσε ο Νάνο, ριψοκίνδυνη κεφαλιά του Εμπόου, φεύγει κόρνερ η μπάλα. Πέρασε ανεκμετάλλευτο αυτό.
15:44
45' Κίτρινη κάρτα και στον Μπούρμπο.
15:46
45+2' ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 1-0!
15:48
Ολέθριο λάθος του Στιλ που αντί να διώξει την μπάλα, την... έστρωσε ουσιαστικά στον Μεχία, αυτός έδωσε στον Ίγκορ ο οποίος βγήκε τετ-α-τετ κι εν τέλει με ψιλοκρεμαστό σουτάκι νικάει τον Άγγλο γκολκίπερ, δίνοντας προβάδισμα απ' το... πουθενά στους γηπεδούχους.
16:03
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
16:11
Κίτρινη κάρτα στον Ποτουρίδη. Δεν υπάρχει κάτι άξιο αναφοράς στο δεύτερο μέρος, με τον Παναθηναϊκό να θέλει, αλλά να μην μπορεί να πιέσει.
16:12
55' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 1-1!
16:13
Εκτέλεση κόρνερ απ' τα αριστερά όπως επιτίθεται ο Παναθηναϊκός (με τον Νάνο), ο Σίλντενφελντ πετάγεται στην καρδιά της άμυνας, ξεχνιέται απ' τους αντιπάλους του και με καρφωτή κεφαλιά γράφει το 1-1.
16:15
58' Απίστευτη χαμένη φάση για τον Παναθηναϊκό!
16:17
Ο Μελίσσης κάνει το λάθος και ουσιαστικά δίνει... πάσα στον Μπεργκ, αυτός μπαίνει στην περιοχή μοιράζει δίπλα στον Καρέλη, αυτός πλασάρει τον Αθανασιάδη, αλλά η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι και... δεν μπαίνει μέσα!
16:17
60' Αποβάλλεται ο Μπούρμπος! Πέρα για πέρα υπερβολική δεύτερη κίτρινη κάρτα στον μπακ του Παναθηναϊκού που φεύγει για τα αποδυτήρια και αφήνει το τριφύλλι με δέκα.
16:17
60' Δυνατό σουτ ευθύβολο του Μπαϊκαρά, άουτ η μπάλα!
16:18
61' Κίτρινη κάρτα στον Ηλιάδη.
16:21
64' Διπλή κίνηση απ' τον Αναστασίου. Μέσα Πέτριτς και Πράνιτς, έξω Μπεργκ και Κλωναρίδης.
16:25
67' Δεν μετράει σωστά το γκολ του Πέτριτς, καθώς ήταν σε θέση οφσάιντ. Από μια κίτρινη κάρτα σ'αυτόν και στον Εμπόου για αψιμαχία με τον αμυντικό του Πανθρακικού να χτυπάει στον αυχένα τον Κροάτη, αλλά ο Κύζας δεν το βλέπει...
16:26
Παρά το -άδικο- αριθμητικό του μειονέκτημα, ο Παναθηναϊκός δείχνει πιο ορεξάτος.
16:27
70' Τζάνης αντί του Ποτουρίδη για τον Πανθρακικό.
16:28
71' Σκοράρει ο Καρέλης, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ και ορθώς δεν μετράει το γκολ.
16:29
72' Μακρινό σουτ του Ντιγκινί, σε ετοιμότητα ο Στιλ μπλοκάρει την μπάλα.
16:34
Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο, ισορρόπησε την κατάσταση ο Πανθρακικός που δεν επιτρέπει στον Παναθηναϊκό να κάνει φάσεις.
16:35
78' Ροτζέριο Μάρτινς αντί Μελίσση.
16:37
80' Νέα εκτέλεση κόρνερ για τους πράσινους, εν κινήσει γυριστό σουτ του Σίλντενφελντ, στην αγκαλιά του Αθανασιάδη η μπάλα!
16:39
82' Τελευταία αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μπαίνει ο Κουτρουμπής, βγαίνει ο Καρέλης.
16:40
Νωρίτερα ο Ατζαγκούν έκανε το δυνατό σουτ, ο Εμπόου σταμάτησε την μπάλα με το χέρι, εκτός περιοχής, δεν το είδε ο διαιτητής.
16:44
86' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Πέτριτς κινείται εξαιρετικά, παίζει το 1-2 με τον Πράνιτς, ο πρώτος βγάζει στον Ατζαγκούν που από διαγώνια θέση και κοντά σημαδεύει άουτ!
16:47
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.
16:48
91' ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό!
16:49
Σέντρα του Ροτζέριο απ' τα δεξιά, ο Ιγκόρ με το στήθος... μοιράζει δίπλα του στον Τζανή κι αυτός -που είχε περάσει σαν αλλαγή- με πολύ δυνατό σουτ από κοντά, γράφει το 2-1 για τους Θρακιώτες!
16:52
Καθυστέρηση στο ματς, λόγω τραυματισμού του Αθανασιάδη.
16:53
Λήξη του αγώνα. Νίκη για τον Πανθρακικό 2-1 κόντρα στον Παναθηναϊκό.
16:54
Στους 37 βαθμούς οι νικητές που μένουν... ζωντανοί για παραμονή, τρίτος ο Παναθηναϊκός με 59.