Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του αγώνα του Ολυμπιακού με τον Λεβαδειακό.
Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μποτία, Σιόβας, Μαζουάκου, Μιλιβόγιεβιτς, Ντινγκά, Ντοσεβί, Ντομίνγκες, Μπενίτες και Χάρα.
Λεβαδειακός: Σηφάκης, Μπουσταμάντε, Μιλιάζες, Πελέ, Πίντερ, Πουλίδο, Τομάς, Ζίτο, Γιακουμάκης, Μαχαίρας και Στάθης.
Στον πάγκο του Ολυμπιακού είναι οι: Μέγιερι, Μήτρογλου, Ντουρμάζ, Κασάμι, Ελαμπντελαουί, Φουστέρ, Φορτούνης.
19:16
Στον πάγκο του Λεβαδειακού: Στρατηλάτης, Γκόμες, Μιροσάβλιεφ, Μρντακοβιτς, Κατίδης, Μάγκας.
19:23
Σε λίγο οι ποδοσφαιριστές θα περάσουν στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη του αγώνα.
19:24
Θυμίζουμε ότι ο Ολυμπιακός από το μεσημέρι έχει κατακτήσει και μαθηματικά τον τίτλο του πρωταθλητή μετά την απώλεια βαθμών του Παναθηναϊκού.
19:26
Σε άλλη περίπτωση θα ήθελε έστω έναν βαθμό στον αγώνα αυτό για να πανηγυρίσει.
19:29
Ακούγονται οι 11άδες των δύο ομάδων. "Και ο πρωταθλητής Ολυμπιακός θα αγωνιστεί με τους...", η αρχή της ανακοίνωσης.
19:33
1΄Έναρξη του αγώνα.
19:37
Προσπαθεί να πιέσει ο Ολυμπιακός στα πρώτα λεπτά. Δεν έχει αποφέρει κάτι αυτό.
19:41
6' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Ο Μπουσταμέντε έκανε το σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού. Ο Ρομπέρτο ήταν σε καλή θέση και έδιωξε.
19:41
11' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. Το πρώτο του αγωνα.
19:42
Κακή η έξοδος του Ρομπέρτο. Η μπάλα καταλήγει και πάλι εκτός αγώνιστικού χώρου. Νέο κόρνερ για τον Λεβαδειακό.
19:43
Δεν προέκυψε κάτι και από αυτό το κόρνερ του Λεβαδειακού.
19:43
Καλύτερος ο Λεβαδειακός στα τελευταία λεπτά. Οι παίκτες του κυκλοφορούν καλύτερα την μπάλα και προσπαθούν να απειλήσουν την εστία του Ρομπέρτο.
19:45
Ο Ολυμπιακός δεν έχει ανεβάσει ρυθμό μέχρι τώρα. Πίεσε για λίγο στα πρώτα λεπτά αλλά μέχρι εκεί.
19:47
14' Δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες για τον Λεβαδειακό μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα . Στην πρώτη ο Σαλίνο και στην δεύτερη ο Μποτία έδιωξαν πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα. Και στις δύο φάσεις ο Πουλίδο ήταν αυτός που έκανε την τελική προσπάθεια.
19:48
Ιδιαίτερα κινητικός ο Πουλίδο μέχρι τώρα στο παιχνίδι.
19:51
19' Φάουλ για τον Ολυμπιακό. Η μπάλα κοντά στο σημείο του κόρνερ από την αριστερή πλευρά όπως επιτίθεται ο Ολυμπιακός. Ο Τσόρι το εκτέλεσε. Καμία ανησυχία για την άμυνα του Λεβαδειακού, καθώς η μπάλα είχε δύναμη και έφυγε εκτός αγωνιστικού χώρου.
19:54
23' Πρώτο σουτ του Ολυμπιακού προς το τέρμα του Λεβαδειακού. Ο Μασουακού το έκανε, αρκετά μέτρα εκτός μεγάλης περιοχής. Η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σηφάκη.
19:57
26' Κόκκινη κάρτα στον Σηφάκη. Ο τερματοφύλακας έκοψε με το χέρι την μπάλα πριν αυτή περάσει στον Χάρα.
19:58
Σε καλή θέση το φάουλ για τον Ολυμπιακό. Θα το εκτελέσει ο Τσόρι...
19:59
28' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Στρατηλάτης θα περάσει κάτω από την εστία. Ο Μπουσταμέντε εκτός αγώνα.
20:02
Το εκτέλεσε ο Τσόρι. Καμία ανησυχία για τον Λεβαδειακό.
20:06
Στο 35ο λεπτό το παιχνίδι...
20:10
39' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Τσόρι εκτέλεσε γρήγορα ένα φάουλ προς τον Σαλίνο ο οποίος έκανε κίνηση προς τη μεγάλη περιοχή. Εκείνος δοκίμασε την σέντρα. Η μπάλα πέρασε από την εστία χωρίς κάποιον συμπαίκτη του να είναι στην πορεία της.
20:14
ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό.
20:15
Στο 44ο λεπτό ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ με τον Τσόρι Ντομίνγκες.
20:18
Ήταν η πρώτη γρήγορη επίθεση που έβγαλαν οι παίκτες του Περέιρα. Ο Μπενίτες βρήκε γρήγορα στο δεξί άκρο τον Ντοσεβί. Εκείνος είδε τον Ντομίνγκες στην "καρδιά" της περιοχής να είναι σε καλή θέση. Του έβγαλε την σέντρα και ο Αργεντινός δεν δυσκολεύτηκε να τη στείλει στα δίχτυα.
20:18
Τέλος του πρώτου 45λέπτου.
20:34
46' Άρχισε το ματς.
20:40
50' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Τσόρι έκανε την προσπάθεια από τα αριστερά. Πέρασε στη μεγάλη περιοχή και έκανε το σουτ το οποίο δεν βρήκε στόχο.
20:45
55' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Σκόρερ ο Μπενίτες με κεφαλιά μέσα από τη μεγάλη περιοχή μετά από καλή εκτέλεση φάουλ του Ντομίνγκες.
20:46
Καλή η κίνηση του Μπενίτες στον κενό χώρο για να βρεθεί στην πορεία της μπάλας και να σκοράρει.
20:48
59' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντοσεβί έκανε το σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή του Λεβαδειακού. Ο Στρατηλάτης έδιωξε την μπάλα.
20:49
59' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ελαμπντελαουί στη θέση του Ντοσεβί.
20:51
60' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Σκόρερ ο Μπενίτες. Μεγάλο το λάθος του Στρατηλάτη δεν κοντρόλαρε καλά την μπάλα μέσα στη μεγάλη περιοχή. Κατάφερε να διώξει την μπάλα πριν τον Τσόρι. Ο Μπενίτες όμως έβλεπε την φάση. Κινήθηκε γρήγορα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 3-0.
20:52
63' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μάγκας στη θέση του Μαχαίρα.
20:55
66' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης στη θέση του Σαλίνο. Ο Μήτρογλου στη θέση του Μπενίτες.
20:56
Ο κόσμος έχει τις αντιρρήσεις του στην αλλαγή του Μπενίτες.
21:02
72΄Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Ο Γιακουμάκης έκανε το σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή. Η μπάλα πέρασε εκτός αγώνιστικού χώρου.
21:04
74' Καλό σουτ του Εντινγκά. Η μπάλα πέρασε ψηλά από τα δοκάρια της εστίας του Στρατηλάτη.
21:09
80' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Τριποτσέρης στη θέση του Πίντερ.
21:14
85' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Κοντινή κεφαλιά του Εντινγκά, η μπάλα λίγο άουτ.
21:17
89' Σουτ του Τσόρι η μπάλα άουτ.
21:19
Τρία λεπτά καθυστερήσεων.
21:19
90+1' ΓΚΟΛ, 4-0, ο Ολυμπιακός
21:20
Ο Τσόρι κάνει φαρμακερή σέντρα, η μπάλα κοντράρει και στη συνέχεια της φάσης ο Φορτούνης την σπρώχνει με κοντινή προβολή στα δίχτυα.
21:22
90+3' Τέλος στο ματς
21:22
Ο Ολυμπιακός νίκησε 4-0 τον Λεβαδειακό.
21:22
Δύο γκολ για τους «ερυθρόλευκους», που κατέκτησαν και μαθηματικά έπειτα από την ήττα του Παναθηναϊκού στην Κομοτηνή το πρωτάθλημα, πέτυχε ο Τσόρι (44’ και 60’), ενώ από ένα σημείωσαν οι Μπενίτες (55’) και Φορτούνης (90+1’).