Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Ξάνθη στη Λεωφόρο.

19:18
Καλησπέρα σε όλους. Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται σήμερα στη Λεωφόρο την Ξάνθη και μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση.
19:19
Οι πράσινοι προέρχονται από τέσσερα παιχνίδια δίχως νίκη κι αυτό από μόνο του λέει... πολλά για το πόσο επιτακτική είναι η ανάγκη για το τρίποντο κόντρα στους ακρίτες.
19:19
Διότι πλέον ο ΠΑΟΚ έχει σκαρφαλώσει στη δεύτερη θέση και έχει ρίξει από κάτω το τριφύλλι.
19:19
Συν τοις άλλοις, οι παίκτες του Αναστασίου θέλουν και μια άτυπη ρεβάνς για τον οδυνηρό αποκλεισμό στο Κύπελλο (με το 0-1 των ακριτών μέσα στη Λεωφόρο).
19:20
Στους 59 βαθμούς ο Παναθηναϊκός, στους 46 η Ξάνθη που μαθηματικά έχει ακόμα ελπίδες για την πεντάδα, δεδομένου πως είναι στο -5 απ' τον ΠΑΣ.
19:20
Παναθηναϊκός: Στιλ, Σίλντενφελντ, Τριανταφυλλόπουλος, Ζέκα, Νάνο, Λαγός, Μπούι, Ατζαγκούν, Καρέλης, Κλωναρίδης, Πέτριτς.
19:21
Ξάνθη: Κυριακίδης, Μπαξεβανίδης, Γκομσι, Γούτας, Λισγάρας, Ομπόντο, Παπαστεριανός, Σολτάνι, Κλέιτον, Λουσέρο, Ράνος.
19:21
Στον πράσινο πάγκο: Κοτσόλης, Κουτρουμπής, Πράνιτς, Νίνης, Μπερίσα, Χουχούμης, Δώνης.
19:21
Στον ξανθιώτικο πάγκο: Αναστασόπουλος, Τριάδης, Ουάλας, Βασιλακάκης, Φλίσκας, Καρυπίδης, Μπέλιτς.
19:28
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
19:31
Σέντρα στη Λεωφόρο
19:35
Φτάσαμε στο πρώτο πεντάλεπτο, τίποτα για την ώρα, με την Ξάνθη να κυκλοφορεί περισσότερο την μπάλα.
19:38
7' Έγινε η βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας για τον Καρέλη, αλλά ο Κυριακίδης βγήκε έγκαιρα και έδιωξε ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Μπούι θέλησε -ανεπιτυχώς- από το κέντρο να πλασάρει σε κενή εστία.
19:40
10' Ο Τριανταφυλλόπουλος διώχνει άτσαλα πάνω στον Ράνο, η μπάλα πάει προς την εστία, αλλά δεν αιφνιδιάζεται ο Στιλ που μαζεύει.
19:40
10΄Πρώτη καλή στιγμή στο ματς, λάθος του Σίλντενφελντ που... έχασε την μπάλα απ' τον Κλέιτον, αυτός μπήκε στην περιοχή (αν και καθυστέρησε), θέλησε να σουτάρει, όμως ο Σίφο έβαλε την προβολή και αποσόβησε τα χειρότερα.
19:42
11' Σε πλήρη σύγχυση η άμυνα του Παναθηναϊκού με τον Λουσέρο να θέλει να μπει σφήνα σε Τριανταφυλλόπουλο και Στιλ, αλλά εν τέλει οι πράσινοι διώχνουν σε κόρνερ...
19:43
13' Δύο συνεχόμενα κόρνερ, ανεκμετάλλευτα για τους ακρίτες. Κακός ο Παναθηναϊκός μέχρι τώρα.
19:51
20' Δειλά- δειλά ο Παναθηναϊκός δείχνει να συνέρχεται και να προσπαθεί να αναλάβει πρωτοβουλίες.
19:51
21' Κεφαλιά του Καρέλη απ' το ύψος του πέναλτι -μετά από εκτέλεση φάουλ- φεύγει ψηλά άουτ η μπάλα.
19:57
Στα μισά του πρώτου μέρους, ακόμα δεν έχουμε κάποια μεγάλη φάση. Παραμένει μέτρια η εικόνα του Παναθηναϊκού που τουλάχιστον έχει σταματήσει τα λάθη στην άμυνα.
19:58
28' Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη που εμπόδισε τον Πέτριτς να εκτελέσει γρήγορα το φάουλ.
20:02
31' Πρώτο κόρνερ στο ματς για τους πράσινους, πέρασε ανεκμετάλλευτο με την άμυνα των φιλοξενούμενων να απομακρύνει.
20:06
35' Κακό το πρώτο μέρος... ψάχνουμε ακόμα την μεγάλη φάση.
20:12
42' Πρώτη πράσινη απειλή στο ματς, με την ωραία σέντρα του Κλωναρίδη για το κεφάλι του Πέτριτς, αυτός από κοντά όμως στέλνει την μπάλα... πλάγια και όχι στην εστία του Κυριακίδη.
20:14
44' Σουτ του Λουσέρο υπό καλές προϋποθέσεις και λίγο έξω απ' την περιοχή, φεύγει άουτ η μπάλα.
20:16
Λήξη του πρώτου μέρους, στο 0-0 οι δύο ομάδες, κακό το παιχνίδι δίχως φάσεις.
20:34
Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, μέσα ο Πράνιτς, έξω ο Μπούι, προφανώς για να αλλάξει η εικόνα στο κέντρο του τριφυλλιού.
20:34
Σέντρα στην επανάληψη
20:36
47' Ωραία προσπάθεια απ' τα δεξιά του Κλωναρίδη που αποφεύγει τον Λισγάρα, κάνει σέντρα-σουτ, αλλά η μπάλα άουτ.
20:39
50' Κεφαλιά του Γούτα μετά από εκτέλεση κόρνερ, ψηλά άουτ η μπάλα.
20:40
Υπάρχει μίνι διακοπή στο ματς με τον Λισγάρα να δέχεται τις πρώτες βοήθειες καθώς βρέθηκε πεσμένος μετά από ένα μαρκάρισμα του Σίφο.
20:41
52' Καρυπίδης αντί Λισγάρα για την Ξάνθη που δεν μπορούσε να συνεχίσει.
20:47
57' Φάση για την Ξάνθη. Μακρινό φαλτσαριστό σουτ του Κλέιτον, το βγάζει ο Στιλ!
20:47
58' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο, λίγο έξω απ' την περιοχή για τον Παναθηναϊκό.
20:48
59' Το κάνει ο Νάνο, λίγο έξω απ' το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κυριακίδη!
20:49
60' Συρτό σουτ του Πράνιτς απ' το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, στην αγκαλιά του Κυριακίδη.
20:56
67' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!
20:57
Η άμυνα της Ξάνθης ήταν ψηλά, ο Πέτριτς το... μυρίστηκε, έβγαλε την κάθετη στον Καρέλη, ο οποίος μπήκε στην περιοχή των ακριτών και με φοβερό τελείωμα έγραψε το 1-0, λύνοντας το γόρδιο δεσμό για τους πράσινους.
20:57
69' Μακρινό σουτ του Κλέιτον, άουτ η μπάλα.
21:02
73' Έξω ο Λουσέρο, μέσα ο Τριάδης για την Ξάνθη.
21:04
76' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό. Πολύ ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Νίνη μέσα απ' την περιοχή, φεύγει άουτ η μπάλα.
21:05
77' Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα ο Δώνης, έξω ο τραυματίας Πέτριτς.
21:09
80' Αναγκαστική αλλαγή για την Ξάνθη. Μέσα ο Βασιλακάκης, έξω ο Ομπόντο που χτύπησε.
21:10
81' Προσωπική ενέργεια του Καρέλη που μπαίνει στην περιοχή, αλλά δεν μπορεί να τους περάσει... όλους.
21:14
83' Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα.
21:16
87' Εκτέλεση φάουλ του Κλέιτον, φεύγει πολύ ψηλά άουτ η μπάλα.
21:19
Μπήκαμε στο τετράλεπτο των καθυστερήσεων.
21:21
92' Κίτρινη στον Ράνο.
21:23
93' Έμμεσο του Νάνο, στα σώματα η μπάλα και διώχνει η άμυνα της Ξάνθης.
21:23
94' Πέναλτι κερδίζει ο Παναθηναϊκός σε ανατροπή του Καρέλη απ' τον Γκομσί.