Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση Πανιώνιος-Ολυμπιακός για την 32η αγωνιστική της Superleague. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι Πανιώνιος-Ολυμπιακός για την 32η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.
19:13
Για να δούμε τις συνθέσεις των ομάδων...
19:14
Οι γηπεδούχοι ξεκινούν με Παπαδόπουλο, Τασουλή, Οικονόμου, Αργυρόπουλο, Κόρμπο, Μητρόπουλο, Μπουμάλ, Χατζηισαϊα, Φούντα, Κολοβό και Μπακασέτα.
19:15
Στον πάγκο των Νεοσμυρνιωτών κάθονται οι Γιαννακόπουλος, Σιώπης, Καθάριος, Ρισβάνης, Γιάννου, Βλάχος και Γκέζος.
19:16
Αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα που επιλέγει ο Περέιρα για λογαριασμό του Ολυμπιακού.
19:16
Βασικοί για τους "ερυθρόλευκους" είναι οι Μέγιερι, Ελαμπντελαουί, Μποτία, Σαντάνα, Γιαννούλης, Κασάμι, Μιλιβόγιεβιτς, Ντουρμάζ, Φουστέρ, Φορτούνης και Μήτρογλου.
19:18
Αναπληρωματικοί είναι οι Ρομπέρτο, Μπουχαλάκης, Ντοσεβί, Σαλίνο, Μπενίτες, Τσόρι και Διαμαντάκος.
19:28
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Σταύρος Μάνταλος και βοηθοί του οι Σίπκας και Καρατζίκας. Τέταρτος ο Λιαχούδης.
19:31
Οι παίκτες των δύο ομάδων και οι διαιτητές βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο και πλησιάζουμε στη σέντρα.
19:33
1' Ξεκινά ο αγώνας, πρώτη επίθεση για Ολυμπιακό.
19:34
Με την κλασική τους εμφάνιση οι "ερυθρόλευκοι", με μπλε ο Πανιώνιος.
19:34
Λίγος κόσμος στο γήπεδο, καθώς περίπου 2.500 φίλοι του ποδοσφαίρου βρίσκονται αυτήν την ώρα στις κερκίδες.
19:36
Αρκετές... πασχαλιάτικες κροτίδες από τους φίλους των γηπεδούχων...
19:37
Ένας μικροτραυματισμός του Κόρμπου που είναι σε θέση να συνεχίσει μετά τις πρώτες βοήθειες που δέχτηκε είναι το μόνο αξιοσημείωτο των πρώτων λεπτών του ματς.
19:38
5' Από σέντρα του Ομάρ από τα δεξιά, ο Μήτρογλου προσπάθησε να πιάσει με τη μία το σουτ, αλλά δεν κατάφερε από την καρδιά της περιοχής να σημαδέψει σωστά.
19:39
7' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό.
19:41
Μήτρογλου και Ντουρμάζ συνδυάστηκαν πολύ όμορφα από τα δεξιά και ο Σουηδός έκοψε στον Φουστέρ, ο οποίος από το ύψος της περιοχής έπιασε το σουτ. Μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
19:42
9' Εξαιρετική κάθετη στον Κολοβό που νικά στο σπριντ τον Μποτία αλλά φεύγει πλάγια δεξιά και το σουτ που θα κάνει δεν απειλεί τον Μέγιερι.
19:45
12' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.
19:47
Ο Φουστέρ θα μπορούσε να σουτάρει, αλλά προτιμά να πασάρει στον Μήτρογλου, ο οποίος κοντράρεται. Η μπάλα καταλήγει στον Φορτούνη που βρίσκεται σε θέση βολής αλλά δεν βγαίνει νικητής στο τετ α τετ με τον Παπαδόπουλο.
19:48
14' Κίτρινη κάρτα στον Ομάρ.
19:50
16' Πολύ ωραία βαθιά σέντρα του Γιαννούλη, ο Παπαδόπουλος δεν καθαρίζει με σωστή έξοδο τη φάση, μπερδεύει όμως τον Μήτρογλου που παραμόνευε. Κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο το μόνο κέρδος του Ολυμπιακού.
19:55
Έχει κοπάσει κάπως ο επιθετικός "οίστρος" των φιλοξενούμενων που παρά τις πολλές αλλαγές στο βασικό σχήμα, κυριάρχησαν στο πρώτο εικοσάλεπτο.
19:57
24' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ!
20:00
Ο Μπακασέτας βγάζει φανταστική μπαλιά στον Μπουμάλ, ο οποίος μαζί με τον Κολοβό φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού. Την κατάλληλη στιγμή δίνει πάσα "πάρε-βάλε" στον Κολοβό, ο οποίος δεν έχει πρόβλημα να σπρώξει απλά την μπάλα στα δίχτυα. 1-0 ο Πανιώνιος.
20:05
Δεν έχει συμβεί κάτι ιδιαίτερο μετά το τέρμα των Νεοσμυρνιωτών, αφού οι "ερυθρόλευκοι" δεν έχουν συνέλθει ακόμη και οι γηπεδούχοι έχοντας πετύχει το στόχο τους παίρνουν και πάλι παθητικό ρόλο στο γήπεδο.
20:06
33' Σουτ του Φουστέρ από την κορυφή της μεγάλης περιοχής. Αν και από πλεονεκτική θέση, δεν είναι δυνατό και δεν ανησυχεί τον τερματοφύλακα του Πανιωνίου που μπλοκάρει εύκολα.
20:12
Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Μπακασέτα.
20:18
45' Τραυματισμός για τον Μποτία που δεν μπορεί να συνεχίσει.
20:18
45'+1' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Τσόρι αντί του Μποτία.
20:20
45'+2' Λήξη του πρώτου μέρους.
20:36
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.
20:39
Πλέον ο Μιλιβόγεβιτς είναι ο παρτενέρ του Σαντάνα στο κέντρο της άμυνας του Ολυμπιακού μετά την αποχώρηση του Μποτία.
20:45
53' Έξυπνη μπαλιά του Τσόρι για τον Σαντάνα, προλαβαίνει και κόβει με προβολή ο Τασουλής.
20:47
57' ΓΚΟΛ 2-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ!
20:49
Δεύτερη εξαιρετική αντεπίθεση των παικτών του Πανιωνίου και πάλι καταλήγει σε γκολ! Πολύ ωραία κούρσα του Φούντα από τα αριστερά και πάσα στον Κολοβό που αυτήν τη φορά από σκόρερ γίνεται... σερβιτόρος και την κατάλληλη στιγμή δίνει στον Μπουμάλ που κάνει το 2-0.
20:50
Ουσιαστικά πρόκειται για φάση σχεδόν όμοια με αυτήν του πρώτου γκολ, με τη μόνη διαφορά ότι Μπουμάλ και Κολοβός άλλαξαν ρόλους.
20:51
58' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. O Μπενίτες αντικαθιστά τον Ντουρμάζ.
20:51
61' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Γιάννου αντί Μπακασέτα.
20:56
64' Παραλίγο τρελό αυτογκόλ σε βάρος του Ολυμπιακού! Ο Μέγερι κάνει λάθος σε γύρισμα αμυντικού του χάνει την μπάλα μέσα από τα πόδια του αλλά ευτυχώς γι' αυτόν την προλαβαίνει πριν περάσει τη γραμμή.
20:57
66' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
20:58
Ο Τσόρι δίνει στον Ομάρ που προλαβαίνει και γυρίζει από δεξιά στη μικρή περιοχή εκεί που βρίσκεται ο Μήτρογλου ο οποίος από κοντά κάνει το 2-1.
20:58
68' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
20:59
Καταπληκτική ατομική ενέργεια του Τσόρι που παίρνει την μπάλα από τη σέντρα και φτάνει μέχρι την περιοχή του Πανιωνίου χωρίς να τον σταματήσει κανείς. Κάνει το σουτ, η μπάλα βρίσκει λίγο και σε αντίπαλο και καταλήγει στα δίχτυα. 2-2 ο Ολυμπιακός.
21:01
71' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Καθάριος στη θέση του Κολοβού.
21:03
72' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντοσεβί αντί του Φουστέρ.
21:08
77' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Σιώπης αντί του Μπουμάλ.
21:11
80' Νέα πολύ ωραία προσπάθεια του Τσόρι, ο Οικονόμου μπαίνει στην πορεία της μπάλας και διώχνει σε κόρνερ.
21:20
89' Απίστευτο τετ α τετ χάνει ο Φορτούνης που αστοχεί μόνος απέναντι στον Παπαδόπουλο!
21:23
90' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό. Ωραίο σουτ του Μπενίτες ο Παπαδόπουλος αγγίζει την μπάλα και της αλλάζει ελάχιστα πορεία.
21:26
90'+3' Λήξη του αγώνα.