Ατρομητος-Πανιώνιος 3-1

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ατρόμητος-Πανιώνιος για την 33η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

18:47
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς της 33ης αγωνιστικής -και προτελευταίας της κανονικής διάρκειας- ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Πανιώνιο, που γίνεται στο Περιστέρι.
18:50
Νίκη για διαφορετικούς λόγους αναζητούν οι δύο ομάδες. Ο Ατρόμητος με νίκη κλειδώνει μια θέση στην εξάδα -που, με δεδομένη την μη αδειοδότηση του ΠΑΣ Γιάννινα, του δίνει την είσοδο στα πλέι οφ- ενώ ο Πανιώνιος εξασφαλίζει την παραμονή του στην κατηγορία.
18:50
Ας δούμε αρχικά τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
18:51
Η αρχική ενδεκάδα του Ατρόμητου αποτελείται από τους Γκορμπούνοφ, Πίτου Γκαρσία, Κατσουράνη, Λαζαρίδη, Φυτανίδη, Κιβρακίδη, Κούρο, Μπρίτο, Ούμπιδες, Ναπολεόνι και Καράσκο.
18:51
Στον πάγκο έμειναν οι: Μπαρκάς, Καραμάνος, Αγκουαζί, Μεαρσελίνιο, Μπάλλας, Παπάζογλου.
18:52
Ο Μαρίνος Ουζουνίδης από την άλλη παρέταξε τον Πανιώνιο με τους Παπαδόπουλο, Μπουμάλ, Τασουλής, Μητρόπουλο, Οικονόμου, Αργυρόπουλο, Χατζηισαΐα, Μπακασέτα, Κόρμπο, Κολοβό και Φούντα.
18:52
Στον πάγκο έμειναν οι: Γιαννακόπουλος, Ρισβάνης, Σιώπης, Βλάχος, Γιάννου, Γκέζος, Καθάριος.
18:54
Διαιτητής του ματς είναι ο Ζαχαριάδης του συνδέσμου Θεσσαλονίκης, με βοηθούς τους Κούλα (Ξάνθης) και Σταθόπουλο (Ηλείας).
19:00
Απ' την ισοπαλία (2-2) με τον Ολυμπιακό προέρχεται ο Πανιώνιος, που έχει παραμείνει αήττητος τις τελευταίες έξι αγωνιστικές με τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες. Από την άλλη, ο Ατρόμητος θέλει να διατηρήσει «φρούριο» για φέτος το Περιστέρι, όπου παραμένει χωρίς ήττα στους τελευταίους 18 αγώνες που έχει δώσει.
19:00
Ξεκίνησε το παιχνίδι
19:01
1' Γύρισμα του Φυτανίδη, απομάκρυνε δύσκολα ο Παπαδόπουλος
19:07
Διακοπή στο παιχνίδι για ένα πανό που ανάρτησαν οι οπαδοί του Ατρόμητου
19:10
Έγιναν συστάσεις απ' τα μεγάφωνα, όμως το πανό παραμένει στην εξέδρα
19:12
Ο Γιώργος Σπανός κατέβηκε στον αγωνιστικό χώρο και ζήτησε απ' τους οπαδούς να κατέβει το πανό.
19:12
Όπως και έγινε. Ξεκίνησε ξανά το παιχνίδι μετά από πεντάλεπτη διακοπή.
19:14
13' Σουτ του Ναπολεόνι στην κίνηση, μετά από σέντρα του Κούρου, η μπάλα λίγο άουτ.
19:15
15' Σουτ του Καράσκο, πάνω απ' τα δοκάρια του Παπαδόπουλου
19:19
18' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι με κεφαλιά σε κενή εστία δεν κατάφερε να νικήσει τον Παπαδόπουλο, με την μπάλα να περνάει πάνω απ' τα δοκάρια.
19:20
Δυνατά έχει μπει ο Ατρόμητος, μετά και την πεντάλεπτη διακοπή, με τον Πανιώνιο να μην ανησυχεί ακόμα την εστία του Γκορμπούνοφ.
19:24
24' Σουτ του Μπακασέτα από δεξιά, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυων
19:31
32' Εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες, η μπάλα πάνω απ' τα δοκάρια
19:36
38' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ
19:38
Με ατομική ενέργεια και φοβερό σουτ απ' το ημικύκλιο της περιοχής ο Στέφανο Ναπολεόνι νίκησε τον Παπαδόπουλο και άνοιξε το σκορ στο Περιστέρι
19:39
39' Κίτρινη κάρτα στον Μπακασέτα για σκληρό μαρκάρισμα
19:39
40' Κίτρινη κάρτα στους Λαζαρίδη και Μητρόπουλο
19:41
42' δυνατό σουτ του Φούντα, μετά από ατομική ενέργεια, η μπάλα άουτ
19:42
43' Άστοχο σουτ του Μπακασέτα
19:45
Έξι επτά καθυστερήσεων, λόγω της πεντάλεπτης διακοπής στην αρχή του ματς
19:48
43+3' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Κοντινό σουτ του Μπακασέτα, η μπάλα στην αγκαλιά του Γκορμπούνοφ
19:50
45+5' Σουτ του Μπουμάλ από δεξιά, λίγο πάνω απ' τα δοκάρια του Γκορμπούνοφ η μπάλα
19:50
Τέλος πρώτου ημιχρόνο
19:51
Το γκολ του Στέφανο Ναπολεόνι διαμόρφωσε το 1-0 του πρώτου ημιχρόνου. Καλύτερος μέχρι εκείνο το σημείο ο Ατρόμητος. Μετά το γκολ αφυπνίστηκε ο Πανιώνιος, που είχε τρεις ευκαιρίες για την ισοφάριση.
20:08
46' Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο
20:10
48' Σουτ του Μπακασέτα, δεν ανησυχεί ιδιαίτερα τον Γκορμπούνοφ
20:12
48' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Σουτ του Κολοβού από αριστερά στην απέναντι γωνία, η μπάλα άουτ
20:16
52' Νέα ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Πλασέ του Φούντα στο τετ α τετ με τον Γκορμπούνοφ, ο Λαζαρίδης απομάκρυνε πάνω στη γραμμή
20:16
53' Πρώτη αλλαγή για Ατρόμητο. Ο Αγκουαζί στη θέση του Καράσκο.
20:19
55' Έντονες διαμαρτυρίες στον Πανιώνιο, για οφσάιντ που δόθηκε στον Φούντα, ο οποίος έβγαινε μόνος του στην πλάτη της άμυνας του Ατρόμητου
20:20
58' Σουτ του Φούντα η μπάλα άουτ
20:24
63' Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Γιάννου στη θέση του Μπουμάλ.
20:27
65' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καραμάνος στη θέση του Μπρίτο.
20:28
67' Νέα διακοπή στο παιχνίδι, καθώς το επίμαχο πανό ανέβηκε ξανά στις εξέδρες του Ατρόμητου, σε συνδυασμό με καπνογόνα και κροτίδες
20:32
Συνεχίζονται οι διαβουλεύσεις στο γήπεδο του Περιστερίου
20:32
Αποχωρούν απ' τον αγωνιστικό χώρο οι διαιτητές, που δήλωσαν πως θα περιμένουν πέντε λεπτά για να κατέβει το πανό και να συνεχιστεί το παιχνίδι
20:33
Πάει ξανά προς το μέρος τους ο Γιώργος Σπανός
20:36
Ένταση ανάμεσα στον πρόεδρο της ομάδας και μερίδα οπαδών, που παραλίγο να πιαστούν στα χέρια, όμως με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων τα πράγματα δεν έγιναν χειρότερα
20:40
Επιστρέφουν οι ομάδες στον αγωνιστικό χώρο
20:40
Βγαίνουν και οι διαιτητές
20:41
80' Έναρξη ξανά στο ματς, μετά από 13 λεπτά, με τον διαιτητή να ξεκαθαρίζει πως αν εμφανιστεί ξανά το πανό η διακοπή θα είναι οριστική
20:42
81' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με ατομική ενέργεια του Γιάννου, όμως ο Γκορμπούνοφ απέκρουσε
20:44
83' Κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη
20:45
83' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο μετά από αρκετή ώρα, με σουτ του Κατσουράνη, που απέκρουσε ο Παπαδόπουλος
20:45
84' Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Κόρμπου ο Καθάριος
20:47
86' Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Πίτου Γκαρσία, ο Δημούτσος.
20:50
87' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με σουτ του Φυτανίδη που φεύγει ψηλά πάνω απ' τα δοκάρια
20:53
90+1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο με σουτ να περνάει ψηλά πάνω απ' την εστία του Γκορμπούνοφ
20:53
90+2' Άστοχο σουτ του Φούντα
20:56
90+4' Νέα ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με σουτ του Φούντα να σταματάει στα χέρια του Γκορμπούνοφ
20:57
90+6' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ
20:59
Κόντρα στην ροή του ματς, ο Ναπολεόνι και πάλι με εύστοχο πλασέ, μετά από ασίστ του Δημούτσου, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου. 2-0 ο Ατρόμητος.
21:02
90+12' Γκολ για τον Ατρόμητο!
21:03
Σε προσωπικό σόου έχει μετατρέψει το ματς ο Στέφανο Ναπολεόνι, ο οποίος πέρασε και τον Παπαδόπουλο και πλάσαρε εύστοχα για το 3-0.
21:05
90+15' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ
21:06
Ο Κολοβός βγήκε στο τετ α τετ με τον Γκορμπούνοφ και νίκησε τον τερματοφύλακα του Ατρομήτου, για το 3-1
21:07
Τέλος στο ματς.
21:07
Σπουδαία νίκη με σπουδαίο... Ναπολεόνι πήρε ο Ατρόμητος, που επιβλήθηκε με 3-1 του Πανιωνίου με χατ τρικ του Ιταλού