Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος-ΠΑΟΚ, για την 34η αγωνιστική (και τελευταία της κανονικής περιόδου) της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

18:43
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος-ΠΑΟΚ, για την 34η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου της Super League.
18:45
Για το παιχνίδι "καίγεται" ο Πανιώνιος, ο οποίος ξέρει ότι με νίκη θα είναι σίγουρα και του χρόνου στην πρώτη κατηγορία, ενώ του κάνει υπό προϋποθέσεις και η ισοπαλία.
18:46
Ο ΠΑΟΚ από την άλλη θέλει τη νίκη, με στόχο να μπορέσει να μπει με καλύτερη βαθμολογία στα play offs.
18:47
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
18:47
Πανιώνιος (Ουζουνίδης): Παπαδόπουλος, Τασουλής, Οικονόμου, Αργυρόπουλος, Μητρόπουλος, Κόρμπος, Φούντας, Χατζηισαίας, Μπακασέτας, Μπουμάλ, Κολοβός.
18:49
Στον πάγκο των γηπεδούχων οι Γιαννακόπουλος, Ιμπαγάσα, Γιάννου, Ρισβάνης, Σιώπης, Βλάχος, Γκέζος.
18:49
ΠΑΟΚ (Γεωργιάδης): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Ρατς, Βίτορ, Τζαβέλλας, Τζιόλης, Κάτσε, Κίτσιου, Παπαδόπουλος, Πόζογλου, Περέιρα.
18:50
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων οι: Γλύκος, Μαντούρο, Παπαγιαννόπουλος, Δεληγιαννίδης, Κουλούρης, Πούγγουρας, Σαββίδης.
18:53
Αρκετές οι απουσίες από πλευράς ΠΑΟΚ. Εκτός αποστολής οι οι Σαλπιγγίδης, Νομπόα, Κόστα, Αθανασιάδης, Κωνσταντινίδης, Γκολάσα και Μακ.
18:57
18:58
Διαιτητής της σημερινής αναμέτρησης θα είναι ο Αναστάσιος Σιδηρόπουλος
18:59
Στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης βρίσκεται ο μεγαλομέτοχος του ΠΑΟΚ, Ιβάν Σαββίδης, με τον γιο του Γιώργο, αλλά και ο Ομοσπονδιακός τεχνικός, Σέρχιο Μαρκαριάν.
19:02
Έναρξη στο ματς!
19:04
2' Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον ΠΑΟΚ.
19:05
Το εκτέλεσε ο Κάτσε, αλλά η πορεία της μπάλας αλλοιώθηκε πάνω στο τείχος και απομάκρυναν οι γηπεδούχοι.
19:06
Πατάει πιο καλά ο ΠΑΟΚ μέχρι στιγμής.
19:08
6' Κεφαλιά του Βίτορ, μετά από εκτέλεση φάουλ του Ρατς από τα δεξιά, η μπάλα άουτ.
19:19
16' Έτοιμος να βγει φάτσα με τον Ιτάνζ ο Φούντας, αλλά ο Σιδηρόπουλος υποδεικνύει φάουλ εις βάρος του παίκτη των γηπεδούχων. Σωστή η απόφαση του, καθώς έχει βρει την μπάλα με το χέρι στην απμάκρυνση του Μιγκέλ Βίτορ.
19:22
19' Μεγάλη ευκαιρια για τον ΠΑΟΚ. Ο Κίτσιου βρέθηκε απέναντι από την αντίπαλη εστία και λίγο πλάγια μετά από πάσα του Πόζογλου, αλλά ο Οικονόμου έκανε σωτήρια επέμβαση.
19:23
20' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Κάτσε και απόκρουση από τον Μητρόπουλο
19:24
20' Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι. Μονομαχία Ρατς-Μπουμάλ με τον δεύτερο να πέφτει στο έδαφος (εντός της περιοχής). Δύσκολη φάση, αλλά φαίνεται πως θα ήταν υπερβολικό να δοθεί.
19:25
22' Και άλλη τελική για τον ΠΑΟΚ. Τακουνάκι του Παπαδόπουλου στον Περέιρα, που έκανε ακίνδυνο-αδύναμο σουτ.
19:33
30' Πρόβλημα για τον Πανιώνιο. Δύσκολα θα συνεχίσει ο πρώτος του σκόρερ, Δημήτρης Κολοβός, ο οποίος στραβοπάτησε και τραυματίστηκε στο αριστερό του πόδι.
19:33
32' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Γιάννου στη θέση του Κολοβού.
19:35
Φάση διαρκείας στην άμυνα του Πανιωνίου, την οποία ταλαιπώρησε αρκετά ο Περέιρα, αλλά δεν ολοκλήρωσε καλά τη φάση.
19:35
Πρόβλημα με τον Πααπαδόπουλο για τον ΠΑΟΚ αυτήν τη φορά. Φαινεται πως θα αντικατασταθεί.
19:38
36' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κουλούρης στη θέση του Παπαδόπουλου, που έπαθε μυϊκό τραυματισμό.
19:40
37' Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ από τον Ρατς, αλλά δεν μπόρεσε να φθάσει στην μπάλα κάποιος συμπαίκτης του.
19:46
42' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπακασέτας έκανε ωραία σέντρα και βρήκε τον Γιάννου, που ήταν φάτσα με τον Ιτάνζ και αμαρκάριστός, αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη.
19:47
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος στο πρώτο μέρος.
19:49
45+2' Κίτρινη κάρτα στον Μπακασέτα.
19:50
Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη. Πανιώνιος-ΠΑΟΚ 0-0
19:52
Ο ΠΑΟΚ πάτησε γενικότερα καλύτερα στο πρώτο μέρος, αλλά ο Πανιώνιος που δεν έχει απειλήσει είχε λίγο πριν την ανάπαυλα την καλύτερη φάση του πρώτου μέρους.
20:06
Στο γήπεδο, όπως αναφέραν νωρίτερα είναι ο Ιβάν Σαββίδης με τον γιο του, Γιώργο, αλλά και ο Ιακωβος Αγγελίδης. Όπως και ο Ομοσπονδιακός τεχνικός, Σέρχιο Μαρκαριάν.
20:12
51' Κίνηση του Περέιρα έξω από την περιοχή και σουτ δυνατό, αλλά άστοχο από τον Αργεντινό.
20:14
53' Κίτρινη στον Κίτσιου.
20:21
60' Σουτ του Κάτσε. Η μπάλα εκτός εστίας.
20:26
64' Κοντά στο 1-0 ο Πανιώνιος! Ο Χατζηϊσαίας έπιασε την κεφαλιλα μετά το κόρνερ του Μπουμάλ, αλλά ο Κάτσε έδιωξε πάνω στη γραμμή της εστίας του Ιτάνζ.
20:31
68' ΜΕ ΔΕΚΑ θα συνεχίσει ο Πανιώνιος, καθώς ο Τασουλής δέχθηκε δύο κίτρινες με απόστση λίγων δευτερολέπτων. Αρχικά, είδε μια για φάουλ και στη συνέχεια χειροκρότησε ειρωνικά τον Σιδηρόπουλο που δεν δίστασε να του δείξει και δεύτερη.
20:35
73' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Ρισβάνης στη θέση του Μπακασέτα.
20:35
74' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαββίδης αντί του Κίτσιου.
20:40
79' Άστοχο σουτ του Κάτσε για τον ΠΑΟΚ.
20:46
85' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο Ωραίο σουτ του Φούντα από τα όρια της μεγάλης περιοχής, κόντραρε η μπάλα και έφυγε σε κόρνερ.
20:48
87' Κίτρινη στον Τζιόλη.
20:48
87' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Δεληγιαννίδης στη θέση του Σκόνδρα.
20:51
89' Κίτρινη στον Χατζηισαία.
20:52
Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων στη Νέα Σμύρνη.
20:53
90+2' Κίτρινη στον Ιμπαγάσα για διαμαρτυρίες, ενώ είναι στον πάγκο.
20:56
90+6' Κίτρινη και στον Οικονόμου.
20:57
Καθυστερήσεις από τους παίκτες του Πανιώνιου, αλλά το 0-0 δεν είναι σίγουρο ότι τυς αρκεί
21:00
Έχουν συμπληρωθεί εννέα λεπτά, αλλά ο Σιδηρόπουλος κράτησε λίγο παραπάνω λόγω των καθυστερήσεων των γηπεδούχων.