Αστέρας Τρίπολης-Κέρκυρα 2-0

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Αστέρας Τρίπολης-Κέρκυρα στο «Θ. Κολοτρώνης», στην τελευταία αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

18:39
Χαίρετε, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Αστέρα Τρίπολης με την Κέρκυρα στο φινάλε της Σούπερ Λίγκας.
18:41
Τελευταίο ματς για τους Φαίακες που έκαναν μια καλή σεζόν τηρουμένων των αναλογιών, εξασφάλισαν την παραμονή και ταξίδεψαν στην αρκαδική πόλη χωρίς άγχος για το αποτέλεσμα.
18:43
Για τον Αστέρα η σεζόν δεν τελειώνει ακόμη, μιας και έπειτα από μια εξαιρετική σεζόν θα πάρει μέρος στα πλέι οφ, διεκδικώντας το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα.
18:45
Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Θεοδωρόπουλος, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Κουρμπέλης, Αλόκο, Ιγκλέσιας, Γιαννιώτας, Λομπάτο, Πάρα, Νίκο, Σκούρτης.
18:46
Στον πάγκο: Μπαντής, Παπαχρήστος, Τορμένα, Τσοκάνης, Μουνάφο, Μούκαμ, Μάσα.
18:46
Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Σέτκους, Σιόντης, Μανωλάς, Βενέτης, Παρασκευαΐδης, Κρητικός, Ανδρεόπουλος, Χαβίτο, Γεωργακόπουλος, Γκαζαριάν, Ζορμπάς.
18:47
Στον πάγκο: Κουτζαβασίλης, Καϊκούτ, Μεντής, Ταβάρες, Κόντος, Ντιμιτρόφσκι, Μακρίδης.
18:51
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Παπαπέτρου του συνδέσμου Αθήνας. Βοηθοί η Κουρομπύλια (Δ. Αττικής) και ο Καρατζίκας (Αθήνας) με τέταρτο τον Θάνο (Γρεβενών).
19:01
Ο Αστέρας Τρίπολης θέλει να διατηρήσει το αήττητο την εφετινή σεζόν στο "Θ. Κολοκοτρώνης".
19:02
Σήμερα θα έχει αρκετούς απόντες, τους τιμωρημένους Μπαράλες, Ρόλε, Γκοϊάν, Λούι, Σανκαρέ, Κοσίτσκι και τους τραυματίες Κιτοκό, Τιέ Μπι και Μπαντιμπανγκά.
19:03
1' Έναρξη του αγώνα.
19:05
Ευνοϊκές οι καιρικές συνθήκες στην Τρίπολη. Περίπου 1.200 θεατές στο γήπεδο.
19:07
Αλόκο και Γεωργακόπουλος συγκρούστηκαν και βρίσκονται πεσμένοι στο χορτάρι.
19:09
Έχουν επανέλθει στο παιχνίδι οι δύο ποδοσφαιριστές.
19:11
9' Αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, ο Γκαζαριάν έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.
19:13
12' Διπλή ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Φάση διαρκείας στα καρέ της Κέρκυρας, ο Γιαννιώτας έκανε το γύρισμα από δεξιά, ο Πάρα σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά ο Σέτκους ήταν σε ετοιμότητα και αποσόβησε το γκολ! Και νέα επέμβαση σε σουτ του Παντελιάδη!
19:15
14' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ, 1-0! Ο Νίκο εκτέλεσε το φάουλ φέρνοντας την μπάλα στην περιοχή, ο Πάρα μπήκε στην πορεία της και με γυριστή κεφαλιά νίκησε τον Σέτκους δίνοντας τους προβάδισμα στους Αρκάδες!
19:20
Ένα τέρμα που άξιζαν οι γηπεδούχοι και ειδικότερα ο Πάρα που ήταν ο βασικός εκφραστής των επιθετικών τους ενεργειών.
19:23
17' Σουτ του Σκούρτη, διώχνει ο Σέτκους που έχει πολύ δουλειά στο σημερινό παιχνίδι.
19:24
22' Το σουτ του άουτ του Νίκο αυτή την φορά δεν τον προβλημάτισε, μιας και κατέληξε άουτ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
19:31
26' Καλή κυκλοφορία από τους παίκτες του Αστέρα, συνεργασία Νίκο, Πάρα και Σκούρτη, ο τελευταίος έκανε και το σουτ, αλλά ο Σέτκους μπλόκαρε σταθερά την μπάλα.
19:35
31' Εκτέλεση κόρνερ από τον Νίκο, στην κεφαλιά ο Πάρα, διώχνει με τις γροθιές ο Σέτκους.
19:36
34' Σουτ στην κίνηση από τον Γιαννιώτα, αλλά άστοχο, πέρασε αρκετά μέτρα άουτ.
19:42
41' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ, 2-0! Από πλάγια θέση, ο Νίκο εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα πέρασε από πολλά σώματα και κατέληξε στη δεξιά γωνία του Σέτκους!
19:47
45' Το σουτ του Ιγκλέσιας πέρασε άουτ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Είχε προηγηθεί υπέροχη ενέργεια από τον Γιαννιώτα.
19:48
45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
19:49
Ο Αστέρας Τρίπολης ήταν πιεστικός, ορεξάτος, παραγωγικός και προηγείται δίκαια 2-0 της Κέρκυρας, χάρη στα γκολ των Πάρα (14') και Νίκο (41').
20:07
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
20:09
46' Διπλή αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Φάμπιο πέρασε στη θέση του Χαβίτο και ο Μεντής στου Ανδριόπουλου.
20:19
54' Καλή στιγμή για τον Αστέρα Τρίπολης! Ωραίος συνδυασμός, τελικός αποδέκτης ο Πάρα, ο οποίος έκανε και το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
20:23
60' Δυνατό σουτ από τον Νίκο, διώχνει εντυπωσιακά ο Σέτκους! Μια ακόμη επικίνδυνη στιγμή για τους γηπεδούχους.
20:25
64' Νέο σουτ, από τον Τσουκάνη (πέρασε στο ματς αντί του Λομπάτο), σώζει και πάλι ο Σέτκους που βρίσκεται σε ετοιμότητα.
20:31
65' Και νέα επέμβαση από τον Σέτκους, σε εξ επαφής κεφαλιά του Γιαννιώτα μέσα από την περιοχή!
20:35
70' Κακό σουτ από τον Γκαζαριάν, δεν απειλείται ο Αστέρας.
20:35
72' Τελευταία αλλαγή για την Κέρκυρα: Ο Κόντος πέρασε στη θέση του Γεωργακόπουλου.
20:39
76' Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης: Ο Μουνάφο πέρασε στη θέση του Σκούρτη.
20:44
80' Σουτ του Γκαζαριάν, πέφτει ο Θεοδωρόπουλος και απομακρύνει.
20:49
84' Τελευταία αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης: Ο Παπαχρήστος πέρασε στη θέση του Παντελιάδη.
20:52
90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
20:54
90+3' Τέλος στην αναμέτρηση.