Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της ΑΕΚ στο "Αλκαζάρ" κόντρα στην Λάρισα, για την 4η αγωνιστική των play-offs της Football League.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Λάρισας κόντρα στην ΑΕΚ.
17:19
Ματς στο "Αλκαζάρ" για την 4η αγωνιστική των πλέι-οφ της Football League.
17:20
H ομάδα του Τραϊανού Δέλλα προέρχεται από μία ήττα αλλά και δύο σερί νίκες στο μίνι πρωτάθλημα και εκτός από το νέο τρίποντο σήμερα στοχεύει και στην επιστροφή στις θετικές εμφανίσεις, μετά από καιρό.
17:22
Από την άλλη πλευρά, η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου θέλει τη νίκη, που θα της δώσει ψυχολογική ώθηση κυρίως, αφού το τρένο της ανόδου είναι μακριά.
17:41
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
17:42
Λάρισα (Σούλης Παπαδόπουλος): Αποστολίδης, Σαρακατσάνος, Δεληζήσης, Μελισσάς, Κοντοδήμος, Νεμπεγλέρας, Μπανούσης, Σερζίνιο, Ν’Γκουεσάν, Πίντο, Ελιομάρ
17:42
Στον πάγκο: Σταθάκης, Πινδώνης, Ρίστοβιτς, Κουρτεσιώτης, Μουλόπουλος, Γιάντσης, Παπαγιάννης
17:42
ΑΕΚ (Τραϊανός Δέλλας): Ανέστης, Μπακάκης, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Σοϊλέδης, Γιόχανσον, Τζανετόπουλος, Πλατέλλας, Ανάκογλου, Μπαρμπόσα, Αραβίδης
17:42
Στον πάγκο: Βούρας, Γεωργέας, Γροντής, Σαρρής, Κρισάντους, Φαγιέ, Ζόριτς
17:43
17:49
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αριστομένης Κουτσιαύτης
17:56
Αρκετός κόσμος στο γήπεδο. Ιδανική θερμοκρασία, 25 βαθμοί.
18:00
Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
18:03
1' Έναρξη της αναμέτρησης
18:12
6' Πρώτη καλή φάση στο ματς. Ένα γέμισμα του Σερζίνιο, με την μπάλα να περνάει απ' όλους και τον Ανέστη να πέφτει και να την μπλοκάρει.
18:14
9' Φάουλ για την Λάρισα. Ο Ανέστης μάζεψε την μπάλα εκτός περιοχής.
18:15
10' Ο Κοντοδήμος εκτελεί, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ.
18:18
13' Κίτρινη κάρτα στον Σαρακατσάνο
18:23
17' Δοκάρι για την ΑΕΚ. Ο Λαμπρόπουλος παίρνει ψηλοκρεμαστή κεφαλιά, ο Αποστολίδης δεν εκτιμά σωστά την φάση και πριν μπλοκάρει βλέπει την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι του.
18:26
21' Κακό παιχνίδι μέχρι στιγμής. Ελάχιστες φάσεις σε ματς κέντρου με πολλά λάθη.
18:27
22' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Ελιομάρ γεμίζει στην περιοχή, ο Δεληζήσης πετάγεται στην πλάτη της άμυνας αλλά στέλνει την μπάλα άουτ αμαρκάριστος με κοντινή προβολή.
18:30
25' Η ΑΕΚ διαμαρτύρεται για πέναλτι! Ο Μελισσάς δεν βρίσκει μπάλα, αλλά τον Λαμπρόπουλο στην πλάτη. Ο διαιτητής, αλλά κυρίως ο βοηθός, δεν είδαν την παράβαση.
18:38
33' Δεν έχει ρυθμό το παιχνίδι. Καμία από τις δύο ομάδες δεν μπορεί να απειλήσει.
18:39
34' Μακρινό σουτ του Μπανούση, η μπάλα πάνω απ' την εστία του Ανέστη.
18:43
37' Συστάσεις από τα μεγάφωνα για κάποιες κροτίδες που έπεσαν κοντά στο σημαιάκι του κόρνερ, την στιγμή που προσπαθούσε να εκτελέσει ο Αραβίδης.
18:43
38' Αντί να ηρεμήσουν τα πνεύματα. Τα πράγματα γίνονται χειρότερα, αφού από την κερκίδα των οργανωμένων έπεσαν στον αγωνιστικό χώρο και καπνογόνα.
18:45
40' Το ματς συνεχίζεται.
18:47
42' ΓΚΟΛ, 1-0, η ΑΕΚ!
18:48
Ο Πλατέλλας κλέβει την μπάλα πιάνει φοβερό σουτ έξω από την περιοχή και η μπάλα καταλήγει στο παράθυρο του Αποστολίδη.
18:51
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων
18:53
45+3' Αναγκαστική αλλαγή για την Λάρισα. Ο Πινδώνης αντί του Κοντοδήμου, που έχει πρόβλημα στη μέση.
18:55
45+4' Κίτρινη κάρτα στον Ανάκογλου για θέατρο.
18:56
45+5' Tέλος πρώτου ημιχρόνου!
18:56
Η ΑΕΚ προηγείται στην έδρα της Λάρισας 1-0, σκόρερ ο Βαγγέλης Πλατέλλας με υπέροχο σουτ (42')
19:11
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
19:16
49' Μεγάλη ευκαιρία για την Λάρισα. Κεφαλιά του Πινδώνη στην καρδιά της περιοχής, ο Ανέστης διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.
19:20
54' Νέα φάση για την Λάρισα. Κεφαλιά του Μελισσά, έπειτα από φάουλ έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.
19:25
60' Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Στη θέση του Μπαρμπόσα, που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού, πέραση ο Κρισάντους.
19:31
65' Μεγάλη φάση για την Λάρισα. Σωτήρια επέμβαση του Ανέστη σε κοντινή προβολή του Πινδώνη.
19:35
70' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γεωργέας αντί του Πλατέλλα.
19:37
72' Αλλαγή για την Λάρισα. Ο Γιάντσης αντί του Σερζίνιο.
19:41
75' Νέα ευκαιρία για την Λάρισα. Ωραίο σουτ του Γιάντση μέσα απ' την περιοχή, ο Ανέστης απογειώνεται και διώχνει.
19:46
80' Σέντρα-σουτ του Μπακάκη, ο Αποστολίδης μπλοκάρει.
19:49
83' Αλλαγή για την Λάρισα. Ο Ρίστοβιτς αντί του Μπανούση.
19:51
85' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Μπαίνει ο Γροντής, βγαίνει ο Μπακάκης.
19:53
Η ΑΕΛ κάνει την απέλπιδα προσπάθεια για να ισοφαρίσει, η ΑΕΚ κρατάει για την ώρα το υπέρ της 1-0.
19:54
88' Κίτρινη κάρτα στον Κρισάντους.
19:56
90' Σαν αμυντικός λίγο πριν τη γραμμή ο Κρισάντους κρατάει το προβάδισμα για την ΑΕΚ.
19:57
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
20:00
Λήξη του αγώνα. Νίκη για την ΑΕΚ μέσα στην ΑΕΛ με σκορ 1-0. Οι βυσσινί πίεσαν πολύ, είχαν μεγάλες ευκαιρίες, αλλά έφυγαν ηττημένοι, χάρη στη σουτάρα του Πλατέλλα.