Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 3-0

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr το φιλικό παιχνίδι του Ολυμπιακού με τον Παναιτωλικό, μια 'βδομάδα πριν τον τελικό Κυπέλλου. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

18:50
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του φιλικού αγώνα του Ολυμπιακός-Παναιτωλικός στο γήπεδο "Γ. Καραίσκάκης".
18:54
Τελευταίο 90λεπτο για τους Πειραιώτες μια 'βδομάδα πριν τον τελικό του Κυπέλλου με την SKODA Ξάνθη.
19:00
H 11άδα που παρατάσσει ο Περέιρα είναι η εξής: Ρομπέρτο, Σαλίνο, Αυλωνίτης, Σιόβας, Μαζουακού, Εντινγκά, Κασάμι, Φορτούνης, Φουστέρ, Μπενίτες και Μήτρογλου.
19:04
Με τον Ρομπέρτο κάτω από τα δοκάρια. Αριστερά στην άμυνα τον Μαζουακού, δεξιά τον Σαλίνο και στόπερ τους Σιόβα, Αυλωνίτη.
19:06
Στα χαφ ξεκινούν οι Εντινγκά, Κασάμι, σε ρόλο οργανωτή ο Φορτούνης, στα άκρα οι Φουστέρ, Μπενίτες και στην κορυφή της επίθεσης ο Μήτρογλου.
19:11
Οι περισσότεροι εξ αυτών λογίζονται βασικοί για τον τελικό με τους Ακρίτες, αλλά λείπουν παίκτες όπως οι Τσόρι (ξεκουράζεται), Ντοσεβί (επανέρχεται από τη Δευτέρα), Μποτία (ανεβάζει στροφές) και Ελαμπντελαουΐ (κάνει αγώνα δρόμου να προλάβει) που εκτός απροόπτου θα επανέλθουν στο αρχικό σχήμα το ερχόμενο Σάββατο.
19:11
Ο Πορτογάλος τεχνικός υπολογίζει να τους έχει στη διάθεσή του, με ερωτηματικό τον Ελαμπντελαουΐ.
19:12
Στον πάγκο για το σημερινό ματς θα έχει τους: Γιαννιώτη, Μποτία, Μιλιβόγιεβιτς, Χάρα, Διαμαντάκο και Μπουχαλάκη.
19:14
Για τον Παναιτωλικό, ο οποίος ολοκλήρωσε τη σεζόν στην 7η θέση ξεκινούν οι: Ράφαελ, Μύγας, Κούσας, Μαλεζάς, Μαρτίνες, Γοδόι, Λάζαρ, Φωτάκης, Ρουσκουγιέδα, Βιγιαφάνιες και Μορένο.
19:15
Στον πάγκo: Στεφανάκος, Θεοδωρίδης, Παπουτσογιαννόπουλος, Μήλιος, Κωνσταντινόπουλος, Χαντάκιας, Ζαρκάδας, Κολοβούρης και Βασιλάρης.
19:16
Υπενθυμίζεται πως έχει οριστεί γενική είσοδος πέντε ευρώ, με τα έσοδα να διατίθενται για φιλανθρωπικούς σκοπούς.
19:28
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Τριτσώνης, με βοηθούς τους Φαντόπουλο, Τουμπακάρη και τέταρτο τον Σπάθα.
19:30
Με το περιβραχιόνιο του αρχηγού ο Νταβίντ Φουστέρ, ίσως στο προτελευταίο του παιχνίδι με την φανέλα του Ολυμπιακού.
19:31
1' Σέντρα στο φιλικό.
19:35
Λιγοστός κόσμος στο γήπεδο.
19:37
5' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Έπειτα από σέντρα του Μαρτίνες και κεφαλιά του Βιγιαφάνες, η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι.
19:39
7' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης σέντρα από δεξιά, με τον Φουστέρ να πιάνει την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
19:40
Στο ξεκίνημα τουλάχιστον οι Πειραιώτες αγωνίζονται με σχηματισμό 4-1-3-2, με τον Εντινγκά μπροστά από τους δύο στόπερ, και δίδυμο στην επίθεση τους Μπενίτες-Μήτρογλου.
19:41
9' Ο Φουστέρ πλάσαρε στην κίνηση μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει άουτ.
19:42
Διακοπή στο παιχνίδι καθώς Εντινγκά και Ρουσκουγιέδα συγκρούστηκαν και βρίσκονται πεσμένοι στον αγωνιστικό χώρο.
19:44
Συνέχεια μετά από τρίλεπτη διακοπή.
19:47
15' Καλοζυγισμένο σουτ από τον Μπενίτες, πέφτει και διώχνει ο Ράφαελ.
19:48
16' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Μιλιβόγεβιτς πέρασε στη θέση του Εντινγκά.
19:49
16' Ο Μήτρογλου βρήκε χώρο και έκανε το σουτ, αλλά ο Ράφαελ ήταν και πάλι σε ετοιμότητα απομακρύνοντας με τα πόδια αυτή τη φορά.
19:51
Συνεχίζει ο Ρουσκουγιέδα, που αγωνίζεται με δεμένο κεφάλι.
19:52
Ικανοποιητικός ο ρυθμός στο πρώτο εικοσάλεπτο, καλή ανάπτυξη από τον Ολυμπιακό.
20:01
30' Στη δεύτερη τελική του Παναιτωλικού, ο Γοδόι δοκιμάζει το πόδι του, αλλά το σουτ που επιχειρεί είναι άστοχο.
20:02
31' Άστοχο ήταν και το σουτ του Φουστέρ από το ημικύκλιο της περιοχής.
20:08
37' Εκτέλεση φάουλ με τον Φορτούνη, βγαίνει πρώτος στην μπάλα και μαζεύει εύκολα ο Ράφαελ.
20:11
39' Κάθετη μεταβίβαση για τον Ρουσκουγιέδα, που βγήκε φάτσα με το τέρμα, αλλά πλάσαρε άουτ.
20:17
45' Ο Μπενίτες απέφυγε τον Γοδόι, προτίμησε να τελειώσει μόνος του τη φάση, αλλά το σουτ που έκανε πέρασε άουτ.
20:17
Δύο λεπτά θα είναι ο επιπλέον χρόνος.
20:18
45+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
20:20
Στατιστικά: 6-3 οι τελικές προσπάθειες, 63%-37% το ποσοστό κατοχής της μπάλας.
20:36
Μαζεμένες αλλαγές και για τον Ολυμπιακό.
20:37
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
20:39
Στη θέση του Ρομπέρτο πέρασε ο νεαρός Γιαννιώτης, ενώ στο φιλικό πέρασαν και οι Μποτία, Μπουχαλάκης, Χάρα και Διαμαντάκος.
20:39
47' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 1-0! Η φάση ξεκίνησε από τα πόδια του Μπουχαλάκη, με τη σειρά του ο Φορτούνης τροφοδότησε έξυπνα τον Φουστέρ, ο οποίος τελείωσε υποδειγματικά την φάση.
20:43
52' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 2-0! Ο Φουστέρ με άπιαστο σουτ από τα όρια της περιοχής έστειλε την μπάλα στο δεξί "γάμα".
20:47
55' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Ο Θεοδωρίδης αντί του Μορένο.
20:52
61' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 3-0! Φάση διαρκείας, ο Φουστέρ κατεβάζει την μπάλα και ο Χάρα επωλούμενος από τις κόντρες χρίζεται σκόρερ μέσα από την μικρή περιοχή.
20:57
65' Μέσα σ' ένα δίλεπτο "κιτρινίστηκαν" Μαρτίνες και Γοδόι.
21:01
69' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Ο Φορτούνης βγήκε φάτσα με το τέρμα, αλλά νικήθηκε στο τετ-α-τετ από τον Στεφανάκο. Θα μπορούσε να είχε "σπάσει" την μπάλα στον αμαρκάριστο Χάρα.
21:03
71' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Ο Μήλιος πέρασε στη θέση του Φωτάκη.
21:04
73' Επέμβαση του Στεφανάκου σε δυνατό σουτ του Χάρα μέσα από την περιοχή.
21:05
74' Κίτρινη κάρτα στον Χάρα.
21:11
76' Χρησιμοποιεί και τρίτο τερματοφύλακα ο Περέιρα. Στη θέση του Γιαννιώτη περνάει ο Χουτεσιώτης.
21:11
80' Ένας ακόμη νεαρός του Παναιτωλικού παίρνει χρόνο συμμετοχής. Ο Βασιλάρης μπαίνει στο ματς αντί του Ρουσκουγέδα.
21:15
84' Νέα αλλαγή από τον Χάβο: O Kωνσταντινόπουλος αντί του Λάζαρ.
21:19
88' Χρόνο σε όλους τους διαθέσιμους παίκτες δίνουν στον Παναιτωλικό. Κολοβούρης, Ζαρκάδας και Χαντάκιας.
21:21
Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά του αγώνα.
21:22
21:22
90+1' Ο Διαμαντάκος από πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή, σούταρε άουτ.
21:23
90+2' Λήξη της φιλικής αναμέτρησης, με τον Ολυμπιακό να παίρνει τη νίκη (3-0) κόντρα στον Παναιτωλικό. Δύο γκολ από τον Φουστέρ κι ένα ακόμα από τον Χάρα. Η συγκέντρωση όλων πλέον στον τελικό του Κυπέλλου με την Ξάνθη, σε μια 'βδομάδα από τώρα στο ΟΑΚΑ.