Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης στην Τούμπα, για την 2η αγωνιστική των πλέι-οφ της Σούπερ Λίγκας.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης.
17:55
Ματς για την 2η αγωνιστική των πλέι-οφ της Σούπερ Λίγκας.
17:56
Ο ΠΑΟΚ θέλει να διατηρηθεί κοντά ή να πιάσει τον Παναθηναϊκό (παίζει με Ατρόμητο εντός) στην πρώτη θέση. Από την άλλη, οι Αρκάδες -μετά την βαριά ήττα στην πρεμιέρα από τους πράσινους- ψάχνουν αντίδραση ώστε να πάρουν καλύτερο ευρωπαϊκό εισιτήριο.
17:57
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
17:58
ΠΑΟΚ (Γιώργος Γεωργιάδης): Ιτάνζ, Κίτσιου, Τζαβέλλας, Κόστα, Ρατς, Νομπόα, Τζιόλης, Κάτσε, Μακ, Περέιρα, Παπαδόπουλος.
17:58
Στον πάγκο: Γλύκος, Πούγγουρας, Σκόνδρας, Κουλούρης, Πόζογλου, Σαββίδης, Μαντούρο
17:59
Αστέρα Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Θεοδωρόπουλος, Παντελιάδης, Λούι, Σανκαρέ, Γκοιάν, Κουρμπέλης, Ιγκλέσιας, Μάσα, Μπαντιμπανγκά, Ρόλε, Μπαράλες
17:59
Στον πάγκο: Μπαντής, Αλόκο, Ζησόπουλος, Τσοκάνης, Φερνάντες, Μουνάφο, Πάρα
17:59
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Σταύρος Μάνταλος
18:12
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
18:14
1' Έναρξη της αναμέτρησης
18:20
5' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Ο Μακ απελευθερώνεται όμορφα, κάνει το σουτ έξω από την περιοχή και η μπάλα βρίσκει στο δεξί δοκάρι του Θεοδωρόπουλου.
18:28
13' Πρώτη φάση για τον Αστέρα. Γέμισμα του Ρόλε, ο Μπαράλες παίρνει την κεφαλιά με την μπάλα να φεύγει άουτ.
18:31
17' Κίτρινη κάρτα στον Κίτσιου.
18:33
19' Κίτρινη κάρτα στον Γκοϊάν.
18:40
26' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μακ βγήκε απέναντι στον Θεοδωρόπουλο, όμως το πλασέ του πέρασε ελάχιστα άουτ.
18:46
32' Αρκετές δυνατές μονομαχίες μεταξύ των παικτών.
18:48
34' Φάση για τον ΠΑΟΚ.Σουτ του Κάτσε έξω από την περιοχή, λίγο άουτ η μπάλα.
18:52
37' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Αναστάτωση στην άμυνα του ΠΑΟΚ, η μπάλα φτάνει στα πόδια του Μπαράλες, που κάνει ένα χλιαρό σουτ και ο Ιτάνζ πέφτει και μπλοκάρει.
18:54
40' Αντεπίθεση για τον Αστέρα. Ο Μάσα τελειώνει την φάση με σουτ έξω απ' την περιοχή, αλλά η πορεία της μπάλας δεν προβληματίζει τον Ιτάνζ.
19:00
Ένα λεπτό καθυστερήσεων
19:01
45+1’ Τέλος πρώτου ημιχρόνου
19:01
Παραμένει το 0-0 στην Τούμπα, με τον ΠΑΟΚ να είναι καλύτερος απέναντι στον Αστέρα.
19:17
Κατά την διάρκεια της ανάπαυλας τιμήθηκε ο Λίνο, για την προσφορά του στον "δικέφαλο του Βορρά".
19:18
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
19:21
49' Επικίνδυνη σέντρα του Κάτσε, ο Μακ δεν προλαβαίνει για εκατοστά την κεφαλιά και ο Λούι διώχνει σε κόρνερ.
19:22
50' Υποδειγματική αντεπίθεση για τον Αστέρα. Ο Μάσα σκάβει πανέξυπνα στον Λούι, που κάνει μονοκόμματο σουτ αλλά ο Ρατς βάζει την κόντρα.
19:23
51' Μακρινό σουτ του Λούι, με τον Ιτάνζ να παρακολουθεί την πορεία της μπάλας, που έφυγε άουτ.
19:23
52' Καλός ρυθμός στο ξεκίνημα.
19:26
54' Φάση για τον Αστέρα. Η μπάλα στρώνεται στο ύψος της περιοχής στον Λούι, που πιάνει με την μία το σουτ και την στέλνει πάνω απ' την εστία του Ιτάνζ.
19:32
60' Νέα τελική για τον Αστέρα. Ατομική προσπάθεια και σουτ του Μπαράλες έξω απ' την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.
19:32
60' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κουλούρης αντί του Παπαδόπουλου.
19:35
63' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Σωστή ανάπτυξη, η μπάλα φτάνει στα πόδια του Κάτσε αλλά το σουτ του έξω από την περιοχή είναι αδύναμο και φεύγει άουτ.
19:37
65' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Κάτσε, πανέξυπνη κεφαλιά του Κουλούρη, η μπάλα γλύφει το αριστερό κάθετο δοκάρι και φεύγει άουτ.
19:37
66' Κίτρινη κάρτα στον Λούι.
19:42
70' Νέο δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Ωραία ενέργεια του Μακ, σεντράρει για τον Κουλούρη που κάνει από πλάγια θέση την προβολή, με την μπάλα και πάλι να μην του κάνει το χατήρι.
19:43
72' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Μακ, που δεν μπορεί να συνεχίσει, μπήκε ο Πόζογλου.
19:46
75' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Φερνάντες στο ματς, αντί του Ρόλε.
19:49
78' Κίτρινη κάρτα στον Φερνάντες.
19:50
79' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Περέιρα, ο Θεοδωρόπουλος διώχνει σε κόρνερ.
19:51
80' Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες.
19:55
83' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Φερνάντες! Μέσα σε λίγα λεπτά από την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο είδε δύο κίτρινες κάρτες.
19:56
84' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Τσοκάνης αντί του Μπαντιμπανγκά.
19:57
85' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Πόζογλου κλέβει στην περιοχή την μπάλα απ' τον Γκοϊάν, γυρνάει κάνει το σουτ αλλά η μπάλα περνάει λίγο άουτ.
19:59
88' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ζησόπουλος αντί του Μάσα.
20:01
89' Σουτ του Τζιόλη στην κίνηση η μπάλα φεύγει άουτ.
20:01
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.
20:06
90+4' Σουτ του Σαββίδη έξω απ' την περιοχή η μπάλα άουτ
20:06
Τέλος της αναμέτρησης
20:07
ΠΑΟΚ και Αστέρας έμειναν στο 0-0 στην Τούμπα, με τον κόσμο των γηπεδούχων να υποδέχεται το τελευταίο σφύριγμα με έντονες αποδοκιμασίες.