Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Ατρόμητο για την 2η αγωνιστική των πλέι οφ.

20:20
Καλησπέρα σε όλους.
20:20
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Παναθηναϊκού με τον Ατρόμητο στη Λεωφόρο.
20:21
Μετά την ισοπαλία του ΠΑΟΚ στην Τούμπα με τον Αστέρα, οι πράσινοι έχουν την ευκαιρία ΑΝ νικήσουν, να φύγουν με τέσσερις βαθμούς απ' τον δικέφαλο του βορρά και να γίνουν... γερό αφεντικό για την πρωτιά στα πλέι οφ.
20:21
Θα τα δούμε αυτά εν καιρώ βέβαια...
20:21
Ας δούμε πώς ο Αναστασίου κατεβάζει τον Παναθηναϊκό και πώς ο Νιόπλιας τον Ατρόμητο.
20:22
Οι δύο ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια κι ετοιμάζονται για την έξοδό τους.
20:25
Παναθηναϊκός: Στιλ, Σίλντεφελντ, Ταυλαρίδης, Νάνο, Μπούρμπος, Κουτρουμπής, Ζέκα, Ατζαγκούν, Νίνης, Κλωναρίδης, Καρέλης.
20:25
Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Αγκουαζί, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Κοντοές, Κιβρακίδης, Κούρος, Κατσουράνης, Μαρσελίνιο, Δημούτσος, Ναπολεόνι.
20:25
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού: Kοτσόλης, Τριανταφυλλόπουλος, Λαγός, Μπέργκ, Δώνης, Μαυρίας, Πράνιτς.
20:25
Στον πάγκο του Ατρόμητου: Mπάρκας, Παπάζογλου, Νάστος, Μπάλλας, Καραμάνος, Ούμπιδες, Καράσκο.
20:26
Ουσιαστικά η μόνη αλλαγή σε σχέση με την ενδεκάδα της Τρίπολης, είναι η συμμετοχή του Ατζαγκούν στην αρχική σύνθεση αντί του Λαγού.
20:27
Πιθανώς για να δώσει και μια νότα πιο επιθετική σε σχέση με τον καθαρόαιμο αμυντικό χαφ, Λαγό.
20:28
Αρκετός κόσμος στη Λεωφόρο, χαρά Θεού έτσι κι αλλιώς πλέον, είναι ότι πεις για μπάλα.
20:28
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
20:29
Διαιτητής του αγώνα ο Αρετόπουλος.
20:29
Η βαθμολογία μέχρι τώρα: Παναθηναϊκός 5 (ματς λιγότερο), ΠΑΟΚ 4, Αστέρας Τρίπολης 2, Ατρόμητος 1 (ματς λιγότερο).
20:30
Αξίζει να σημειώσουμε πως μετά τη χθεσινή κατάκτηση του Κυπέλλου απ' τον Ολυμπιακό και οι τέσσερις ομάδες των πλέι οφ θα παίξουν Ευρώπη. (Αν το έπαιρνε η Ξάνθη, τότε ο τελευταίος δεν θα έπαιζε).
20:31
Οι δύο ομάδες φωτογραφίζονται και πάμε για σέντρα στη Λεωφόρο.
20:31
Σέντρα στον αγώνα
20:34
Ο Κουτρουμπής παίζει και σήμερα σαν κόφτης, "κόλπο" που στην Τρίπολη δούλεψε για τον Αναστασίου. Γρήγορο ρυθμό θέλουν να δώσουν οι δύο ομάδες.
20:35
4' Μακρινό σουτ του Νίνη, μπλοκάρει εύκολα ο Γκορμπούνοφ.
20:38
7' Ωραία συνεργασία Ατζαγκούν-Νίνη, αλλά ο πρώτος την τελευταία στιγμή δεν μπορεί να βγάλει την μπαλιά για τον Καρέλη (δείχνει καλά κλεισμένος στα πρώτα λεπτά).
20:41
10' Εκτέλεση φάουλ του Νίνη από καλό σημείο, δεν είναι πολύ δυνατό και η μπάλα πάει απευθείας στην αγκαλιά του Γκορμπούνοφ.
20:44
Διπλή ζώνη άμυνας απ' τον Ατρόμητο που 'χει σαφείς αμυντικούς προσανατολισμούς. Ψάχνει διαδρόμους ο Παναθηναϊκός.
20:47
15' Πρώτο κόρνερ στον αγώνα, για τον Παναθηναϊκό, πέρασε ανεκμετάλλευτο.
20:50
Δεν υπάρχει ακόμα κάποια αξιόλογη φάση. Πολύ καλά κλεισμένος πίσω ο Ατρόμητος. Προσπαθεί με Νίνη και Ατζαγκούν κυρίως ο Παναθηναϊκός, αλλά μέχρι στιγμής είναι μπλοκαρισμένος.
20:51
20' Βρέθηκε το... κενό στην άμυνα του Ατρόμητου, ο Καρέλης θέλησε να παίξει το 1-2 με τον Ατζαγκούν, αλλά ο τελευταίος δεν κάνει (ακόμα μια) καλή πάσα.
20:55
24' Ο Κλωναρίδης γύρισε πίσω να πάρει την μπάλα, επιχείρησε ένα σουτ αφού βρήκε χώρο, κόντραρε η μπάλα και κατέληξε κόρνερ.
20:58
27' Κίτρινη κάρτα στον Κούρο και κερδισμένο φάουλ για τον Παναθηναϊκό, κάτι σαν... κόρνερ απ' τα δεξιά.
21:00
Σα να ανεβάζει ταχύτητα ο Παναθηναϊκός στα τελευταία λεπτά, θέλοντας να πιέσει κι άλλο τους φιλοξενούμενους (29').
21:03
Παίζει πολύ απ' τα δεξιά τα τελευταία λεπτά ο Παναθηναϊκός, με τον Κλωναρίδη να δίνει βοήθειες από εκεί.
21:04
33' Ο Ατρόμητος έφευγε... σφαίρα στην αντεπίθεση, ο Ναπολεόνι θέλησε να πετάξει την μπάλα στο συμπαίκτη του δίπλα, αλλά έκανε πολύ κακή πάσα και χάθηκε η ευκαιρία.
21:06
33' Κλωναρίδης-Νίνης-Καρέλης συνεργάζονται εξαιρετικά, αλλά ο τελευταίος κάνει κακό κοντρόλ και λίγο πριν πασάρει ξανά μέσα στην περιοχή του Ατρόμητου.
21:06
34' Δύσκολη κεφαλιά του Καρέλη, ψηλά άουτ η μπάλα.
21:10
38' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό!
21:10
Εξαιρετικό ποστάρισμα της μπάλας απ' τον Νίνη, δίνει με την μία στον Ατζαγκούν, αυτός αποφεύγει τον έναν αντίπαλό του, κάνει το σουτ απ' το κέντρο και το ύψος της περιοχής, αλλά ο Γκορμπούνοφ βρίσκει όσο χρειάζεται την μπάλα και διώχνει.
21:11
40' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Νίνη από κοντά, φεύγει λίγο άουτ η μπάλα
21:14
42' Γίνεται το γέμισμα από δεξιά, ο Καρέλης προσπαθεί για την κεφαλιά, αλλά δεν μπορεί να την πιάσει καλά. Υπήρξε και τράβηγμα στη φανέλα του απ' τον Φυτανίδη...
21:15
43' Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο για κράτημα πάνω στον Ζέκα.
21:16
45' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!
21:17
ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΓΚΟΛ
21:18
Μετά από γέμισμα του Νάνο απ' τα δεξιά, ο Ταυλαρίδης βρίσκει ελαφρώς την μπάλα, αυτή καταλήγει στα δίχτυα, αλλά ο Αρετόπουλος δεν το μετρά, καταλογίζοντας επιθετικό φάουλ του αμυντικού του τριφυλλιού.
21:18
Ημίχρονο στο ματς. Στο 0-0 τελικά το παιχνίδι, με μίνι ένταση προς το τέλος και κάποια μπουκάλια που έπεσαν, μετά το ακυρωθέν τέρμα.
21:20
Λάθος απόφαση του Αρετόπουλου, έπρεπε να μετρήσει το γκολ...
21:20
Ο Αρετόπουλος ενώ έχει καλή οπτική της φάσης και στην αρχή δείχνει σέντρα, στην συνέχεια αλλάζει την απόφασή του και δεν μετράει το γκολ του «Ταύλα»!
21:35
Ο Μπεργκ παίρνει την θέση του Κλωναρίδη με το... καλημέρα στο δεύτερο μέρος.
21:35
Στον αγωνιστικό χώρο και οι παίκτες του Ατρόμητου. Πάμε για την επανέναρξη του αγώνα.
21:36
Σέντρα στο δεύτερο μέρος
21:38
47' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό
21:38
Γρήγορα στην επίθεση οι πράσινοι, με τον Καρέλη να βγάζει κάθετη για τον Μπεργκ, ο Σουηδός από πλάγια θέση και φάτσα με τον Γκορμπούνοφ, δεν μπορεί να νικήσει στο τετ-α-τετ τον Λευκορώσο.
21:39
48' Κίτρινη κάρτα στον Μαρσελίνιο, ο οποίος εμπόδισε την γρήγορη εκτέλεση φάουλ.
21:40
50' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό
21:41
Εντυπωσιακό σουτ στην κίνηση του Καρέλη (από πάσα Νίνη), το βγάζει με πολύ δυσκολία ο Γκορμπούνοφ.
21:42
51' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Καραμάνος, έξω ο Μαρσελίνιο.
21:44
Έχει μπει πολύ καλά στο δεύτερο μέρος ο Παναθηναϊκός, ο οποίος έχει... ανοίξει το παιχνίδι του.
21:47
56' Γυριστό, δύσκολο σουτ του Μπεργκ, φεύγει ψηλά άουτ η μπάλα.
21:47
57' Νέα αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιδες μπαίνει στην θέση του Δημούτσου.
21:49
59' Κόρνερ για τον Ατρόμητο, μετά τη σέντρα-σουτ του Καραμάνου που κόντραρε.
21:49
Περνάει ανεκμετάλλευτο με τον Στιλ να μπλοκάρει εύκολα.
21:52
61' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό
21:54
Απίστευτη ενέργεια του Νίνη που... σπάει την μέση του Κατσουράνη με προσποίηση, βγάζει εξίσου εξαιρετική μπαλιά (με το μυτάκι) στον Μπεργκ κι αυτός στην πλάτη της άμυνας του Ατρόμητου και με εξίσου πανέμορφο τρόπο, πιάνει εν κινήσει το σουτ για το 1-0!
21:56
65' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα ο Μαυρίας, έξω ο Καρέλης.
21:58
67' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό
21:59
Με το που... μπήκε στον αγώνα, ο Μαυρίας βρίσκει χώρο απ' τα δεξιά, κάνει ωραία σέντρα και ο Μπεργκ σαν... killer που είναι, πετάγεται σε πρώτο χρόνο και με όμορφη γυριστή κεφαλιά κάνει το 2-0, κλειδώνοντας(;) το τρίποντο!
22:04
73' Σουτ του Μαυρία από διαγώνια θέση και απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής (μετά από ωραία πράσινη συνεργασία), μαζεύει στην κλειστή του γωνία ο Γκορμπούνοφ.
22:05
74' Επίσκεψη του Ατρόμητου μετά από ώρα στα καρέ του Παναθηναϊκού, ο Ούμπιδες γεμίζει για τον Κατσουράνη, αυτός κοντρολάρει, κάνει την κεφαλιά, αλλά δεν ανησυχεί ο Στιλ ο οποίος μαζεύει την μπάλα.
22:08
78' Μέσα ο Μπάλλας, έξω ο Κατσουράνης για τον Ατρόμητο. Αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό, με τον Λαγό να μπαίνει αντί του Κουτρουμπή που έκανε ακριβώς αυτό που του είχε ζητήσει ο Αναστασίου.
22:13
81' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό. Βαθιά μπαλιά του Ζέκα για τον Μπεργκ, αυτός από διαγώνια θέση σουτάρει, αλλά ο Γκορμπούνοφ του λέει όχι. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Μαυρίας επιχειρεί να σκοράρει απ' το ύψος της μικρής περιοχής και σε κενή εστία, ωστόσο υπό πίεση σημάδεψε άουτ.
22:13
82' Κίτρινη κάρτα στον Ατζαγκούν.
22:15
85' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο. Στην πρώτη ουσιαστικά σημαντική ευκαιρία των Περιστεριωτών, ο Κοντοές συνδυάζεται με τον Καραμάνο, ο πρώτος μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει από διαγώνια θέση, αλλά σημαδεύει άουτ.
22:17
86' Διαγώνιο σουτ του Νάνο με το... κακό πόδι, με διπλή προσπάθεια στην κλειστή γωνία του μαζεύει ο Γκορμπούνοφ.
22:20
Επιχειρεί στα τελευταία λεπτά να πιέσει ο Ατρόμητος. Πάντα στο 2-0 οι πράσινοι.
22:20
89' Εκτέλεση κόρνερ για τους Περιστεριώτες, πιάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι ο Καραμάνος, αλλά είναι άστοχος.
22:21
91' Κίτρινη κάρτα στον Μπούρμπο.
22:24
Λήξη του αγώνα. Νίκη 2-0 για τον Παναθηναϊκό απέναντι στον Ατρόμητο και πλέον στο +4 οι πράσινοι απ' τον ΠΑΟΚ.