Παρακολουθήστε σε real time μέσω του sport fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης, για την 3η αγωνιστική των play off. Περιγραφή από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

16:59
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ατρόμητος-Αστέρας, για την 3η αγωνιστική των play off της Super League.
17:01
Οι γηπεδούχοι είναι στην τέταρτη και τελευταία θέση του μίνι πρωταθλήματος με συγκομιδή έναν βαθμό. Την πρώτη αγωνιστική ήρθαν 1-1 με τον ΠΑΟΚ στο Περιστέρι, ενώ την Κυριακή έχασαν με 2-0 από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο.
17:03
Οι φιλοξενούμενοι έχουν μαζέψει επίσης έναν, αλλά κουβαλούσαν και άλλον έναν από την παρουσία τους στην κανονική διάρκεια της Super League με αποτέλεσμα να είναι στην τρίτη θέση με δύο βαθμούς. Στην πρεμιέρα έχασαν με 4-0 από τον Παναθηναϊκό στην Τρίπολη, ενώ την Κυριακή ήρθαν 0-0 με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.
17:04
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
17:06
Ατρόμητος (Νιόπλιας): Γκορμπούνοφ, Κοντοές, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Κιβρακίδης, Κατσουράνης, Μπάλλας, Πίτου Γκαρσία, Καραμάνος, Ούμπιντες, Ναπολεόνι.
17:06
Στον πάγκο των "μπλε" βρίσκονται οι Μπάρκας, Κούρος, Καράσκο, Μαρσελίνιο, Δημούτσος, Αγκουαζί και Γεωργίου.
17:07
Αστέρας (Βεργέτης): Θεοδωρόπουλος, Λούι, Γκοϊάν, Τσοκάνης, Σανκαρέ, Κουρμπέλης, Ιγκλέσιας, Ρόλε, Μάσα, Μπαντιμπανγκά, Μπαράλες
17:08
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι Μπαντής, Σκούρτης, Παντελιάδης, Ζησόπουλος, Πάρα, Αλόκο, Μουνάφο.
17:09
Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης, Γεώργιος Καλφόγλου, Νικόλαος Φαντόπουλος. Αρχικά, είχε οριστεί ο Γιώργος Κομίνης, αλλά η ΚΕΔ έβαλε στη θέση του τον Μακεδόνα ρέφερι, ο οποίος ήταν τέταρτος.
17:12
Στο ματς της κανονικής διάρκειας στο Περιστέρι ο Ατρόμητος επικράτησε 4-3, με τον Ναπολεόνι να κάνει χατ-τρικ, ενώ στην αναμέτρηση της Τρίπολης ο Αστέρας νίκησε με 1-0, χάρη σε τέρμα του Μπαράλες.
17:19
Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πρώην τεχνικού διευθυντή των ακαδημιών του Ατρόμητου, Τάκη Μιχαλέτου.
17:19
Έναρξη στο ματς!
17:24
Στο έδαφος ο Μάσα, που χτύπησε στο χέρι μετά από μονομαχία με τον Φυτανίδη.
17:26
Ο Αστέρας παίζει με δέκα προς το παρόν, ενώ τοποθετείται επίδεσμος στο αριστερό χέρι του Αργεντινού.
17:30
12' Κίτρινη στον Τσοκάνη, που έκανε τάκλιν στον Μπάλλα.
17:31
12' Κεφαλιά του Λαζαρίδη, μετά από εκτέλεση φάουλ από τον Ούμπιντες, η μπάλα αρκετά δίπλα από την εστία του Θεοδωρόπουλου.
17:33
14' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Ρόλε βρήκε τον Σανκαρέ μέσα στην περιοχή, αλλά δεν έπιασε καλά την κεφαλιά, ενώ ήταν σε καλή θέση και η μπάλα έφυγε εκτός εστίας.
17:34
15' Άστοχο σουτ του Μπάλλα. Οι παίκτες του Ατρόμητου κυκλοφόρησαν με υπομονή την μπάλα έξω από την αντίπαλη περιοχή και αυτή είχε αποδέκτη τον νεαρό μέσο που δεν μπόρεσε να βρει εστία.
17:37
17' Κεφαλιά του Μπαράλες που πρόλαβε τον Γκορμπούνοφ, ο οποίος έκανε κακή έξοδος, αλλά η φάση σταμάτησε σωστά από τον διαιτητή, καθώς ο Αργεντινός ήταν σε θέση off side.
17:37
18' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο! Πλαγιοκόπησε ο Κυβρακίδης και έκανε ωραίο γύρισμα από τα δεξιά, όμως ο Θεοδωρόπουλος αντέδρασε καλά και απομάκρυνε την μπάλα, ενώ Καραμάνος και Ναπολεόνι ήταν έτοιμη να... εκτελέσουν.
17:39
19' Σουτ του Μάσα έξω από την περιοχή για τον Αστέρα, μπλόκαρε ο Γκορμπούνοφ.
17:42
Η κατοχή της μπάλας είναι υπέρ του Ατρόμητου (57%-43%),
17:44
26' Φάουλ για τον Ατρόμητο σε καλή θέση από τα αριστερά.
17:45
Το εκτέλεσε ο Ούμπιντες και έδιωξε με γροθιές ο Θεοδωρόπουλος.
17:48
29' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Πίτου Γκαρσία βρέθηκε απέναντι από τον Θεοδωρόπουλο και λίγο πλάγια, μετά από μπαλιά του Καραμάνου, με τον Έλληνα πορτιέρο να βγαίνει νικητής.
17:48
30' Σουτ του Πίτου Γκαρσία έξω από την περιοχή. Αυτή τη φορά μπλόκαρε -και εύκολα- ο Θεοδωρόπουλος.
17:51
32' Κι άλλη απειλή από τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι ελίχθηκε από τα αριστερά, μπήκε στην περιοχή και έκανε δυνατό σουτ, αλλά πάνω στον Θεοδωρόπουλο που απομάκρυνε.
17:54
Έντονη ηλιοφάνεια αυτή τη στιγμή που κάνει δύσκολη τη ζωή των ποδοσφαιριστών.
17:55
36' Μεγάλη στιγμή για τον Αστέρα. Ο Ρόλε έπιασε το σουτ και ο Γκορμπόυνοφ έπεσε στην αριστερή του γωνία και έδιωξε με δυσκολία.
18:01
43' Κεφαλιά του Μπαράλες, που νίκησε στον αέρα τον Φυτανίδη, δεν ανησύχησε όμως τον Γκορμπόυνοφ.
18:03
44' Εκτέλεση φάουλ του Ρόλε, η μπάλα με δύναμη λίγο πάνω από την εστία του Γκορμπούνοφ.
18:04
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
18:04
45+1' Κίτρινη στον Κουρμπέλη και κερδισμένο φάουλ για τον Ατρόμητο σε πολύ καλή θέση.
18:06
Το εκτέλεσε ο Ούμπιντες, η μπάλα βρήκε στο τείχος.
18:06
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης 0-0
18:21
Έναρξη β' μέρους!
18:21
46' Πάρα αντί Μπαντιμπαγκά για τον Αστέρα.
18:25
49' Κίτρινη στον Σανκαρέ για φάουλ στον Πίτου Γκαρσία.
18:27
18:29
52' Κοντά στο γκολ ο Αστέρας. Ο Ρόλε εκτέλεσε ωραία του φάουλ, κεφαλιά του Πάρα με την μπάλα να φεύγει λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία, ενώ ήταν κοντά και οι Γκοϊάν, Ιγκλέσιας.
18:31
53' Επικίνδυνη στιγμή από τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιντες έκανε καλό γύρισμα από τα δεξιά και ο Λούι έδιωξε σωτήρια.
18:32
56' Κίτρινη στον Μπαράλες.
18:38
60' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιντες έκανε δυνατό σουτ από πλάγια θέση και μέσα στην περιοχή, με τον Σανκαρέ να διώχνει ωραία, ενώ η μπάλα κατευθυνόταν στην εστία.
18:39
Διπλή αλλαγή ετοιμάζει ο Νιόπλιας. Μαρσελίνιο και Αγκουαζί θα μπουν σε λίγο στο παιχνίδι.
18:40
61' Κίτρινη στον Γκοϊάν.
18:41
64' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Αγκουαζί και Μαρσελίνιο στο παιχνίδι. Εκτός Μπάλλας και Καραμάνος
18:42
66' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Σανκαρέ έκανε γκέλα λίγο έξω από την περιοχή και η μπάλα έφθασε στον Ναπολεόνι, που έπιασε δυνατό σουτ, όμως απέκρουσε ο Θεοδωρόπουλος.
18:47
71' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μουνάφο αντί του Μάσα.
18:51
75' Αλλαγή για Αστέρα και Ατρόμητο. Ο Ζησόπουλος στη θέση του Πάρα, που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. Ο Καράσκο στη θέση του Πίτου Γκαρσία.
18:54
79' Κίτρινη στον Φυτανίδη.
19:00
83' Απίστευτη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σουτ του Μαρσελίνιο μέσα από την περιοχή μετά από απομάκρυνση του Θεοδωρόπουλου, ο Καράσκο την πορεία της μπάλας, αλλά δεν μπόρεσε να τη βρει, ενώ ήταν μπροστά από το τέρμα και θα έφθανε απλά ένα... άγγιγμα.
19:07
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
19:09
90+2' Σουτ του Ναπολεόνι, μπροστά από την εστία τον σταματάει ο Τσοκάνης.