Ολυμπιακός - Ντούκλα 0-0

Ζωντανά η εξέλιξη του πρώτου φιλικού αγώνα προετοιμασίας του Ολυμπιακού. Αντίπαλός του η Ντούκλα Πράγας.

18:59
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την φιλική αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Ντούκλα Πράγας
19:01
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού:Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μαζουακού, Σιόβας, Αυλωνίτης, Μπουχαλάκης , Φορτούνης, Ζντιέλαρ, Τσόρι Ντομίνγκεζ, Χάρα, Πουλίδο
19:02
Η ενδεκάδα της Ντούκλα Πράγας:Ράντα, Γιέραμπεκ, Ματέι Χάνουσεκ, Μάρεκ Χάνουσεκ, Ποβάζανετς, Κάγιτς, Γιούρεντιτς, Μπέργκερ, Μπογκέλ, Στέτινα, Πρικρίλ
19:15
Σε 4-2-3-1 ο Ολυμπιακός με τους Ζντιέλαρ και Μπουχαλάκη αμυντικά χαφ, Τσόρι δεκάρι, αριστερά Φορτούνη, δεξιά Χάρα και Πουλίδο στην κορυφή
19:15
1' Σέντρα αγώνα
19:17
2' Καλή φάση για Ολυμπιακό. Ο Χάρα μπήκε από δεξιά, σουτ με το αριστερό, απόκρουση σε κόρνερ ο Ράντα
19:17
2' Κεφαλιά του Σιόβα από το κόρνερ, άουτ
19:25
10' Ωραία συνεργασία του Χάρα, με τον Φορτούνη, το σουτ (ή κοντρόλ) του πρώτου δεν είχε δύναμη. Εξαιρετική πάντως η προσπάθεια.
19:28
13' Κόρνερ για τη Ντούκλα
19:30
15' Φάουλ σε καλή θέση κερδίζει ο Πουλίδο
19:31
16' Δεν το εκτέλεσε καλά ο Μπουχαλάκης, πάνω στο τείχος η μπάλα.
19:33
17' Το σουτ του Πρικρίλ από καλή θέση, μπλοκάρει ο Ρομπέρτο με ωραία εκτίναξη
19:37
22' Ο Σαλίνο διώχνει ωραία σε κόρνερ προ του Πρίκλικ
19:39
24' Κίτρινη κάρτα για τον Σιόβα, για μαρκάρισμα στον Μπογκέλ
19:41
25' Ωραίο ένα-δύο του Σαλίνο με τον Πουλίδο, ο πρώτος βγάζει σέντρα, η μπάλα απομακρύνεται.
19:41
26' Τάιμ άουτ λόγω ζέστης, δίνει ο ρέφερι...
19:45
28΄ Σαλίνο, ωραία κάθετη στον Φορτούνη, ωραία σέντρα από δεξιά, προ του Χάρα, ο Ράντα μπλοκάρει.
19:51
35' Φορτούνης, Σαλίνο, κρύβουν την μπάλα, ωραίο κόψιμο της μπάλας στον Χάρα από δεξιά, το σουτ στο δοκάρι. Υπέροχη συνεργασία από τους "ερυθρόλευκους".
19:53
37' Κόρνερ για την Ντούκλα
19:55
39' Πολύ ωραία του Χάρα στον Φορτούνη, αυτός από κοντά δεν μπορεί να νικήσει τον Ράντα
20:02
45+1' Τέλος πρώτου μέρους. Πολύ καλό πρώτο ημίχρονο από τον Ολυμπιακό, που είχε δοκάρι στο 35' με τον Χάρα και ευκαιρία του Φορτούνη στο 39' αλλά έμεινε στο 0-0 στο πρώτο μέρος με την Ντούκλα Πράγας. Εξαιρετικοί οι Σαλίνο, Φορτούνης και Χάρα.
20:17
46' Σέντρα β΄μέρους
20:20
Λόρια αντί Ρομπέρτο, Γιαταμπαρέ αντί Ζντιέλαρ, Φουστέρ αντί Τσόρι, Kολοβός αντί Χάρα οι αλλαγές που έκανε ο Σίλβα με την έναρξη του δεύτερου μέρους
20:25
51' Ο Λόρια πέφτει στα πόδια του Ποζάβανετς και καθαρίζει τη φάση
20:35
60' Γιαννιώτας αντί Φορτούνη
20:36
62' Ωραία κούρσα του Φορτούνη από δεξιά, αλλά η σέντρα δεν ήταν που έπρεπε
20:41
Χαλαρά κυλούν τα τελευταία λεπτά, δίχως κάποια φάση και με αρκετά λάθη.
20:43
72' Ένα χτύπημα δέχθηκε ο Αυλωνίτης, αλλά δεν έχει κάτι σοβαρό και σηκώνεται γρήγορα. Ευκαιρία για λίγη δροσιά στους παίκτες των δύο ομάδων στο... τεχνικό τάιμ-άουτ.
20:48
76' Σουτ του Μαζουάκου απ 'το ύψος της μεγάλης περιοχής, φεύγει ψηλά άουτ η μπάλα.
20:52
Δέκα λεπτά απέμειναν για το φινάλε του φιλικού. Έχει πέσει ο ρυθμός του ματς, λογικό όταν μιλάμε για τόσο πρώιμο στάδιο προετοιμασίας.
20:59
88' ΓΚΟΛ για την Ντούκλα
21:00
Απ' τα δεξιά επιτέθηκε η ομάδα της Τσεχίας και μετά από ωραίο συνδυασμό ο Γιουρέντις πλάσαρε εύστοχα τον Λόρια για το 1-0.
21:03
Τέλος στο ματς.
21:03
Φιλική ήττα για τον Ολυμπιακό. Στο πρώτο μέρος ήταν πολύ καλός, στο δεύτερο έμεινε από δυνάμεις και ρυθμό λόγω και της κούρασης για την εποχή.