Πάμε να δούμε την ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Ρομπέρτο, Μαζουακού, Αυλωνίτης, Βούρος, Σαλίνο, Ζντίελαρ, Μπουχαλάκης, Ντοσεβί, Φορτούνης, Τσόρι, Χάρα
Δύο προβλήματα της τελευταίας στιγμής για τον Μάρκο Σίλβα. Οι ερυθρόλευκοι θα αγωνιστούν σήμερα χωρίς του Σιόβα και Μιλιβόγιεβιτς.
Ο πρώτος λόγω κόπωσης παρέμεινε στο ξενοδοχείο και δεν προπονήθηκε ομαδικά το πρωί του Σαββάτου. Ο Σέρβος άσος ένιωσε ενοχλήσεις στο πόδι κατά τη διάρκεια της προπόνησης και σταμάτησε να γυμνάζεται.
Στην Αυστρία βρίσκεται και το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας, Φελίπε Πάρντο.
18:56
Ο Σαρλ Ιτάνζ, πλέον αγωνίζεται στην Ρίζεσπορ, τα λέει με τον παλιό του συμπαίκτη στον Ατρόμητο Τάσο Καραμάνο. Εικόνα live21960239/110147.jpg
19:03
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:04
Tα πρώτα του αυτόγραφα στους φίλους του Ολυμπιακού υπέγραψε ο Φελίπε Πάρντο. Εικόνα live21960239/49143.jpg
19:05
2' Φάση για τον Ολυμπιακό. Εκτέλεση φάουλ του Τσόρι, ο Χάρα παίρνει την κεφαλιά, με την μπάλα να φεύγει δίπλα απ' την εστία.
19:13
9' Τελική για τον Ολυμπιακό. Ο Φουρτούνης πιάνει με την μία φαλτσαριστό σουτ έξω απ' την περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω απ' την εστία.
19:21
17' O Ολυμπιακός ελέγχει τον ρυθμό και ψάχνει τρόπο να μπει στην αντίπαλη περιοχή.
19:24
21' Φάση για τον Ολυμπιακό. Συρτά εκτελεσμένο κόρνερ του Τσόρι, ο Φουρτούνης κάνει τακουνάκι στο πρώτο δοκάρι, όμως οι αμυντικοί διώχνουν.
19:25
22' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό. Η φάση συνεχίζεται, ο Τσόρι γυρνάει την μπάλα, ο Ντοσεβί αμαρκάριστος πιάνει δυνατό σουτ και η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι του Ιτάνζ.
19:26
Αισθητή η παρουσία των οπαδών του Ολυμπιακού, που παρακολουθούν από κοντά το ματς. Εικόνα live21960239/60936.jpg
19:27
24' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Όμορφη κεφαλιά του Μπουχαλάκη από το ύψος του πέναλτι, ο Ιτάνζ πέφτει και διώχνει με δυσκολία.
19:29
26' Ολιγόλεπτη διακοπή στο ματς, προκειμένου να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.
19:38
35' Σταθερά στην επίθεση οι ερυθρόλευκοι.
19:40
37' Μεγάλη ευκαρία για τον Ολυμπιακό. Εξαιρετική ενέργεια και γύρισμα του Μαζουακού, ο Χάρα κάνει την προβολή αλλά ο Ιτάνζ διώχνει.
19:41
38' Εκτέλεση φάουλ του Τσόρι, η μπάλα περνάει από τον Αυλωνίτη και φεύγει άουτ.
19:42
39' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Χάρα αποφεύγει τον Ομποαμπόνα, βγαίνει απέναντι στον Ιτάνζ, όμως πλασάρει άστοχα.
19:42
40' Κίτρινη κάρτα στον Μαζουακού.
19:49
45+1' Σουτ του Χάρα με το αριστερό έξω απ' την περιοχή, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ.
19:51
45+3' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
19:51
Παραμένει το 0-0 στο φιλικό του Ολυμπιακού με την Ρίζεσπορ.
20:05
Αρκετές αλλαγές για τον Ολυμπιακό και ντεμπούτο για τον Στέφανο Καπίνο.
20:06
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:06
Κασάμι, Ελαμπντελαουί και Ντουρμάζ αντί των Ζντιελάρ, Σαλίνο και Ντοσεβί
20:13
53' Κάπως καλύτερα έχουν μπει οι παίκτες της Ρίζεσπορ, χωρίς, ωστόσο, να απειλούν την εστία του Καπίνο.
20:13
20:15
55' Μακρινό σουτ του Κασάμι μπλοκάρει ο γκολκίπερ της Ρίζεσπορ.
20:17
57' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Χάρα από πλάγια θέση, η μπάλα παράλληλα με την εστία.
20:18
58' Νέα τελική για τον Ολυμπιακό. Οι ερυθρόλευκοι κλέβουν και βγάζουν αντεπίθεση, ο Τσόρι επιχειρεί να τελειώσει την φάση, όμως η μπάλα καταλήγει κόρνερ έπειτα από παρέμβαση αμυντικού.
20:19
60' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Χάρα παίρνει την κεφαλιά, έπειτα από κόρνερ, διώχνουν πάνω στην γραμμή οι αμυντικοί.
20:20
60' Νέα φάση για τον Ολυμπιακό. Ο Τσόρι κλέβει την μπάλα, που φτάνει στα πόδια του Κασάμι, αυτός κάνει το σουτ, όμως ο Ακάν κόβει την πορεία της μπάλας με χέρι έξω απ' την περιοχή.
20:20
Κίτρινη κάρτα στον Ακάν για την παράβαση.
20:21
61΄ Κακή εκτέλεση του φάουλ από τον Ντουρμάζ, η μπάλα ψηλά άουτ.
20:21
62' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Φουστέρ και Κολοβός στις θέσεις των Τσόρι και Φορτούνη.
20:22
63' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό. Ωραία ενέργεια του Κολοβού, ο αντίπαλος αμυντικός βάζει το πόδι του και τον ανατρέπει.
20:23
63' Δοκάρι! Ο Φουστέρ σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Ακάν!
20:30
70' Μίνι-τάιμ άουτ για το απαραίτητο δρόσισμα των παικτών.
20:31
71' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στην θέση του Χάρα πέρασε ο Ολαϊτάν.
20:32
71' Περνάει και πάλι στο ματς του Σαλίνο. Αντί του Μαζουακού.
20:33
73' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γιαταμπαρέ αντί του Μπουχαλάκη.
20:37
78' Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός.
20:40
80' Μακρινό σουτ του Ντενίζ Καντά, ο Καπίνο ελέγχει την φάση και βλέπει την μπάλα να φεύγει άουτ.
20:43
83' ΓΚΟΛ 1-0 ο Ολυμπιακός!
20:43
Τραγικό γύρισμα του Ομποαμπόνα, ο Φουστέρ μπαίνει στην φάση και με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ.
20:47
88' Φάση για τον Ολυμπιακό. Κοντινή κεφαλιά του Φουστέρ, η μπάλα λίγο άουτ.
20:50
90' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό. Γύρισμα του Γιαταμπαρέ, ο Ολαϊτάν πλασάρει αμαρκάριστος στο δοκάρι.
20:52
90+2' Τέλος της αναμέτρησης