Λεβαδειακός-Παναθηναϊκός 1-3

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του φιλικού αγώνα του Παναθηναϊκού με τον Λεβαδειακό. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

19:13
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το πρώτο φιλικό του Παναθηναϊκού στην Ελλάδα.
19:14
Αντίπαλος ο Λεβαδειακός με τον Γιάννη Αναστασίου να έχει την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει παίκτες με λίγο χρόνο συμμετοχής ως τώρα.
19:17
Αλλά και για το ντεμπούτο του Σέρχιο Σάντσεθ.
19:18
Οι "πράσινοι" ολοκλήρωσαν το βασικό στάδιο προετοιμασίας στην Ολλανδία κι έχουν δύο ακόμη φιλικά, το σημερινό στη Βοιωτία και στις 22/7 με την Ουντινέζε στη "Λεωφόρο Αλεξάνδρας" πριν ριχτεί στη μάχη του γ' προκριματικού του Τσάμπιονς Λιγκ απέναντι στην Κλαμπ Μπριζ.
19:23
Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Στιλ, Μπούρμπος, Τριανταφυλλόπουλος, Κουτρουμπής, Χουχούμης, Λαγός, Λουντ, Δώνης, Ατζαγκούν, Καλτσάς, Πέτριτς.
19:24
Στην Αθήνα έμειναν οι Μπεργκ, Πράνιτς, Βέμερ, Ταυλαρίδης, Κοτσόλης και οι Ζέκα, Εσιέν, Νάνο, Κλωναρίδης, Τελάντερ.
19:25
Ραδιοφωνική μετάδοση του φιλικού από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 και τηλεοπτική από το Novasports 2.
19:30
Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Λίγος κόσμος στο γήπεδο.
19:31
Στο β' ημίχρονο θα κάνει -εκτός απροόπτου- την πρώτη του εμφάνιση ο Σέρχιο Σάντσεθ.
19:31
Στον πάγκο ο Ισπανός στόπερ, μαζί με τους Αναγνωστόπουλο, Τζανουλίνο, Αγγελόπουλο, Καρέλη και Μαρινάκη.
19:32
1' Σέντρα στο φιλικό.
19:34
3' Σε ετοιμότητα ο Στιλ στην κεφαλιά του Μάντζιου μέσα από την περιοχή.
19:37
5' Η κεφαλιά του Καλτσά κατέληξε άουτ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
19:38
Με διάταξη 4-3-2-1 παρατάσσεται η ομάδα του Αναστασίου.
19:41
10' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό! Διπλή ευκαιρία με τον Πέτριτς να δέχεται την μπάλα στην περιοχή από το γύρισμα του Καλτσά αλλά -υπό πίεση- να μην μπορεί να πλασάρει στα δίχτυα.
19:44
13' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ, 1-0.
19:45
Μακρινό σουτ από τον Μιλιάζες, ασταθής επέμβαση από τον Στιλ που προσπαθεί σε δεύτερο χρόνο να σώσει, δίχως όμως να τα καταφέρει.
19:46
15' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό!
19:47
Κάθετη μεταβίβαση του Λουντ για τον Δώνη, που μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή από δεξιά, αλλά σούταρε στο αριστερό δοκάρι.
19:55
22' Ο Ατζαγκούν δοκίμασε το πόδι του αρκετά μέτρα έξω από την αντίπαλη περιοχή, αλλά η προσπάθειά του κατέληξε ψηλά άουτ.
20:01
30' Δοκάρι για τον Λεβαδειακό! Το δυνατό σουτ του Μαχαίρα, "τραντάζει" το αριστερό δοκάρι.
20:06
Έχει σηκωθεί για προθέρμανση ο Σάντσεθ. Θα περάσει στο δεύτερο μέρος.
20:10
38' Κάθετη πάσα για τον Μάντζιο, που πέρασε τον Στιλ, αλλά άνοιξε πολύ το κοντρόλ του και έχασε τον έλεγχο της μπάλας.
20:11
40' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό.
20:12
Ο Καλτσάς "κατέβασε" την μπάλα και με διαγώνιο σουτ από τα όρια της περιοχής, την έστειλε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι.
20:15
44' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, 1-1.
20:16
Ο Κουτρουμπής πήρε την πρώτη κεφαλιά, ο Καλτσάς τη δεύτερη και ισοφάρισε για τους "πράσινους". Η φάση ξεκίνησε από τα πόδια του Λουντ και το φάουλ που εκτέλεσε από δεξιά.
20:18
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Από ένα γκολ κι ένα δοκάρι για κάθε ομάδα στο α' μέρος.
20:36
Ώρα για το ανεπίσημο ντεμπούτο του Σάντσεθ.
20:36
Πέρασε στη θέση του Λαγού ο Ισπανός.
20:37
Στα χαφ ο Κουτρουμπής, δίδυμο με τον Τριανταφυλλόπουλο στα μετόπισθεν το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας.
20:37
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
20:38
47' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ, 2-1.
20:41
Ο Λουντ έφερε την μπάλα στην περιοχή με εκτέλεση κόρνερ, ο Τριανταφυλλόπουλος έκανε την πρώτη προβολή, ο Τσιντώντας έδιωξε προσωρινά και ο Πέτριτς στην επαναφορά πλάσαρε στα δίχτυα.
20:49
20:57
Χωρίς φάσεις στο δεύτερος μέρος, αλλά με ρυθμό το φιλικό.
20:59
67' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Στη θέση του Χουχούμη πέρασε ο Μαρινάκης.
21:02
70' Νέα αλλαγή για το "τριφύλλι": Ο Αγγελόπουλος αντί του Δώνη.
21:06
73' Συνεχίζεται το φρεσκάρισμα από τον Αναστασίου: Ο Καρέλης στο ματς, αντί του Καλτσά.
21:10
79' Ο Στιλ έδιωξε με τις γροθιές το σουτ του Παππά.
21:12
81' Στην πάνω πλευρά των διχτύων το χτύπημα φάουλ του Κατίδη.
21:13
82' Άλλη μια αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Τζανουλίνος πέρασε στη θέση του Ατζαγκούν.
21:14
84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ, 3-1.
21:15
Ο Μαρινάκης έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Καρέλης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
21:18
87' Καλή στιγμή και πάλι με πρωταγωνιστή τον Καρέλη, ο οποίος σούταρε άουτ.
21:24
90+3' Λήξη του αγώνα.