ΠΑΟΚ-Λοκομοτίβα 6-0

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση ΠΑΟΚ-Λοκομοτίβα για τον β’ προκριματικό γύρο του Europa League στη ρεβάνς της ήττας με σκορ 2-1. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM.

19:25
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Λοκομοτίβα.
19:26
Η ομάδα της Θεσσαλονίκης καλείται να ανατρέψει το 2-1 του πρώτου αγώνα και να συνεχίσει να αγωνίζεται στο Europa League.
19:28
Ο ΠΑΟΚ θα ξεκινήσει τον αγώνα με τους Όλσεν, Βίτορ, Κόστα, Τζαβέλλα, Κίτσιου, Κάτσε, Πέλκα, Τζιόλη, Μακ, Λούκας και Κουλούρη.
19:28
Ενώ στον πάγκο θα βρίσκονται οι Μελίσσας, Σκόνδρας, Ρατς, Γκολάσα, Μαντούρο, Μυστακίδης, Σαλπιγγίδης
19:32
Η ενδεκάδα των Κροατών αποτελείται από τους Ζελένικα, Μπάρτολετς, Μρτσέλα, Πρένγκα, Μπρούσιτς, Λέκο, Μπεγκόνια, Αντριγιάσεβιτς, Κόλαρ, Σόβσιτς, Μάριτς.
19:32
Και αναπληρωματικοί είναι οι Ζαρκόβ, Μάμιτς, Τσαπάν, Πούλιτς, Φιόλιτς, Μίσιτς, Ντόλεζαλ.
19:59
Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα.
19:59
1' Σέντρα στο ματς.
20:01
Εκρηκτικό ξεκίνημα από τους γηπεδούχους που θέλουν από την αρχή να πιέσουν ασφυκτικά τον αντίπαλο.
20:03
3' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
20:04
Μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα φτάνει στον Λούκας που βρισκόταν μέσα στην περιοχή. Δίχως δυσκολία ο Ισπανός σημαδεύει σωστά και κάνει το 1-0!
20:05
Από πολύ νωρίς ο ΠΑΟΚ φτάνει σε σκορ που του δίνει πρόκριση και αλλάζει πλήρως τα δεδομένα του αγώνα.
20:06
7' ΓΚΟΛ 2-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
20:07
Καταπληκτική κάθετη μπαλιά του Λούκας στον Μακ που βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, περνά και τον Ζελένικα και διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.
20:12
13' Καλό σουτ του Κάτσε έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.
20:13
14' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
20:14
Ο Κουλούρης επιχειρεί σουτ που καταλήγει να είναι ιδανική... πάσα στον Πέλκα που βρέθηκε στην καρδιά της μικρής περιοχής αφύλαχτος και από κοντά κάνει το 3-0.
20:14
15' Κίτρινη κάρτα στον Κίτσιου.
20:21
21' Πολύ ωραία ενέργεια του Πέλκα που προσπαθεί εκτός περιοχής να "κρεμάσει" τον τερματοφύλακα της Λοκομοτίβα, όμως η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
20:24
25' Αλλαγή για την Λοκομοτίβα. Ο Μίσιτς αντί του Πρένγκα.
20:29
28' Κίτρινη κάρτα ο Τζιόλης.
20:34
34' 4-0 ο ΠΑΟΚ!
20:35
Πολύ ωραία κίνηση του Κίτσιου από τα δεξιά και σουτ με το αριστερό, κανένα περιθώριο αντίδρασης από τον Ζελένικα, ακόμη ένα γκολ για τον ΠΑΟΚ.
20:44
44' Κίτρινη κάρτα ο Μπεγκόνια.
20:46
45' Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
20:47
45'+2' Λήξη του πρώτου μέρους.
21:02
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
21:03
Από μία αλλαγή για κάθε ομάδα. Ο Μαντούρο αντί του Τζιόλη και ο Ντολεζάλ στη θέση του Λέκο.
21:08
50' Ωραίο σουτ από τον Μακ, διώχνει σε κόρνερ ο Ζελένικα.
21:13
56' Άσχημο κοντρόλ του Κόλαρ, δίνει την ευκαιρία στον Όλσεν να μαζέψει εύκολα την μπάλα.
21:14
57' Αλλαγή για την Λοκομοτίβα. Ο Τσαπάν αντί του Μάριτς.
21:15
58' Μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Μακ, ο οποίος αφύλαχτος μέσα από την περιοχή μετά από εξαιρετική πάσα του Κουλούρη, πετά την μπάλα πολύ ψηλά άουτ.
21:16
59' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ!
21:19
Ο Μακ ζαλίζει την άμυνα της Λοκομοτίβα και γυρίζει την μπάλα από αριστερά, ο Μρτσέλα προσπαθεί να διώξει αλλά σημαδεύει το... πρόσωπο του Αντριγιάσεβιτς που άθελά του στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας! 5-0 για τους Θεσσαλονικείς.
21:19
61' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ρατς στη θέση του Κουλούρη.
21:22
65' Κεφαλιά του Κόστα μετά από κόρνερ δεν βρίσκει στόχο.
21:30
72' Αν και υπήρχε οφσάιντ το οποίο και σφυρίχτηκε, τη σημειώνουμε γιατί ακόμη και ως μη γενόμενη, είναι η μόνη φάση για τη Λοκομοτίβα. Ο Μπάρτολετς βρίσκεται τετ α τετ με τον Όλσεν που αποκρούει εντυπωσιακά.
21:31
73' Κίτρινη κάρτα στον Λούκας.
21:39
81' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μυστακίδης περνά στη θέση του Λούκας που καταχειροκροτείται από τον κόσμο.
21:41
84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
21:42
Ωραία ατομική ενέργεια του Κίτσιου που γυρίζει την κατάλληλη στιγμή στον Μακ, ο οποίος αυτήν τη φορά δεν αστοχεί και κάνει το 6-0!