Αντάλιασπορ-Ολυμπιακός 0-0

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη του φιλικού του Ολυμπιακού με την Αντάλιασπορ στην Τουρκία. Βασικός ο Καπίνο. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

20:12
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης, Αντάλιασπορ-Ολυμπιακός, που θα ξεκινήσει στις 20:30 επί τουρκικού εδάφους.
20:13
Αυτό είναι το δεύτερο φιλικό μέσα σε λίγες ημέρες για την ομάδα του Μάρκο Σίλβα στην Τουρκία, μετά από αυτό κόντρα στην Φενέρμπαχτσε, όπου ηττήθηκε με 3-2.
20:16
Αρκετές οι αλλαγές του Πορτογάλου συγκριτικά με την προ δύο ημερών αναμέτρηση. Βασικός ο Στέφανος Καπίνο. Στην κορυφή ο Ολαϊτάν.
20:16
Αναλυτικά η ενδεκάδα των «ερυθρόλευκων»: Καπίνο, Αυλωνίτης, Βούρος, Ελαμπντελαουί, Μαζουακού, Κασάμι, Ζντιέλαρ, Φουστέρ, Ντουρμάζ, Ντοσεβί, Ολαϊτάν.
20:19
Στον πάγκο βρίσκονται οι Γιαννιώτης, Πάρντο, Καραμάνος, Χάρα, Σαλίνο, Γιαννιώτας Φορτούνης, Μπουχαλάκης, Λάτσι, Τσόρι.
20:28
Αντάλιασπορ: Οζένκ, Σίμσεκ, Αράτ, Τσελούστκα, Αϊτακ, Τσίκο, Μπεκμεζκί, Ακμπάμπα, Μπασάν, Κίλιτς, Μπιλά.
20:30
Εντός ολίγου ξεκινάει η αναμέτρηση...
20:32
Ο ύμνος της Τουρκίας...
20:32
Και τώρα ακούγεται ο ύμνος της Ελλάδος...
20:35
Έναρξη στο ματς!
20:39
3' Μικρή διακοπή, λόγω τραυματισμού του Κασάμι.
20:39
Όλα καλά, σηκώθηκε.
20:42
7' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Φουστέρ εκτέλεσε κόρνερ από τα δεξιά, ο Ολαϊτάν πήρε την κεφαλιά από την μικρή περιοχή και έδιωξε η αντίπαλη άμυνα. Η φάση ξεκίνησε από καλή συνεργασία των Ντοσεβί-Ομάρ από τα δεξιά.
20:44
8' Φάση στα καρέ του Ολυμπιακού. Ο Αυλωνίτης έκανε το λάθος κοντά στην περιοχή της ομάδας του και ο Ακμπάμπα έγινε κάτοχος της μπάλας, αλλά το σουτ του δεν ήταν καλό και μπλόκαρε εύκολα ο Καπίνο.
20:47
10' Σουτ Μπιλά έξω από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Καπίνο.
20:51
14' Φάση με τον Φουστέρ για τον Ολυμπιακό. Ο Ισπανός τροφοδοτήθηκε από τον Κασάμι, έκανε κίνηση μέσα στην περιοχή, αλλά το σουτ του σταμάτησε σε σώματα αντίπαλου αμυντικού.
20:52
17' Καλή προσπάθεια με τον Ολαϊτάν για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά, ενώ ήταν μπροστά στην εστία ο Ντοσεβί. Ο Νιγηριανός έφερε κέρδος ένα κόρνερ τελικά.
20:54
20' Πολύ καλή στιγμή για την τούρκικη ομάδα! Ο Μπασάν βγαίνει πολύ γρήγορα στην αντεπίθεση και παρότι προς το τέλος τα χάλασε, κατάφερε να σώσει τη φάση, σεντράροντας για τον Κίλιτς, που έκανε μονοκόμματο σουτ με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από την εστία του Καπίνο.
20:57
22' Ωραία σέντρα του Ντουρμάζ από τα αριστερά, δεν έπιασε καλή την κεφαλιά ο Φουστέρ και ο κίνδυνος απομακρύνθηκε.
21:00
26' Εκτέλεση κόρνερ από τον Φουστέρ, κεφαλιά του Κασάμι και κόρνερ ξανά για τον Ολυμπιακό.
21:03
27' Αναγκαστική αλλαγή για την Αντάλιασπορ. Αποχώρησε ο Τσελούτσκα και στη θέση του ο Γκορ.
21:04
21:06
29' Σουτ του Κασάμι έξω από την περιοχή, ο Οζένκ έπεσε στη δεξιά του γωνία και μπλόκαρε.
21:07
32' Εκτέλεση φάουλ από τον Κίλιτς, ασταθής η πρώτη επέμβαση από τον Καπίνο, μπλόκαρε όμως με την δεύτερη.
21:19
44' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Κασάμι έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και έφθασε στον Ντουρμάζ που ήταν σε καλή θέση, εντός της περιοχής και είχε αρκετό χώρο, αλλά σούταρε με τη μια και αστόχησε.
21:21
Τέλος πρώτου ημιχρόνου μετά από ένα λεπτό περίπου επιπλέον χρόνο.
21:34
Τσόρι αντί Ζντιέλαρ, Χάρα αντί του Ολαϊτάν, Πάρντο αντί Ντουρμάζ, Μπουχαλάκης, αντί του Κασάμι, Φορτούνης αντί Φουστέρ, Νικολάου αντί Μαζουακού στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.
21:40
48' Καλό ξεκίνημα, με φάση για τον Ολυμπιακό στο δεύτερο μέρος. Ο Ομάρ δυνατό σουτ, έδιωξε με δυσκολία ο αντίπαλο πορτιέρο.
21:43
50' Γλυκά εκτελεσμένο φάουλ από τον Τσόρι, η μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.
21:46
51' Σέντρα του Ντοσεβί, δεν πιάνει καλά την κεφαλιά ο Χάρα μπροστά από την εστία, η μπάλα περνάει παράλληλα.
21:48
Σε άλλη ταχύτητα ο Ολυμπιακός και γενικότερα το παιχνίδι το δεύτερο μέρος.
21:51
57' Αλλαγή για την Αντάλιασπορ. Ο Λαζάρεβιτς στη θέση του Κίλιτς.
21:55
59' Αλλαγή για την Αντάλιασπορ. Ο Γιλντιρίμ στη θέση του Μπεκμεζκί
21:59
65' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Μπουχαλάκη έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το δοκάρι της Αντάλιασπορ.
22:00
66' Ο Αράς στη θέση του Εταμέ
22:02
66΄Απειλεί η Αντάλιασπορ. Φάουλ Λαζάρεβιτς, ο Τετσίκ έκανε την προβολή, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.
22:02
67' Κι άλλη αλλαγή για την Αντάλιασπορ. Ντεμίρ στη θέση του Οζνέκ
22:04
69' Σέντρα Ντοσεβί από δεξιά, ο Πάρντο από τα αριστερά επιχείρησε το σουτ, η μπάλα εκτός.
22:05
72' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μπενίτες στη θέση του Ντοσεβί.
22:09
77' Χαμηλό σουτ του Μπενίτες, δεν δυσκολεύεται ο αντίπαλος πορτιέρο.
22:16
83' Πλησίασε στο γκολ η Αντάλιασπορ! Ο Λαζάρεβιτς κουβάλησε αρκετά την μπάλα, ο Ντιαρά επιχείρησε το σουτ από τα δεξιά, έδιωξε με δυσκολία ο Καπίνο και απομάκρυνε η άμυνα του.
22:19
85' Σουτ του Λαζάρεβιτς, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
22:19
86' Καλή στιγμή με τον Μπενίτες για τον Ολυμπιακό, μπλόκαρε ο Ντεμίρ.
22:20
87' Σουτ του Ντιαρά, μπλόκαρε ο Καπίνο.
22:20
88' Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό!
22:21
88' Ο Τσόρι κέρδισε τον προσωπικό του αντίπαλο στην αντεπίθεση και έβγαλε στον Μπενίτες, αλλά η πάσα δεν ήταν η ιδανική, όπως και η αντίδραση του Παραγουανού και ο κίνδυνος πέρασε για τους Τούρκους.