Παναθηναϊκός-Μπριζ 2-1(ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση Παναθηναϊκός-Μπριζ για τον γ' προκριματικό γύρο του Champions League. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM.

19:51
Καλησπέρα από το "Απόστολος Νικολαΐδης". Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με την Μπριζ για τα προκριματικά του Champions League.
19:53
Πριν από είκοσι λεπτά περίπου έφτασε στο γήπεδο η αποστολή των "πρασίνων" που έγινε δεκτή με ενθουσιασμό από τον κόσμο της ομάδας.
19:58
Αρκετοί φίλοι του τριφυλλιού στους γύρω δρόμους, όχι όμως και στις εξέδρες για την ώρα. Βέβαια, έχουμε μία ώρα και κάτι μέχρι τη σέντρα.
20:09
Βγαίνουν για ζέσταμα οι τερματοφύλακες της Μπριζ. Χλιαρές αποδοκιμασίες από τους οπαδούς του Παναθηναϊκού που νωρίτερα, όταν έφτασαν οι Βέλγοι φίλαθλοι είχαν υποδειγματική συμπεριφορά. Είναι χαρακτηριστικό πως κατά την άφιξη και την είσοδό τους στην εξέδρα που θα τους φιλοξενήσει, δεν χρειάστηκε να ληφθούν καν υποτυπώδη μέτρα από την αστυνομία. Μακάρι να συνεχιστεί αυτό.
20:13
Αποθέωση για τους γκολκίπερ του Παναθηναϊκού. Ξεκινά βασικός ο Κοτσόλης.
20:13
Για να δούμε τις ενδεκάδες των αποψινών αντιπάλων.
20:17
Ο Αναστασίου επιλέγει να ξεκινήσει με Κοτσόλη, Βέμερ, Ταυλαρίδη, Σάντσεθ, Πράνιτς, Κουτρουμπή, Ζέκα, Ατζαγκούν, Νίνη, Καρέλη, Μπεργκ.
20:18
Οι οποίοι μόλις τώρα βγαίνουν για ζέσταμα υπό τους ήχους του ύμνου της ομάδας και τα συνθήματα των οπαδών.
20:20
Στον πάγκο: Στιλ, Χουχούμης, Τριανταφυλλόπουλος, Λαγός, Λουντ, Καλτσάς, Πέτριτς.
20:23
Η ενδεκάδα της Μπριζ αποτελείται απόν τους Μπρουζές, Ντε Φο, Ντουάρτε, Ντε Μποκ, Μεχελε, Μπολινγκολί, Σίμονς, Βάσκεθ, Βανάκεν, Βόλμερ, Ντιαμπί
20:25
Ενώ αναπληρωματικοί είναι οι Τένκενς, Κουλς, Ντεσβιλ, Ντε Σουτερ, Ισκιέρδο, Στορμ, Ουλαρε.
20:33
Σαφώς περισσότερος κόσμος στο γήπεδο, γεμίζει σιγά-σιγά η Λεωφόρος.
20:44
Συνθήματα και παλμός από την κερκίδα, ενώ οι παίκτες του Αναστασίου κατευθύνονται προς τα αποδυτήρια. Τώρα "μυρίζει" ματς!
20:45
Ολοκληρώνουν το ζέσταμά τους και οι Βέλγοι.
20:47
Τελικά, λιγότεροι από 100 οι οπαδοί της Μπριζ που βρίσκονται στο γήπεδο, αν και αρχικά οι Βέλγοι είχαν ζητήσει 1500 εισιτήρια.
20:53
Φανταστική ατμόσφαιρα από τον κόσμο που έχει ζεσταθεί ήδη, ενώ αναμένουμε την επίσημη είσοδο των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.
20:56
Διαιτητές και ποδοσφαιριστές πατούν χορτάρι για το κλασικό τελετουργικό καθώς πλησιάζουμε στη σέντρα.
20:58
1' Σέντρα αγώνα
21:02
3' Διακοπή λόγω τραυματισμού Ντε Μποκ
21:03
4' Πρώτο κόρνερ για Μπριζ
21:03
5' Κεφαλιά του Ντουάρτε έξω
21:06
Ο Μπεργκ στη φάση του 4' φαίνεται πως δεν είναι οφσάιντ από την κεφαλιά του Καρέλη σε μια πολύ οριακή φάση
21:07
8' Πρώτο κόρνερ για Παναθηναϊκό
21:09
10' ΓΚΟΛ Η ΜΠΡΙΖ ο Μπομπό
21:11
O Βανάκεν από δεξιά κάνει τη σέντρα, ο Σάντσεθ έχει βγει πάνω του η μπάλα στην καρδιά της άμυνας και το 0-1 από τον Μπομπό. Ο Βέμερ δεν πήδηξε καν για ν' ανακόψει την σέντρα...
21:12
13' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπριζ από τον Βανάκεν, μετά από παράλληλη σέντρα του Βάσκεθ
21:14
15' Φάουλ του Βάσκεθ στο τείχος η μπάλα κι απομακρύνεται
21:18
21:22
23' Πρώτη καλή στιγμή του Παναθηναϊκού, με τον Νίνη, να σουτάρει από θέση έξω δεξιά εκτός περιοχής, η μπάλα στην εξωτερική μεριά του τέρματος.
21:22
24' Ταϊμ άουτ λόγω ζέστης
21:24
25' Αρχίζει ξανά το ματς
21:26
27' Φάουλ κερδίζει πλάγια αριστερά εκτός περιοχής το "τριφύλλι"
21:31
33' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό
21:31
Ο Μπεργκ σπάει τη μπάλα στον Καρέλη, που ανατρέπεται από τον Μέχελε
21:32
34' Κακό πέναλτι από τον Μπεργκ, αποκρούει Μπρουζές με τα πόδια
21:35
37' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό
21:35
37' ΓΚΟΛ Ο ΜΠΕΡΓΚ
21:36
Εκτελεί κόρνερ ο Νίνης, συρτά για τον Κουτρουμπή, υποψία παράβασης (πέναλτι) η μπάλα ξανά στο Νίνη, που σεντράρει από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, με κεφαλιά ο Μπεργκ το 1-1
21:39
40' Ο Κοτσόλης σωτήρια βγαίνει σε σέντρα, ενώ ο Μπομπό είχε φύγει στην πλάτη του Βέμερ
21:41
43' Κίτρινη για Σάντσεθ για μαρκάρισμα στον Ντιαμπί
21:43
Κόκκινη τελικά με παρέμβαση του 4ου -προφανώς - αλλάζει απόφαση ο Ρώσος ρέφερι και αποβάλλει τον Σάντσεθ.
21:46
45+2' Τετ-τετ του Ντιαμπί ο Κοτσόλης, αποκρούει και κόρνερ για τη Μπριζ
21:48
45+3' Λήξη πρώτου μέρους. Ο Μπομπό έκανε το 0-1 στο 10'. Ο Μπεργκ ισοφάρισε στο 37'. Στο 34' ο Σουηδός έχασε πέναλτι (απόκρουση του Μπρουζές). Στο 43' η απίστευτη απόφαση του Μπεζμπορόντοφ να αποβάλλει τον Σάντσεθ, μετά από υπόδειξη του 4ου, ενώ αρχικά του είχε δείξει κίτρινη κάρτα, όντας μπροστά στη φάση του μαρκαρίσματος στον Ντιαμπί!
22:03
46' Λαγός και Τριανταφυλλόπουλος, αντί Ατζαγκούν και Νίνη. Για λόγους τακτικής η αντικατάσταση του Νίνη.
22:04
46' Έναρξη β' μέρους.
22:08
49' Λάθος απομάκρυνση του Κοτσόλη, κλέβουν οι Βέλγοι, σουτ του Βάσκεθ, άουτ.
22:09
50' Κόρνερ για τη Μπριζ.
22:13
54' Κόρνερ για τη Μπριζ, από τον Τριανταφυλλόπουλο.
22:14
54' Η άμυνα χάνει τον Μέχελε, αυτός δεν βρίσκει την μπάλα όπως ήθελε.
22:18
59' Κόρνερ για την Μπριζ.
22:18
59' Φεύγει ο Βάσκεθ, μπαίνει ο Ιζκιέρδο.
22:20
61' Πλάγιο τετ-α-τετ του Ντιαμπί, αποκρούει ο Κοτσόλης.
22:21
62' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.
22:23
64' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.
22:24
65' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό, σωστή απόφαση. Ο Μπομπό έχει χρησιμοποιήσει το χέρι εντός περιοχής, στην προσπάθεια να κάνει κοντρόλ για να διώξει.
22:24
65' ΓΚΟΛ Ο ΚΑΡΕΛΗΣ, εύστοχος από την άσπρη βούλα.
22:28
72' Ντε Σούτερ στη θέση του Μπομπό.
22:29
22:33
74' Ο Λουντ στη θέση του Καρέλη.
22:35
22:38
80' Ο Κουλς στη θέση του Ντε Φάου.
22:43
84' Kόρνερ για την Μπριζ.
22:43
84' Διαδοχικό κόρνερ.
22:46
87' Κόρνερ για την Μπριζ.
22:46
87' Νέο κόρνερ για την Μπριζ.
22:49
90' Κίτρινη ο Πράνιτς.
22:53
90+3' ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ. Ο Παναθηναϊκός, παρά το γεγονός πως βρέθηκε πίσω στο σκορ και έπαιξε με 10 από το τέλος του πρώτου μέρους, επικράτησε 2-1. Έμεινε πίσω στο σκορ, από το γκολ του Μπομπό στο 10', ισοφάρισε με τον Μπεργκ στο 37' και πήρε τη νίκη με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καρέλη στο 65'.