Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την φιλική αναμέτρηση της ΑΕΚ κόντρα στην Χάποελ Ιερουσαλήμ στις εγκαταστάσεις του Ρέμες. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της ΑΕΚ κόντρα στην Χάποελ Ιερουσαλήμ.
18:31
Πρόκειται για το τρίτο φιλικό τεστ της Ένωσης στην Πολωνία, όπου πραγματοποιείται το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της.
18:32
Μία νίκη (2-0 Κορόνα Κίελτσε) και μία ισοπαλία (1-1 Χάποελ Τελ Αβίβ) ο απολογισμός των «κιτρινόμαυρων» στα δύο προηγούμενα ματς.
18:37
Το επόμενο φιλικό είναι την Κυριακή 2 Αυγούστου απέναντι στην Ανόρθωση.
18:37
Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Ανέστης, Βασιλαντωνόπουλος, Λαμπρόπουλος, Τζανετόπουλος, Πεταυράκης, Ανάκογλου, Γιόχανσον, Γροντής, Ζόριτς, Μπαρμπόσα, Κρισάντους
18:46
Ο Τραϊανός Δέλλας δεν θα χρησιμοποιήσει τους Μπαρόχα και Βάργκας. Ο πρώτος ταλαιπωρείται από ίωση στο αναπνευστικό, ενώ ο δεύτερος προτιμήθηκε να μην επιβαρυνθεί.
18:59
Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
19:00
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:03
3' Πρώτη φάση για την ΑΕΚ. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαρμπόσα, διώχνει υπό πίεση ο αντίπαλος γκολκίπερ.
19:11
10' Η ΑΕΚ έχει τον έλεγχο και ψάχνει τον τρόπο για να γίνει απειλητική.
19:19
18' Παρά την ανωτερότητά της, η ομάδα του Δέλλα δεν έχει βγάλει ακόμη τελικές προσπάθειες.
19:24
23' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Φοβερή προσπάθεια του Βασιλαντωνόπουλου, που κλέβει την μπάλα αποφεύγει έναν αμυντικό, σπάει στον Κρισάντους,που τελειώνει τη φάση με τον Σάιτχοφ να διώχνει εντυπωσιακά.
19:27
26' Απάντηση από την Χάποελ. Αναστάτωση στην άμυνα της ΑΕΚ, η μπάλα φτάνει στα πόδια του Οζ Σαγκάγκ, που κάνει το σουτ αλλά ο Λαμπρόπουλος διώχνει πάνω στην γραμμή.
19:33
34' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζόριτς, η μπάλα ψηλά πάνω απ' τα δοκάρια.
19:35
34' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μπαρμπόσα βγάζει με την μία τον Γροντή απέναντι στον Σάιτχοφ, όμως το σουτ στην κίνηση που επιχείρησε έφυγε λίγο πάνω απ' την εστία.
19:38
38' Αν και φιλικό είναι πολλά τα δυνατά μαρκαρίσματα από την πλευρά των Ισραηλινών.
19:39
39' Φάση για την ΑΕΚ. Ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Μπαρμπόσα, από πλάγια θέση, η μπάλα λίγο άουτ.
19:44
43' Έχει ανεβάσει σημαντικά την απόδοσή της η ΑΕΚ στο τελευταίο τέταρτο.
19:45
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
19:46
Παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε ΑΕΚ και Χάποελ Ιερουσαλήμ.
19:59
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:01
Αλλαγές για την ΑΕΚ. Γκάλο, Κορδέρο, Αραβίδης, Πλατέλλας, Τζεμπούρ στο ματς αντί των Βασιλαντωνόπουλου, Γιόχανσον, Ζόριτς, Μπαρμπόσα και Κρισάντους.
20:06
51' Μίνι διακοπή στο ματς καθώς ένας παίκτης της Χάποελ αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.
20:09
55' Κίτρινη κάρτα στον Σαγκάγκ για πολύ δυνατό μαρκάρισμα στον Γροντή.
20:11
57' Αλλαγές για την ΑΕΚ. Άρθο, Κολοβέτσιος, Σοϊλέδης και Σιμόες στο ματς αντί των Λαμπρόπουλου, Τζανετόπουλου, Πεταυράκη και Ανάκογλου.
20:11
Και ο Βούρας αντί του Ανέστη
20:13
59' Φάση για την Χάποελ. Οι Ισραηλινοί αλλάζουν την μπάλα στην περιοχή του Βούρα, ο Μπρουχιάν κάνει το σουτ, το οποίο φεύγει πάνω απ' την εστία.
20:14
60' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Άψογος συνδυασμός Γροντή-Τζεμπούρ, με τον δεύτερο να βγαίνει απέναντι στον τερματοφύλακα αλλά δεν τελειώνει τη φάση.
20:16
61' Απάντηση από την Χάποελ. Αντεπίθεση για τους Ισραηλινούς, ο Χαντάντ κάνει το σουτ, που βρίσκει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
20:20
20:21
68' ΓΚΟΛ 1-0 η ΑΕΚ
20:22
Στρώσιμο της μπάλας του Γροντή -μέσα στην περιοχή- για τον Γκάλο, αυτός πιάνει σουτ κεραυνό και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
20:30
75' Έπεσε ο ρυθμός στο παιχνίδι
20:35
79' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Στη θέση του Γροντή πέρασε ο Φαγέ.
20:39
85' Η ΑΕΚ διατηρεί την κατοχή αλλά παραμένει ακίνδυνη.
20:43
90΄ Μακρινό σουτ του Οβέν, δεν ανησυχεί τον Βούρα.
20:50
90+2΄Δοκάρι για την ΑΕΚ. Κεφαλιά του Άρθο έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα βρίσκει στο αριστερό δοκάρι του Σάιτχοφ.
20:50
90+4’ Τέλος της αναμέτρησης
20:50
Νίκη για την ΑΕΚ 1-0 κόντρα στην Χάποελ Ιερουσαλήμ
20:50
Το μοναδικό γκολ στο ματς σημείωσε ο Ροντρίγκο Γκάλο με δυνατό σουτ στο 68ο λεπτό.