Τβέντε-Ολυμπιακός 1-2

Αντιμέτωπος με την Τβέντε τίθεται σε φιλικό αγώνα ο Ολυμπιακός. Παρακολουθήστε την εξέλιξη από το sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM.

19:44
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε το φιλικό παιχνίδι του Ολυμπιακού με την Τβέντε.
19:47
Ο Μάρκο Σίλβα δεν θα έχει στη διάθεσή του Τσόρι Ντομίνγκες, Σιόβα και Μαζουακού.
19:49
Ο τεχνικός των "ερυθρολεύκων" αποφάσισε να ξεκινήσει το ματς με τους Kαπίνο, Oμάρ, Σαλίνο, Αυλωνίτη, Βούρο, Μιλιβόγεβιτς, Μπουχαλάκη, Φορτούνη, Ντουρμάζ, Πάρντο, Χάρα.
19:56
Αυτό είναι το πρώτο από τα τρία φιλικά επί ολλανδικού εδάφους για τον Ολυμπιακό.
19:57
Ο καιρός πάντως δεν βοηθά ιδιαίτερα, αφού αυτήν την ώρα υπάρχει ψιλόβροχο...
20:00
Παίκτες και διαιτητές μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο καθώς πλησιάζουμε προς τη σέντρα.
20:02
Λίγοι, αλλά... φασαριόζοι οι φίλοι του Ολυμπιακού που ταξίδεψαν από τις γύρω περιοχές!
20:02
Με τις μπλε εμφανίσεις θα παίξουν οι Πειραιώτες.
20:02
1' Σέντρα στον αγώνα.
20:07
Η ενδεκάδα της Τβέντε: Ντρόμελ, Άντερσεν, Ουβίνι, Μπάιεν, Σίλντερ, Εμπεσίλιο, Τάπια, Ζίγιετς, Καμπράλ, Όστερβαϊκ, Χέλσερ
20:09
6' Σημαντική ευκαιρία για την Τβέντε, με τον Καπίνο να διώχνει σε κόρνερ μετά από σουτ από καλή θέση του Ζίγιετς.
20:10
7' Ξανά ο Καπίνο καθαρίζει, αυτήν τη φορά κεφαλιά του Άντερσεν.
20:11
8' Ο Χάρα βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, αλλά κοντράρεται από αμυντικούς και τελικά η μπάλα φεύγει άουτ.
20:12
9' Παράλληλη σέντρα του Πάρντο από δεξιά, η μπάλα θα βρει δοκάρι.
20:14
Αρκετά δυνατή η βροχή, δυσκολεύει πολύ τις προσπάθειες των παικτών.
20:16
13' Ωραία σέντρα του Ομάρ στην καρδιά της άμυνας, πετάγεται ο Φορτούνης αλλά υπό πίεση στέλνει την μπάλα άουτ.
20:20
18' Καλό σουτ από μέση απόσταση του Ντουρμάζ που είναι ορεξάτος σήμερα, η μπάλα λίγο άουτ.
20:24
22' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό μετά από ωραίο πλασέ του Ντουρμάζ, ο οποίος δέχτηκε καλό "σπάσιμο" της μπάλας από τον Χάρα.
20:26
24' Καλή κίνηση του Φορτούνη που μοιράζει ωραία δεξιά στον Πάρντο, το σουτ του οποίου από τη δεξιά γωνία της περιοχής είναι απογοητευτικό.
20:31
29' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
20:32
Από τον Φορτούνη ξεκινά και σε αυτόν τελειώνει η φάση. Ο Έλληνας ποδοσφαιριστής παίζει το "ένα-δύο" με τον Χάρα και πλασάρει ιδανικά κάνοντας το 1-0 για τον Ολυμπιακό.
20:37
35' Μακρινό σουτ του Μπουχαλάκη, η μπάλα φεύγει συρτά και καταλήγει έξω.
20:47
45' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
20:48
Ο Ντουρμάζ βγάζει αριστερά στον Πάρντο, ο οποίος με τρεις επαφές και υπό πίεση φτάνει στα όρια της περιοχής και με ωραίο σουτ κάνει το 2-0!
20:48
45'+1' Λήξη του πρώτου μέρους.
21:05
21:05
21:06
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο, με πολλές αλλαγές οι ερυθρόλευκοι αλλά και η Τβέντε.
21:09
Έχουν περάσει μέσα οι Φουστέρ, Ζντιέλαρ, Ντοσεβί, Κασάμι και Πουλίδο
21:14
52' Ο Πουλίδο βγαίνει απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα, όμως ανοίγει το κοντρόλ και στη συνέχεια κάνει θέατρο με εντυπωσιακό τρόπο για να δεχτεί δικαίως κίτρινη κάρτα!
21:15
Από τον Ολυμπιακό του πρώτου μέρους έχει διατηρηθεί μόνο η αμυντική γραμμή, δηλαδή οι Kαπίνο, Oμάρ, Σαλίνο, Αυλωνίτης, Βούρος.
21:17
Για την Τβέντε οι Φαν ντερ Λέλι, Ντα Κρους, Μοκτάρ και Μοκότσο μπήκαν αντί των Σίλντερ, Χέλσερ, Καμπράλ και Τάπια.
21:24
63' Αλλαγή για την Τβέντε. Ο Φαν ντερ Χέιντεν αντί του Ουβίνι.
21:29
68' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γιαννιώτας στη θέση του Πάρντο που ήταν πολύ καλός απόψε.
21:33
Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός εξαιτίας των αλλαγών.
21:34
73' Σάλιακας αντί Ομάρ.
21:38
77' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΒΕΝΤΕ!
21:39
Καταπληκτική φαλτσαριστή λόμπα του Ζίγιετς από τα δεξιά, ο Καπίνο δεν μπορεί να αντιδράσει και οι Ολλανδοί μειώνουν σε 2-1.
21:43
81' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με κεφαλιά του Αυλωνίτη να διώχνεται στη γραμμή και εξ επαφής προβολή του Ντοσεβί να μπλοκάρει ο Ντρόμελ.