Φέγενορντ - Ολυμπιακός 1-3

Ζωντανά η εξέλιξη του φιλικού αγώνα του Ολυμπιακού με την Φέγενορντ από το sport-fm.gr.

20:46
Καλησπέρα. Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του φιλικού αγώνα του Ολυμπιακού με την Φέγενορντ.
20:47
Ας περάσουμε στις 11άδες...
20:47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ρομπέρτο, Σαλίνο, Ομάρ, Αυλωνίτης, Βούρος, Μπουχαλάκης, Μιλιβόγεβιτς, Πάρντο, Φορντούνης, Ντουρμάζ και Χάρα.
20:50
ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ: Φέρμεερ, Βιλχένα, Κονγκολό, Φαν Μπέεκ, Κάρσντορπ, Ελ Αχμαντί, Βεγίνοβιτς, Τόορνστρα, Μανού, Κάουτ, Μπασατσίκογλου
20:56
Σε λίγο η έναρξη του αγώνα...
20:57
Σας θυμίζουμε ότι υπάρχει ζωντανή μετάδοση του αγώνα από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
21:02
21:03
Οι οπαδοί του Ολυμπιακού στις κερκίδες του "Ντε Κάιπ".
21:03
1' Έναρξη του αγώνα
21:08
5' Πρώτο σουτ του Ολυμπιακού. Ο Χάρα στρώνει τη μπάλα στον Μπουχαλάκη και εκείνος έκανε το σουτ.
21:09
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
21:11
6' Σκόρερ είναι ο Χάρα! Επίθεση του Ολυμπιακού από τον άξονα με τον Φορτούνη να βγάζει γρήγορα στον Ντουρμάζ στη μεγάλη περιοχή. Ο Τούρκος έκανε το σουτ. Έδιωξε ο τερματοφύλακας της Φεγενορντ. Ο Χάρα που βρισκόταν στην πορεία της μπάλας την έστειλε στα δίχτυα.
21:11
Εξαιρετικό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό.
21:16
12' Πρώτη ευκαιρία για την Φέγενορντ. Ο Κάουτ έκανε το σουτ. Ο Ρομπέρτο δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει την μπάλα.
21:18
14' Κίτρινη κάρτα στον Βαν Μπέεκ για σκληρό μαρκάρισμα στον Ντουρμάζ.
21:19
Πιέζει ψηλά ο Ολυμπιακός. Ο Φορτούνης πριν από λίγο έκλεψε την μπάλα αλλά δεν μπόρεσε να συνεχίσει τη φάση.
21:19
Άκρως θετικά μηνύματα από τον Ολυμπιακό μέχρι τώρα. Καλή εμφάνιση από τους ερυθρόλευκους μέχρι τώρα.
21:21
18' Κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό από πλάγια θέση. Ο Ντουρμάζ εκτέλεσε. Έδιωξαν οι αμυντικοί της Φέγενορντ.
21:26
21:27
24' Σκόρερ ο Πάρντο! Κλέψιμο της μπάλας από τους παίκτες του Ολυμπιακού που βγήκαν γρήγορα στην αντεπίθεση. Ντουρμάζ, Φορτούνης άλλαξαν γρήγορα της μπάλα. Ο Πάρντο τελικός αποδέκτης ο οποίος με σουτ σκοραρε.
21:40
34' Καλή στιγμή για την Φέγενορντ.Ο Μπιλάρ έβγαλε τη σέντρα. Κεφαλιά του Κάουτ μέσα από τη μικρή περιοχή. Πάνω από το δοκάρι η μπάλα.
21:41
36' Προσπάθεια για αντεπίθεση από τον Ολυμπιακό. Ο Χάρα δεν κατάφερε να βρει τον Φορτούνη.
21:44
37' Καλή στιγμή για τη Φέγενορντ. Πλασέ του Μανού μετά από σέντρα του Μπιλάρ. Εκτός αγωνιστικού χώρου η μπάλα.
21:45
39' Κίτρινη στον Τοόρνσταρ.
21:45
40' Κίτρινη στον Πάρντο.
21:47
43' Κίτρινη κάρτα στον Ντουρμάζ και στον Μανού.
21:49
Άναψαν τα αίματα μεταξύ των δύο παικτών. Οι περισσότερο ψύχραιμοι παίκτες τους σταμάτησαν.
21:49
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΌ
21:50
45 ' Σκόρερ ο Φορτούνης! Εξαιρετική ενέργεια του άσου του Ολυμπιακού μέσα στη μεγάλη περιοχή. Πέρασε και τον τερματοφύλακα και σκόραρε.
21:51
Τέλος του πρώτου μέρους.
22:05
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντοσεβί στη θέση του Ντουρμάζ και ο Τσόρι σε αυτή του Φορτούνη.
22:06
Αλλαγή για τη Φέγενορντ. Ο Ιμερς στη θέση του Τοορνστρα
22:06
46' Έναρξη του αγώνα.
22:12
50' Σουτ του Ελ Αχμάντι έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού. Ο Ρομπέρτο μπλοκάρει εύκολα.
22:17
56' Σουτ του Κάουτ. Ο Ρομπέρτο μπλοκάρει!
22:22
62' Πέναλτι που κερδίζει ο Κάουτ από τον Βούρο.
22:23
Εύστοχο χτύπημα του ολλανδού επιθετικού. Η Φέγενορντ μειώνει σε 3-1.
22:33
73' Κίτρινη κάρτα στο Χάρα και Βεχίνοβιτς για διαπληκτισμό.
22:34
Ετοιμάζεται ο Πουλίδο.
22:35
75' Ο Πουλίδο στη θέση του Χάρα.
22:39
77' Ο Φουστέρ στη θέση του Πάρντο, ο οποίος έχει ένα πρόβλημα και δεν μπορεί να συνεχίσει.
22:44
81' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Κασάμι αντί του Μπουχαλάκη
22:46
85' Πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Νιούκοφ στον Σαλίνο.
22:47
86' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Σαλίνο πέρασε ο Μαζουακού.
22:49
89' Χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Πουλίδο βγαίνει απέναντι απ' τον γκολκίπερ της Φέγενορντ, που τον προλαβαίνει πριν τελειώσει τη φάση.
22:50
90' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Μιλιβόγεβιτς πέρασε ο Ζντιέλαρ.
22:53
90+2' Σουτ του Ζντιέλαρ έξω από την περιοχή μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο γκολκίπερ της Φέγενορντ.