AEK – Ανόρθωση 1-2

Ζωντανά η εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης της ΑΕΚ με την Ανόρθωση στο sport-fm.gr.

18:46
Καλησπέρα. Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του φιλικού αγώνα της ΑΕΚ με την Ανόρθωση.
18:48
Να σας θυμίσουμε ότι μπορείτε να ακούσετε την εξέλιξη του αγώνα από τον ΣΠΟΡ FΜ 94,6. Τηλεοπτικά από OTESPORT1HD.
18:50
Ας περάσουμε στις 11άδες των δύο ομάδων.
18:50
Ανόρθωση: Κόπριβετς, Ντε Μούρα, Νούχου, Αμπουρτζάνια, Αβραάμ, Κυριάκου, Βίκτορ, Λαΐφης, Μακρής, Χόλγκερσον, Ντλοβού.
18:50
ΑΕΚ: Μπαρόχα, Γκάλο, Λαμπροπουλος, Κολοβέτσιος, Σοϊλέδης, Σιμόες, Γιόχανσον, Πλατέλλας, Μπαρμπόσα, Αραβίδης, Τζεμπούρ.
18:57
Σε λίγα λεπτά θα αρχίσει το παιχνίδι.
19:01
1' Έναρξη του αγώνα
19:11
8' Καλό σουτ Αβραάμ μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ. Καθαρή ευκαιρία για την Ανόρθωση.
19:14
10' Ο Ντλοβού περνά τον Λαμπρόπουλο από τα αριστερά και μπαίνει στην περιοχή, αλλά το σουτ που επιχειρεί περνά παράλληλα με την εστία.
19:20
Καλύτερη η Ανόρθωση στην αρχή του αγώνα, με την ομάδα του Δέλλα να ψάχνει ακόμη την πρώτη της αξιόλογη φάση.
19:23
Πάντως, για φιλικό ματς, υπάρχουν αρκετά νεύρα στις διεκδικήσεις και σε μία τέτοια περίπτωση Βίκτορ και Τζεμπούρ βλέπουν από μία κίτρινη κάρτα.
19:26
22' Χτύπημα φάουλ του Μπαρμπόσα, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Μπαρόχα.
19:37
Πιο ισορροπημένο το ματς, αλλά είναι ξεκάθαρο το πρόβλημα της ΑΕΚ στη δημιουργία.
19:38
34' Αποκρούει δύσκολα χαμηλά στην αριστερή γωνία του ο Μπαρόχα σουτ του Λαΐφη.
19:38
35' 1-0 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΡΘΩΣΗ
19:40
Ο Ντε Μούρα εκτελεί με πλασέ φάουλ από τα αριστερά, εκεί που ο Μακρής αφύλαχτος σημαδεύει την αφύλαχτη γωνία και ανοίγει το σκορ.
19:46
42' Καλή αντεπίθεση της Ανόρθωσης που ολοκληρώνεται με σουτ του Μακρή από το ύψος της περιοχής, το οποίο δεν βρήκε στόχο.
19:48
45' Λήξη του πρώτου μέρους.
20:05
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.
20:07
48' Επιτέλους ευκαιρία για την ΑΕΚ! Χτύπημα φάουλ του Σοϊλέδη, κεφαλιά-πάσα του Λαμπρόπουλου και ο Τζεμπούρ νικιέται εξ επαφής από τον Κόπριετς που έκανε έξοδο.
20:08
48' Πέναλτι για την Ανόρθωση και κόκκινη κάρτα στον Λαμπρόπουλου που έχασε μια εύκολη μονομαχία και γκρέμισε τον αντίπαλο.
20:10
51' 2-0 για την Ανόρθωση με την εκτέλεση του Ντλοβού.
20:11
Με 11 συνεχίζει η ΑΕΚ. Πέρασε στο ματς ο Τζανετόπουλος χωρίς να γίνει αλλαγή αφού πρόκειται για φιλικό ματς.
20:14
55' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Βγαίνουν Σιμόες, Τζεμπούρ και μπαίνουν Ανάκογλου και Γροντής.
20:19
60' Ξανά ο Ντλοβού πιάνει εντυπωσιακό σουτ από τα δεξιά για να αποκρούσει ο Μπαρόχα.
20:22
63' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Μέσα ο Βούρας, έξω ο Μπαρόχα.
20:27
68' Νέα αλλαγή για την Ένωση. Ο Κρισάντους στη θέση του Μπαρμπόσα.
20:29
70' Παραλίγο αυτογκόλ σε βάρος της ΑΕΚ αφού μετά από κούρσα και σέντρα του Τζανακάκη, ο Βούρας δεν έδιωξε και ο Γκάλο με ρίσκο πέταξε την μπάλα με ρίσκο κόρνερ.
20:32
72' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Πεταυράκης και Ζόριτς αντί των Πλατέλλα και Σοϊλέδης.
20:38
77' Ο Φαγέ αντί του Γιόχανσον.
20:39
80' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, κεφαλιά του Τζανετόπουλου στέλνει την μπάλα άουτ.
20:41
81' Ακόμη μία αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σβάρνας στη θέση του Κολοβέτσιου.
20:41
82' ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 2-1 Η ΑΕΚ.
20:42
Ο Ζόριτς βγάζει σέντρα στην καρδιά της άμυνας όπου ο Γροντής ψύχραιμα πλασάρει σωστά.
20:48
89' Ωραίο πλασαριστό του Μακρή, η μπάλα λίγο άουτ.
20:52
90'+3 Λήξη του αγώνα, ήττα με σκορ 2-1 για την ΑΕΚ.