Ολυμπιακός-Σίβασπορ 1-0

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη του φιλικού αγώνα Ολυμπιακός-Σίβασπορ. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

19:52
Καλησπέρα σε όλους, μαζί θα παρακολουθήσουμε το τελευταίο φιλικό του Ολυμπιακού επί ολλανδικούς εδάφους.
19:53
Μετά από δύο κατά γενική ομολογία ελκυστικές εμφανίσεις και ισάριθμες νίκες με Τβέντε (2-1) και Φέγενορντ (3-1) αντιμετωπίζει τη Σίβασπορ πριν επιστρέψει στην βάση του.
19:59
Ο Μάρκο Σίλβα φρεσκάρει την ενδεκάδα των "ερυθρολεύκων", που θα έχουν για πρώτη φορά στην κορυφή της επίθεσης τον Άλφρεντ Φινμπόγκασον.
19:59
Η 11άδα: Γιαννιώτης, Σαλίνο, Αυλωνίτης, Σιόβας, Μαζουακού, Ζντιέλαρ, Κασάμι, Φουστέρ, Ντοσεβί, Ντουρμάζ, Φινμπόγκασον.
20:00
Οι Πειραιώτες παρατάσσονται με τερματοφύλακα τον Γιαννιώτη. Αριστερά στην άμυνα τον Μαζουακού, δεξιά τον Σαλίνο και στόπερ τους Σιόβα, Αυλωνίτη.
20:00
Κεντρικοί χαφ είναι οι Κασάμι, Ζντιέλαρ και πιο μπροστά τους ο Φουστέρ. Η επιθετική τριπλέτα αποτελείται από τους Ντουρμάζ, Ντοσεβί (στα άκρα), Φινμπόγκασον (στην κορυφή).
20:07
1' Έναρξη του ματς. Στη σέντρα ο Ολυμπιακός.
20:08
Η Σίβασπορ αγωνίζεται με τους Σέτκους, Σισίνιο, Ιμπραΐμ, Ουμίτ, Κας, Κότσακ, Χακάν, Μπουράν, Ταουΐλ, Ατίφ, Καραντενίζ.
20:10
20:13
5' Πρώτη επίσκεψη του Ολυμπιακού στα καρέ της Ρίζεσπορ, με τον Ντουρμάζ να βρίσκει τον Φουστέρ στην περιοχή, αλλά το γύρισμα του Ισπανού δεν βρήκε συμπαίκτη και η μπάλα κατέληξε άουτ.
20:14
7' Επικίνδυνο σουτ του Φινμπόγκασον εκτός περιοχής, αλλά ο Σέτκους απέκρουσε σε κόρνερ.
20:20
Ορεξάτος σε ακόμα ένα φιλικό ματς είναι ο Τζίμι Ντουρμάζ, έχοντας βάλει πολύ δύσκολα στον Σισίνιο που είναι ο προσωπικός του αντίπαλος.
20:22
15' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.
20:23
Ο Φουστέρ εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά, ο Σιόβας που βρέθηκε εντελώς μόνος του μέσα στη μικρή περιοχή πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Σέτκους ήταν στη σωστή θέση και έδιωξε σε κόρνερ.
20:28
20' Ακόμα μία καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, όταν μετά από ατομική ενέργεια του Ντοσεβί η μπάλα έφτασε στον Φινμπόγκασον, ο Ισλανδός έκανε το σουτ με τη μία, αλλά και πάλι ο Σέτκους μπλόκαρε.
20:30
20:34
25' Ο Ντουρμάζ έβγαλε γρήγορα τον Ολυμπιακό στην αντεπίθεση, πάσαρε στον Φουστέρ που βρέθηκε σε θέση δεξιού χαφ, έστρωσε την μπάλα στον Κασάμι, αλλά το σουτ του διεθνή Ελβετού πέρασε κατέληξε άουτ, χωρίς να ανησυχήσει ο Σέτκους.
20:39
31' Ακόμα μία καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, όταν ο Μαζουακού με μακρινή μπαλιά από τα αριστερά βρήκε τον Ντοσεβί στην άλλη πλευρά του γηπέδου, ο Τογκολέζος χωρίς να κάνει κοντρόλ σούταρε, με την μπάλα να περνά λίγα εκατοστά από το δεξί δοκάρι του Σέτκους.
20:43
35' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ντουρμάζ, η μπάλα κοντράρει στο τείχος και καταλήγει κόρνερ.
20:49
20:52
44' Έχει ισορροπήσει τα τελευταία λεπτά η Σίβασπορ, διατηρώντας την κατοχή της μπάλας.
20:54
Λήξη α' ημιχρόνου με τον Ολυμπιακό να έχει χάσει ευκαιρίες για γκολ και παράλληλα να μην απειλείται καθόλου από τους Τούρκους.
21:12
Αρκετές αλλαγές από τον Μάρκο Σίλβα. Ο Καπίνο στη θέση του Γιαννιώτη, ο Μπουχαλάκης αντί του Κασάμι, ο Χάρα αντί του Ντουρμάζ, ο Ομάρ αντί του Σαλίνο, ο Πάρντο αντί του Φουστέρ, ο Βούρος αντί του Σιόβα και ο Μιλιβόγιεβιτς αντί του Ζντιέλαρ.
21:13
Έναρξη στο β' μέρος
21:15
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού μετά τις αλλαγές διαμορφώνεται ως εξής: Καπίνο, Ομάρ, Αυλωνίτης, Βούρος, Μαζουακού, Μιλιβόγεβιτς, Μπουχαλάκης, Πάρντο, Χάρα, Ντοσεβί, Φινμπόγκασον.
21:17
49' Σέντρα του Ντοσεβί από δεξιά, ο Χάρα έκανε πολύ ωραία κίνηση μέσα στην περιοχή και πήρε την κεφαλιά-ψαράκι, αλλά ο Σέτκους ακούμπησε την μπάλα με τα ακροδάχτυλα, στέλνοντάς την στο δοκάρι.
21:19
21:29
61' Ευκαιρία για τη Σίβασπορ, όταν ο Μπουχαλάκης γύρισε την μπάλα απρόσεχτα προς τον Βούρο, ο Καραντενίζ προσπάθησε να πλασάρει προ του Καπίνο, αλλά ο Βούρος κάλυψε πολύ σωστά κλείνοντας το οπτικό πεδίο στον Τούρκο.
21:29
63' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Ντοσεβί, μέσα ο Πουλίδο.
21:32
21:34
67' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
21:35
Ο Ολυμπιακός βγήκε στην κόντρα με τον Μπουχαλάκη να «κουβαλά» την μπάλα, πάσαρε την κατάλληλη στιγμή στον Πάρντο και ο Κολομβιανός με άψογο πλασέ με το αριστερό μέσα από την περιοχή, διαμορφώνει το 1-0 για τους «ερυθρόλευκους».
21:37
71' Εκτός ο Φινμπόγκασον, στη θέση του ο Γιαννιώτας.
21:50
83' Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα λόγω των πολλών αλλαγών από τις δύο ομάδες.
21:54
87' Στη θέση του Μαζουακού ο Σάλιακας.