Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανθρακικός-Αστέρας Τρίπολης, για την πρεμιέρα της Super League 2015-16. Ραδιοφωνικά μέσω του ΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανθρακικός-Αστέρας Τρίπολης, για την πρώτη αγωνιστική της Super League.
18:55
Οι γηπεδούχοι τερμάτισαν στην 11η θέση του πρωταθλήματος πέρυσι.
18:57
Ενώ οι φιλοξενούμενοι στην τέταρτη στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος και στην τρίτη μέσω των play off, κερδίζοντας το εισιτήριο που οδηγεί κατευθείαν στους ομίλους του Europa League.
18:59
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
18:59
Πανθρακικός (Ρόκα): Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Παπαχρήστος, Ποτουρίδης, Σερφά, Μελίσσης, Μεχία, Ροζέριο, Χαβίτο, Τζάνης, Ιγκόρ
18:59
Στον πάγκο των γηπεδούχων: οι Πασχαλάκης, Χρήστου, Μπουγαίδης, Ηλιάδης, Σέτι, Νικόλτσης, Χασομέρης
19:00
Αστέρας Τρίπολης (Βεργέτης):Κοσίσκι, Ζησόπουλος, Αλόκο, Γκοϊάν, Γιαννούλης, Χαμντανί, Ιγκλέσιας, Μπερτόλιο, Μάσα, Λανθαρότε, Γιάννου
19:01
Στον πάγκο των Αρκάδων: Θεοδωρόπουλος, Σκούρτης, Παντελιάδης, Δημούτσος, Ντουντού, Φούντας, Έντερσον
19:02
Διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος, βοηθοί οι: Λάζαρος Δημητριάδης, Αλέξανδρος Γρέβενης Τέταρτος Διαιτητής: Γεώργιος Κύζας
19:09

#panthast #asterastripolisfc #pregame #novasports

Posted by Asteras Tripolis FC - Official_Page on Σάββατο, 22 Αυγούστου 2015
19:14
Έναρξη στο ματς!
19:16
2' Εκτέλεση φάουλ από τον Λανθαρότε, λίγο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Αθανασιάδης.
19:20
Φάουλ σε καλή θέση και λίγο δεξιά όπως επιτίθεται ο Πανθρακικός.
19:21
7' Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό. Ο Χαβίτο εκτέλεσε το φάουλ, ο Ζησόπουλος έδιωξε και η μπάλα βρήκε στον Ιγκόρ, αλλά ο Κοσίσκι έπεσε στη δεξιά του γωνία και έδιωξε με δυσκολία.
19:22
8' Κίτρινη στον Μπερτόλιο.
19:27
Μεγάλη βροχόπτωση στην Κομοτηνή αυτήν τη στιγμή.
19:33
19' Σουτ του Γιάννου μέσα από την περιοχή, από πολύ καλή... έβαλαν κόντρα όμως δύο παίκτες του Πανθρακικού και πέρασε ο κίνδυνος για τους γηπεδούχους.
19:39
25' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 0-1!
19:41
Φαλτσαριστή σέντρα του Μάσα από τα αριστερά, ο Αθανασιάδης πραγματοποίησε κακή έξοδο και ο Μπερτόλιο από κοντά έκανε το 0-1 με κεφαλιά.
19:42
27' Δυνατό σουτ του Ιγκλέσιας από τα όρια της μεγάλης περιοχής, έδιωξε ωραία ο Αθανασιάδης.
19:46
32' Κίτρινη στον Γιάννου.
19:50
36' Μεγάλη στιγμή για τον Αστέρα. Ο Μάσα πέρασε από τον Αθανασιάδη, αλλά δεν ήταν ανυπεράσπιστη η εστία και ο Σερφά έδιωξε πάνω στην εστία με κεφαλιά.
19:52
38' Εκτέλεση φάουλ του Χαβίτο λίγο έξω από την περιοχή, πάνω από την εστία του Κοσίσκι η μπάλα.
19:59
44' Επικίνδυνη στιγμή στα καρέ του Πανθρακικού, ο Λανθαρότε έκανε ωραία σέντρα, ο Αθανασιάδης έδιωξε με γροθιές και ο Ποτουρίδης παραχώρησε κόρνερ.
20:00
45' Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη.
20:00
Ημίχρονο στην αναμέτρηση. Πανθρακικός-Αστέρας Τρίπολης 0-1
20:18
Έναρξη στο δεύτερο μέρος!
20:22
50' Εκτέλεση φάουλ του Τζάνη λίγο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κοσίσκι.
20:28
55' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Μέσα ο Χασομέρης, εκτός ο Παπαχρήστος.
20:29
57' Σουτ του Ιγκλέσιας έξω από την περιοχή, η μπάλα αρκετά πάνω από την εστία του Αθανασιάδη.
20:34
59' Κίτρινη στον Ιγκλέσιας.
20:34
63' Γκολ ο Αστέρας, 0-2!
20:37
Ο Λανθαρότε έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, η άμυνα του Πανθρακικού δεν αντέδρασε καλά σε δύο περιπτώσεις. Αρχικά, ο Γιάννου νικήθηκε από τον Αθανασιάδη, αλλά στην επαναφορά δεν λάθεψε και από κοντά έκανε το 0-2.
20:38
65' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Φούντας στη θέση του Λανθαρότε.
20:41
69' Σουτ του Ιγκλέσιας έξω από την περιοχή, μετά από κλέψιμο του Αργεντινού, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Αθανασιάδη.
20:42
70' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη.
20:44
71' Ωραίο σουτ του Χασομέρη με το αριστερό, η μπάλα λίγο δίπλα από το τέρμα του Κοσίσκι.
20:46
74' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Δημούτσος, εκτός ο Μάσα.
20:49
77' Με δέκα παίκτες συνεχίζει ο Αστέρας!
20:50
Ο σκόρερ του πρώτου τέρματος του Αστέρας, Μπερτόλιο, βιάστηκε να εκτελέσει το φάουλ και ο διαιτητής που ήταν κοντά του έδειξε δεύτερη κίτρινη.
20:55
83΄Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Νικόλτσης στη θέση του Ροζέριο.
20:57
85' Κεφαλιά του Τζάνη από εξαιρετική θέση, η μπάλα άουτ.
20:58
86' Ο Δημούτσος προσπαθεί να αιφνιδιάσει τον Αθαναιάδη με το σουτ του, αλλά ο δεύτερος μπλόκαρε.
20:59
87' Έντερσον στη θέση του Ιγκλέσιας.
21:02
Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
21:05
90+3' Φαλτσαριστό σουτ του Φούντα, η μπάλα άουτ.